#girlstalk. Dziewczyny, rozmowy, życie

Wydawnictwo: Sensus
pozostałe
LubimyCzytać

Książka dla starych i młodych, aktywnych i biernych, tolerancyjnych i tych mniej elastycznych, akceptujących siebie oraz tych, którzy potrzebują uwierzyć, że SEXY ZACZYNA SIĘ W GŁOWIE. NIE TYLKO DLA DZIEWCZYN. Poruszamy wcale nie TRUDNE tematy, tylko normalne, codzienne i takie, na które trzeba się otworzyć i zacząć na nie rozmawiać. Dlaczego? Bo ludzie nie rozmawiają ze sobą tyle co...

SEXY ZACZYNA SIĘ W GŁOWIE.

NIE TYLKO DLA DZIEWCZYN.

Dlaczego?

Bo ludzie nie rozmawiają ze sobą tyle co kiedyś, nie zadają pytań, uciekają często od konsekwencji, które są wynikiem naszych działań. Obecnie komunikacja międzyludzka zdecydowanie szwankuje.

Pytamy więc za Was, niezależnie od tego, kim i skąd jesteście. Mamy nadzieję, że te szczere wywiady dodadzą Wam siły do tego, abyście mogli zgłębiać wiedzę o sobie, swoich potrzebach i będą impulsem, by iść do przodu, by zgodnie z planem realizować swoje marzenia!

Paula i Karolina - dwa różne charaktery, są jak ogień i woda, ale... obie są SEXY, odniosły SUKCES i wiedzą, że WSZYSTKO zaczyna się w głowie.

Co to znaczy? Odpowiedź znajdziecie w środku!

źródło opisu: Materiały wydawcy

źródło okładki: Materiały wydawcy

Katarzyna | 2018-12-29
Przeczytana: 29 grudnia 2018

„… Sexy jest w głowie, sexy to świadomość swoich mocnych stron i zadowolenie z siebie. A przez to, że moja definicja jest taka, że oddaje to, iż mam czuć ze sobą dobrze … tak się właśnie czuję …”

Nowa książka w tak ponury dzień, jest najlepszym lekarstwem. Jeśli już skończyłyście sprzątać, czy przygotowywać obiad, musicie odnaleźć chwilę tylko dla siebie. W nawiązaniu do naszej publikacji to jedno z ważnych rozwiązań, by zająć się sobą i naładować baterie na nadchodzący tydzień. Dla mnie # GIRLSTALK, to swoisty poradnik.

Autorkami książki są Paulina Klepacz i Karolina Cwalina – Stępniak. Pani Karolina to tradycjonalistka. Jest wierząca i nie jest pesymistką. Z kolei Pani Paulina, jest feministką. Magazyn „G’rls ROOM” jest częścią jej samej. Pisze o seksualności, tym co wkurza i życiu. Tematy dotyczą codzienności. Wiele z nich akcentuje poczucie własnej wartości i samooceny.

Według pisarek komunikacja międzyludzka szwankuje. Obie Panie odniosły sukces i wiedzą, że wszystko...

Northman | 2018-12-30
Przeczytana: 20 grudnia 2018

Kobiecy punkt widzenia :)

Kobiety - o kobietach. Po kobiecemu ;) Ale nie tak w sumie do końca... ;) Początek tej krótkiej opinii może i enigmatyczny, ale zawierający w sobie pewne sedno. Bo to książka trochę o wszystkim co dotyczy kobiet i ich sposobu postrzegania świata, sposobu działania... ale to także coś o wszystkim, co wokół nich - a więc nie tylko o nich ;)

Czy facet czytający taką książkę może czuć się tutaj... na miejscu? Czy raczej jak lis w kurniku? ;) Haha :) Cóż - trochę i tak i tak. #girlstalk to przede wszystkim kobiecy punkt widzenia. Na wiele spraw i problemów, poczynając od zdrowia, samoakceptacji, poprzez macierzyństwo, seks, relacje międzyludzkie, biznes, sukces, tolerancję, na konkluzjach dotyczących "lepszego świata dla wszystkich" kończąc. Forma zaś tych punktów widzenia jest nadzwyczaj ciekawa, przyjęto bowiem formułę książkowego dialogu. Przede wszystkim pomiędzy dwoma autorkami, z których jedna jest bardziej konserwatywna, druga znowuż dryfująca w swych...

Lady Margot | 2018-10-28

LADYMARGOT.PL

Niełatwo być kobietą. Być może jest to już oklepany, wytarty frazes, ma w sobie jednak sporo racji. We współczesnym świecie kobieta musi być: świetną matką, efektywną pracownicą, znakomitą żoną/dziewczyną, sprawdzającą się jako kochanka, powiernica, kumpela, opiekunka. Bierzemy na siebie to „jarzmo” bez mrugnięcia okiem i z uśmiechem na ustach maszerujemy przez życie. Kiedy jednak zamykamy drzwi mieszkania, uśmiech zamienia się w łzy. Niełatwo sprostać oczekiwaniom otoczenia, oj, niełatwo. Czy jednak musimy za wszelką cenę to robić i tracić kontakt z rzeczywistością i co najważniejsze, z nami samymi, by wiecznie spełniać oczekiwania innych? 🙂 Otóż nie, uwierzycie? Możemy żyć po swojemu, nie unikać trudnych, niewygodnych tematów, być szczęśliwymi i spełnionymi.

Poznajcie kilkadziesiąt niezwykłych kobiet, zupełnie innych od siebie. Zainspirujcie się ich niesamowitymi historiami!

***

O CZYM

Może zacznę od przedstawienia autorek, bo im również należy się słowo ode...

Katarzyna Katt | 2018-12-10
Przeczytana: 08 grudnia 2018

"#Girlstalk" to nietypowa książka, która nie zna tematów tabu. Idealna dla nastolatek, kobiet dorosłych, dojrzałych, ale i dla mężczyzn, którzy chcą choć trochę zagłębić się w umysł kobiety.
W dobie internetu, wirtualnych rozmów, nietrwałych znajomości i cudownego instagramowego życia, w którym kobieta przedstawiana jest jako niezniszczalna, silna i niezłomna, że powinna być fit oraz wysportowana i dobrze gotować. To wszystko zaburza nasz światopogląd na to, jak odbieramy same siebie. Dlatego też, autorki, których poglądy mocno się różnią, postanowiły przelać na papier swoje uwagi i opinie, ale też, zaangażowały w ten projekt kilkadziesiąt innych osób, które udzielały odpowiedzi na przeróżne pytania. Forma wywiadu sprawiła, że czyta się to przyjemnie i zdecydowanie każdy z nas znajdzie w niej coś dla siebie. Występują w niej pytania, które nurtują nas na każdym kroku, a tutaj mamy gotową odpowiedź. Może nie będzie ona zgodna z naszymi poglądami, ale z całą pewnością będzie...

Mylengrave | 2019-03-03
Przeczytana: 03 marca 2019

Niefajne to. Płytkie.
Rozczarowałam się, jak nierzadko, kiedy sięgam po takie wydania.

Czasem zastanawiam się, czy słowo pisane nie zeszło już całkiem nie psy, czy nie powinno być tak, że będziemy drukować tylko beletrystykę, a reszta będzie karana? Książkę kupiłam sama, przyznaję bez bicia, skusiła mnie, ale już koniec z takimi wydaniami. Doczytam, dooglądam to, co mam w domu i postanawiam nie tracić więcej czasu, za dużo jest mądrej prozy, żeby się męczyć z takimi banialukami.

Stek pierdół, nie bzdur. Książka wydana ładnie, śliski papier i czcionka taka, żeby czytelnikowi czasem nieb było za wygodnie. Za to te wielkie przestrzenie, wręcz oceany wolnego miejsca po prawej i lewej od tekstu to taki styl. Czytelnik niech wytęża wzrok, przynajmniej książka jest stylowa! Ten okropny hasztag na początku powinien był mi dać do myślenia. Nic co ma hasztag w sobie nie może być mądre i dobre.

Nie znam żadnej z Pań, z którymi się rozmawia i które rozmawiają. Treść nie ma dla mnie żadnej...

georgia93 | 2019-03-02
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Sprzedam
Przeczytana: 02 marca 2019

Pod koniec tej męczącej podróży przez tę pozycję, która trwała jakieś 4 miesiące, bo zawsze były lepsze rzeczy do czytania, wpadło mi do głowy jedno słówko, które opisuje tę książkę pod każdym względem - niepraktyczna. I ta niepraktyczność zaczyna się już od samej formy. Książka jest wydana ładnie, owszem, ale jest bardzo ciężka, nieporęcznie się ją czyta, niewygodnie, ciężko znaleźć pozycję inną niż leżąc na brzuchu, a od tego bolą w kocu plecy. Jest też dziwnie zredagowana - po co takie szerokie akapity? Ile stron by było mniej bez tego... I cała pozycja jest po prostu za długa. A autorki podkreślają,że już ją skróciły. Aż strach myśleć, jaka była pierwotna wersja.
Książka ma być dla wszystkich, czyli oczywiście w praktyce wyszło, że dla nikogo. Naprawdę nie mam pojęcia, dla kogo jest ta książka. Chyba tylko dla piętnastolatek o wyidealizowanym obrazie świata, bo jeszcze nic nie przeżyły i wiedzę o świecie czerpią z filmów, bo to taki wiek. Każda inna dziewczyna, kobieta czy...

angela | 2018-11-01
Przeczytana: 30 października 2018

"#girlstalk" to książka, a raczej poradnik nie tylko dla dziewczyn, ale również dla chłopaków. Może po nią sięgnąć i starszy i młodszy, a także aktywny i bierny.

Powyższa książka to zestawienie kilkunastu wywiadów z osobami z pewnego portalu. Wypowiadają się oni m.in. na temat samoakceptacji, sukcesu, macierzyństwa, zdrowia czy też związków. Każdy z pytanych opowiada swoje emocjonalne historie jakie przeżywali w danym temacie.

Według mnie autorki stworzyły pomocny poradnik, w którym możemy poznać jak różne może być życie i jak wiele może być dróg życia. Książka może nie jest łatwa i porusza wiele mało znanych słów, ale na pewno jest pomocna. Jak dla mnie potrafi ona wiele nauczyć, a szczególnie pokazać, że jeszcze wiele możemy zmienić oraz przeżyć.

Moja ocena: 7/10

angelika | 2018-10-20

Nikt nigdy nie mówił,że życie jest łatwe. Na każdym etapie każdy człowiek musi zmierzyć się z pewnymi urokami życia. Bywa,że uroki wcale nie muszą być piękne,a są wstanie nas przytłoczyć.Niezależnie od płci i wieku zastanawia się co dalej.Kiedy stoimy na rozdrożu zwykłe czynności i podejmowanie prostych decyzji sprawia trudność to czas ,by się zastanowić nad życiem.Z pomocą przychodzi nam książka #girlstalk autorstwa Karoliny Cwalina i Pauliny Klepacz.

Gdy mamy jakiś problem szukamy pomocy u bliskich czy też w internecie.Chcemy tak po ludzku pogadać i pomarudzić.Autorki wyszły na przeciw i stworzyły odpowiedzi na dręczące nas kobiety problemy w jeden książkowy zbiór.Mimo tego ,że każda kobieta jest inna,tak podobne problemy może mieć każda z nas.

Praca,samorealizacja czy związki na odległość to szczyt góry lodowej prawdziwego życia. Z wszystkim trzeba się zmierzyć.

Każdy aspekt został przez autorki szeroko opisany.Książka po części jest w formie wywiadu co sprawia,że...

Ada | 2018-10-25
Przeczytana: 25 października 2018

#girlstalk to książka prezentująca historie i opinie wielu osób.

Wypełniona jest ich wiedzą, emocjami i przekonaniami.

Książki napisana została w formie wywiadu, co pozwalać wczuć się nam w emocje każdej osoby odpowiadającej na pytania.

Rozmowy dotyczą samoakceptacji, zdrowia, relacji, macierzyństwa, seksu, motywacji, sukcesu, kobiet, siły i tolerancji.

Obejmują życie każdego człowieka i są odpowiedzią na pytania, które nurtują nie jedną kobietą.

Autorki stworzyły książkę skierowaną do każdego, poruszająca wiele trudnych tematów, o których powinno się rozmawiać.

Dziewczyny świetnie motywują do życia.

Zrobiły kawał naprawdę dobrej roboty tworząc tą książkę.

Polecam wszystkim zarówno młodym kobietom, jak i tym starszym, które szukają motywacji, samoakceptacji lub po prostu chcą przeczytać coś życiowego.

Innekarta | 2019-02-03
Przeczytana: 03 lutego 2019

Książkę czyta się lekko. Pisana jest w formie dialogów. Poruszane są tematy kariery, sukcesu, macierzyństwa, rozwoju. Pokazuje obiektywne podejście do tematu. Nie osądza. Czy można oceniać kobietę, że chce mieć dzieci zamiast pracować zawodowo lub wręcz odwrotnie?