Adobe Photoshop Lightroom Classic CC. Podręcznik dla fotografów

Tłumaczenie: Irmina Lubowiecka
Wydawnictwo: Helion
The Adobe Photoshop Lightroom Classic CC Book
fotografia, grafika, komputery
hobby
Incognityzm

Historia programu Adobe Photoshop Lightroom zaczęła się kilkanaście lat temu, kiedy grupa ambitnych inżynierów postanowiła stworzyć idealne narzędzie dla twórców fotografii cyfrowej. Dziś Lightroom jest traktowany jak klasyczne rozwiązanie, a liczba jego użytkowników stale rośnie. Oprogramowanie to wciąż ewoluuje. Każda kolejna wersja przynosi nowe wyrafinowane funkcje ułatwiające edycję obrazów, a także import, sortowanie i organizowanie zdjęć. Efektywna praca z tak potężnym i złożonym narzędziem bywa trudna i wymaga zrozumienia podstaw jego działania.

Ta książka jest zaktualizowanym wydaniem bardzo popularnego wśród fotografików przewodnika po Lightroomie. Jest przeznaczona zarówno dla profesjonalistów, jak i amatorów. Szczegółowo opisano tu zasady działania programu, przedstawiono jego opcje i funkcje. Omówiono technikę pracy z modułem Library, a także sposoby importowania zdjęć i zarządzania nimi za pomocą słów kluczowych oraz metadanych. Sporo miejsca zajęło omówienie zagadnień obróbki zdjęć i sposobów korzystania ze wszystkich opcji modułu Develop. Przedstawiono również możliwości pracy Lightrooma na komputerze, urządzeniach mobilnych i w sieci. Lektura książki jest jeszcze ciekawsza dzięki licznym przykładowym fotografiom, którymi zilustrowano poszczególne zagadnienia.

źródło opisu: Wydawnictwo

źródło okładki: Wydawnictwo

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!