Książka Roku 2018

3 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
0671892061
angielski
Moniss

A wealthy, slightly sinister London art dealer develops a voyeuristic obsession with his assistant, Anna, and hires an amoral male model to seduce her while he watches from behind a screen--but his impulses lead to nasty surprises--including murder. A first novel. 12,500 first printing.

źródło opisu: https://www.amazon.co.uk/Fine-Lines-Novel-Simon-Beckett/dp/0671892061

źródło okładki: https://www.amazon.co.uk/Fine-Lines-Novel-Simon-Beckett/dp/0671892061

Moniss | 2018-10-16

10lat temu Simon Beckett królował na listach bestsellerów tworząc "Chemię Śmierci", która zachwyciła rzesze czytelników, mnie też ten "hype" wtedy nie ominął. Na fali popularności niemieccy wydawcy postanowili wówczas wydać pierwsze nieznane dotąd powieści brtytjskiego pisarza. "Fine Lines" aka "Voyeur" to debiutancka powieść Becketta.

Dla londyńczyka Donalda Ramseya namiętność (pożądanie) jest słowem obcym, urodę kobiet podziwia wyłącznie na dziełach sztuki. Kiedy pojawia się Anna, nowa asystentka w galerii, Donald zaczyna się nią interesować, co jest dla niego sporym zaskoczeniem. Dotąd nietypowe dla niego uczucia budzą jego konsternację, dlatego zatrudnia młodego męźczyznę by zdobył Annę. Zeppo jest jak młody bóg, pozbawiony skrupułów jest wręcz stworzony do tego zadania. Rozpoczyna się "zabawa", jednak ludzie to nie martwe dzieła sztuki a ich cena nie ma nic wspólnego z pieniędzmi.
Historia erotycznej obsesji.
(wolne tłumaczenie z j.niemieckiego opisu na okładce...

LadyHawk | 2019-02-09
Justyna | 2019-02-02