L'or et le sang: L'appel du large / Inch'Allah
przygoda
komiksy
Ireksamb

Dwutomowe wydanie (DoubleSCREAM) zawierające pierwszy i drugi tom frankofońskiego komiksu mistrza opowieści awanturniczej Fabiena Nury'ego, z rysunkami Merwana (m.in. Za Imperium). Dwóch żołnierzy pochodzących z różnych środowisk: potomek arystokratycznej rodziny i drobny rzezimieszek z Korsyki, spotykają się w okopach I wojny. Przyrzekają sobie, że jeśli uda im się przeżyć to piekło zostaną...

Przyrzekają sobie, że jeśli uda im się przeżyć to piekło zostaną bogaczami uprawiając piractwo. Obaj uchodzą cało z opresji by po trzech latach spotkać się ponownie w związku z tajemniczym ładunkiem i... fortuną do zarobienia. Tak zaczyna się godna wakacji przygoda, która wiedzie naszych bohaterów przez morze aż do pustyni Maghrebu.

Szczególnie polecane dla tych którym podobały się: Jak zbić fortunę w czerwcu '40, Katanga, Jam jest Legion, a także dla fanów serialu Złoto Gujany (Nury był współscenarzystą).

źródło opisu: Scream Comics 2018

źródło okładki: Scream Comics