Książka Roku 2018

Moc w gębie. Jak gadać, żeby się dogadać

Wydawnictwo: Altenberg
poradniki
Andrzej

Próbujesz przekazać ważną rzecz, a masz wrażenie, że mówisz do ściany? Odczuwasz tremę przed występowaniem przed innymi? Spokojnie, jest na to sposób. Tomasz Kammel zdradza swoje sztuczki, aby każdy potrafił się dogadać i mógł poczuć MOC W GĘBIE! Umiejętność dogadywania się przyda Ci się codziennie przy niezliczonych okazjach! W sytuacji, gdy przychodzisz coś załatwić i na wstępie słyszysz:...

Umiejętność dogadywania się przyda Ci się codziennie przy niezliczonych okazjach! W sytuacji, gdy przychodzisz coś załatwić i na wstępie słyszysz: „Proszę stąd wyjść”. Gdy masz świetny pomysł, którym warto się podzielić, a brakuje Ci odwagi, żeby powiedzieć o nim na głos przy wszystkich kolegach w pracy lub szkole. Gdy podczas rozmowy machasz rękami i nogami bez składu i ładu, dodatkowo w akompaniamencie „yyy” przerywającego co drugie zdanie. Gdy na imprezie nie pamiętasz imienia osoby, która przedstawiła Ci się 30 sekund wcześniej.

źródło opisu: http://tomasz.altenberg.pl

źródło okładki: http://tomasz.altenberg.pl

LunaticQQ | 2018-10-19
Przeczytana: 19 października 2018

Przed chwilą przyjechał kurier, niestety jestem zawiedziony, książka nie jest kompletnie o komunikacji tylko o wystąpieniach publicznych. Temat komunikacji międzyludzkiej zawarty jest na ostatnich czterech stronach. Książka zawiera olbrzymie marginesy oraz masę niepotrzebnych zdjęć, byle by zapełnić 200 stron. Nie ładnie tak wprowadzać w błąd, książka z dogadywaniem się nie ma nic wspólnego...

Wcześniej napisałem podobny komentarz pod filmem promującym na yt, lecz Pan Tomasz szybko usunął mój wpis :)

goral123 | 2018-12-09
Przeczytana: 09 grudnia 2018

Poczułem się troche oszukany. W materiałach promujących książkę (wywiadach) Pan Tomasz zapewniał, że w książce znajdziemy w niej więcej informacji o komunikacji międzyludzkiej- z tego powodu zakupiłem książkę. Niestety wszystkie rozdziały są o wystąpieniach publicznych. Cześć z tych porad może się przydać w życiu codziennym, ale nie jest to pozycja obowiązkowa.

Dla występujących publicznie może być całkiem przydatna.

Przemek | 2018-11-22
Przeczytana: 22 listopada 2018

Książka zawiera ogromną liczbą porad - jak występować, jak się przygotować - mentalnie i fizycznie, czego unikać - co lepiej, a co gorzej działa na słuchaczy.

kostka-rubensa | 2018-12-30
Przeczytana: 30 grudnia 2018

Według mnie pozycja jest obowiązkowa dla osób, których podstawowym narzędziem pracy są wystąpienia publiczne. Polecam ją nauczycielom, nauczycielom akademickim, uczniom, studentom, szczególnie tym osobom, których nie uczy się, jak w prawidłowy sposób prezentować różne treści. Porady zawarte w książce przydadzą się również w codziennej komunikacji - można dowiedzieć się, jak mówić, żeby komunikat był jasny, zrozumiały, jak utrzymać zainteresowanie u współrozmówcy. Sądzę, że od autora raczej nie można wymagać psychologicznych wskazówek dotyczących komunikacji międzyludzkich, bo zajmuje się on komunikacją, ale jednak od strony scenicznej.

Paulina | 2019-02-14
Przeczytana: styczeń 2019