muzyka, Big Cyc, Krzysztof Skiba
0tommy

Krzysztof Skiba w swojej autobiografii rozśmiesza, edukuje i puszcza oko do czytelnika, a przede wszystkim zabiera nas w niezwykłą podróż na backstage swojego życia. Opowiada o udanym dzieciństwie, działalności konspiracyjnej, więzieniu, do którego trafił w latach 80., kulisach działalności Big Cyca i polskiego show-biznesu czy powstawaniu legendarnego Lalamido. Jest rozrywkowo i politycznie....

Jest rozrywkowo i politycznie. Latają kamienie i ulotki. Unosi się gaz nad niespokojnymi ulicami i na scenie podczas koncertu. Tysiące ludzi skanduje hasła na demonstracji przeciwko władzy, ale też świetnie bawią się, śpiewając przeboje Big Cyca
Autobiografię łobuza czytajcie, jak chcecie, od początku, od środka lub wspak, bo kolejne rozdziały są jak puzzle, które ktoś porozrzucał na nie zawsze miękkim dywanie rock and rolla.

źródło opisu: www.wsqn.pl

źródło okładki: www.wsqn.pl

Bartosz | 2018-11-25
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 25 listopada 2018

Powiem tak. Jeżeli jesteś wielbicielem zespołu Big Cyc, nie pożałujesz, że sięgnąłeś po tę książkę. Skiba opowiada o swoim barwnym i buntowniczym życiu. Moim zdaniem jest człowiekiem godnym naśladowania, który mimo przeszkód, idzie spełniać swoje marzenia. Fakt może wychodzi na błazna, ale jak widać nie potrafi inaczej. Ja uważam go osobiście za pozytywnego wariata. Z resztą jak to z artystą - mało który nie jest stuknięty (jedni lekko, drudzy bardziej).

Książka nie tylko o samym Skibie, także o pozostałych członkach Big Cyc. Widzę, że mam trochę z nimi wspólnego. Dżery amator pomidorowej, Piękny Roman nerwus, no i Dżej Dżej, któremu wszystko smakuje i lubi czytać.

Do dziś śmiało mówię, że ich muzyka jest nie tylko zwariowana, ale i inspirująca. Do dziś jestem wdzięczny rodzicom, że gdy grał Big Cyc to akurat bawiłem się wtedy w pokoju. Gorąco polecam!

Doris | 2018-12-10
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 28 listopada 2018

Książkę po prostu się pochłania. Mnóstwo ciekawych anegdot z życia Krzyśka Skiby oraz zespołu Big Cyc. Czasami śmiesznych czasami poważnych, opisujących niełatwą rzeczywistość funkcjonowania w komunistycznym kraju. Książka nie jest ułożona chronologicznie. Można ją czytać od dowolnego momentu. To oraz znakomite poczucie humoru autorów sprawia, że książka czyta się z zapartym tchem i nie wiadomo kiedy lektura się kończy. POLECAM!

rzepka | 2018-12-25
Przeczytana: 25 grudnia 2018

Pozytywna książka napisana przez pozytywnego gościa. Ani przez moment nie nudzi, sporo fajnych anegdotek z życia. Duży dystans do siebie, bez zadęcia - tego się spodziewałem zasiadając do lektury, nie zawiodłem się

Michal39 | 2019-02-06
Przeczytana: 06 lutego 2019

Mistrzostwo! Kupa śmiechu, również "wspominki" bo dobrze pamiętam czasy jak powstawał Big Cyc. Polecam:)

Bożydar | 2019-03-22
Przeczytana: 2019 rok

Książka raczej dla fanów a że ja już wyrosłem z Big Cyca to się nie zaliczam. Można przeczytać i porównać jak to drzewiej bywało bo jednak coś się działo.Było wesoło, absurdalnie. Teraz jest podniośle i smutno.

Piotr | 2019-03-12
Przeczytana: 12 marca 2019

Dobrze opowiedziane życie Skiby. Wygląda, że pod maską Lalamido to w gruncie rzeczy inteligentny człowiek

Piotr_w84 | 2019-02-12
Przeczytana: 10 lutego 2019