Blask nocy letniej

Tłumaczenie: Agata Teperek
Cykl: Roziskrzone noce (tom 2)
Wydawnictwo: Jaguar
Sommer Nachts Funkeln
Mirror_of_soul

Życie Kati nie jest już takie samo. Od czasu potwornego wypadku jej twarz szpeci okropna blizna, a z Lukiem, swoim najlepszym przyjacielem, nie zamieniła ani słowa. Podłamana wyjeżdża jako au pair do Los Angeles, gdzie jej życie odmienia się w magiczny wręcz sposób. W barze o nazwie Lived Kati znajduje nowych przyjaciół: przebojowe rodzeństwo – Jeffa i Lucy. Nagle zdaje się, że wszystkie jej najwspanialsze sny mają szansę się ziścić. Jednak ten świat ociekający blichtrem kryje w sobie pewną tajemnicę – i dopiero z pomocą Luke’a Kati odkrywa, że naprawdę od dawna tkwi w koszmarze.

źródło opisu: https://wydawnictwo-jaguar.pl/

źródło okładki: https://wydawnictwo-jaguar.pl/

Nemezis | 2019-07-12
Przeczytana: 10 lipca 2019

Już pierwszy tom dylogii Beatrix Gurian - "Roziskrzone noce" - kompletnie mnie zaskoczył. Sprawiała wrażenie lekkiej powieści młodzieżowej, ale wewnątrz ukryto taką dawkę tajemnic, mroku i niebezpieczeństw, że nie mogłam się od niej oderwać. Sądziłam, że w "Blasku nocy letniej" czeka mnie dalszy ciąg tamtej historii, ale i tym razem autorka zaserwowała coś, czego zupełnie się nie spodziewałam.

Po wypadku samochodowym twarz Kati szpeci duża czerwona blizna. Dziewczyna postanawia wyjechać z Niemiec do Los Angeles i zacząć wszystko od nowa. Podejmuje pracę jako au pair, ale wkrótce do jej oczywistych obowiązków dołącza kolejny - pracodawczyni wysyła ją do baru o nazwie Lived, by wybadała, na czym polega sekret ich sukcesu. Lokal mieści się w budynku meksykańskiego kościoła, gdzie serwuje się objęte ścisłą tajemnicą, spersonalizowane drinki bezalkoholowe. Gdy Kati przyciąga uwagę właścicieli - Jeffa i Lucy - wszystko zaczyna zmieniać się w jej życiu na lepsze. Wielka kariera,...

werka777 | 2019-07-08
Przeczytana: 08 lipca 2019

NIEMKA W USA
Znacznie większą uwagę, przy kreowaniu tej historii, przywiązała autorka do budowy dynamicznej akcji aniżeli kształtowania osobowości bohaterów. Nie tak łatwo więc szczegółowo opisać poszczególne postaci pod względem charakterów, chociaż na pewno przyklasnę Beatrix Gurian przy okazji osoby Jeffa, który od początku ciągnął za sobą klimat enigmy. Największy problem sprawia mi Kati, z jednej strony gotowa na nowe wyzwania, z drugiej zagubiona. Łatwowierna, choć zachowawcza jeśli chodzi o przeszłość. Dlaczego uciekła pozostawiając przyjaciela samego? Czy jest egoistką? Trochę brakowało mi tutaj szlifu, jeśli chodzi o jej osobę, w wyniku czego nie byłam w stanie do końca skupić się na intensywnym przeżywaniu jej losów. I tylko blizna, z którą ciężko było się jej pogodzić, przypominała mi o tym, że musiała kiedyś wiele przejść.

MĘSKIE GRONO
W przypadku męskich przedstawicieli, mamy do czynienia z dość zróżnicowaną dwójką. Z jednej strony stoi Luke, sporo czasu pozostający...

TolaLola | 2019-07-01

Super pozycja, polecam

Magia_ksiazek | 2019-06-30
Przeczytana: 29 czerwca 2019

Pierwszy tom tej dylogii bardzo mi się podobał i z niecierpliwością czekałam na kontynuację. Okazało się jednak, że ta nie ma nic wspólnego z poprzednim tomem. Już sam ten fakt bardzo mnie zasmucił i całkiem inaczej popatrzyłam na tę historię.
Gdyby ktokolwiek zapytał się mnie, o czym była ta książka, to prawdopodobnie odpowiedziałabym, że nie wiem. Bo tak naprawdę ta książka jest o niczym. Główna bohaterka zakochuje się w Jeffie, który jest bogaty i może spełnić jej marzenia. I tak ciągnie się cała fabuła, w której to Kati szaleje z nowo poznanym chłopakiem. Jak dla mnie cała ta akcja była nudna i nieciekawa. Dodatkowo żaden bohater nie zyskał sobie mojej sympatii.
Największym problemem w tej książce były dla mnie nieprzetłumaczone słowa oraz całe wyrażenia z języka angielskiego, bo na "creepy" lub "so nice to have you here" mamy polskie odpowiedniki.
Tak jak pierwszy tom bardzo zachwalałam, tak kontynuacji raczej nie polecam.

slodka_ksiazka | 2019-06-30

Kontynuacja "Roziskrzonych nocy" nie opowiada historii tych samych bohaterów.
"Blask nocy letniej" opowiada historię Kati. Od czasu potwornego wypadku jej policzek przecina blizna. Smutna i podłamana wyjeżdża, jako au pair do Los Angeles gdzie jej życie odmienia się o 180 stopni. W barze o nazwie Lived dziewczyna poznaje nowych ludzi- Jeffa i Lucy, którzy później stają się jej nowymi przyjaciółmi. Jednak ociekający blichtrem świat kryje w sobie pewną tajemnicę- i dopiero za pomocą swojego dawnego przyjaciela- Luke'a dziewczyna odkrywa, że już od dawna tkwi w koszmarze.

Od razu mogę napisać, że ta książka bardziej zachwyciła mnie swoim wnętrzem niż pierwsza część. Książkę czytało mi się bardzo szybko i przyjemnie. Na początku może się wydawać, że historia będzie przekolorowana ale to tylko pozory. Śledząc historię nie mogłam oprzeć się wrażeniu, że miłość jest tutaj najważniejsza, ale na drugi plan na szczęście nie zeszły mroczne tajemnice, sekrety, które wprowadziły świetny klimat...

kruczek | 2019-06-26

W drugim tomie dylogii, autorka nie wraca już do bohaterów i wydarzeń znanych nam z powieści Roziskrzone Noce. Postanowiła zerwać z tamtą historią i rozpieścić nasze literackie serducha czymś nowym, niespodziewanie intrygującym. Czy ta niespodzianka przypadła mi do gustu? I tak, i nie. Z jednej strony, bardzo pragnęłam powrócić do przygód Phili i Nielsa, z drugiej zaś… zaintrygowała mnie tytułowa bohaterka, Katy i grzechem byłoby nie poznać jej nietuzinkowej historii.

Główną bohaterką tej części jest Katy – młoda, pełna nadziei i marzeń dziewczyna, dla której los okazał się aż nazbyt okrutny i bezlitosny. Pozostawił na jej twarzy okropną bliznę, która zniszczyła nie tylko kawałek jej pięknej skóry, ale i cząstką jej młodzieńczej duszy. Od czasu wypadku, z Lukiem, swoim najlepszym przyjacielem nie zamieniła ani jednego słowa. Między nimi wyrósł wysoki, gruby mur, którego niełatwo będzie zniszczyć słowami. Pełna żalu i smutku, Katy wyjeżdża jako au pair do Los Angeles, gdzie w barze...

Magda | 2019-06-26
Przeczytana: 24 czerwca 2019

Niewątpliwie bardzo lekka, letnia opowieść o nastoletnich uczuciach, które nie zawsze są tak oczywiste, jak mogłoby się to wydawać na pierwszy rzut oka. Czytając książkę, odniosłam wrażenie, że cała fabuła jest zbyt idealna, wręcz nierealna. Jednak spojrzawszy na świat oczami nastolatka, łatwo się domyśleć, że dokładnie tak chcą widzieć rzeczywistość osoby w tym wieku. Nie mniej jednak, trudno oprzeć się wrażeniu, że gdzieś w tym pięknym świecie musi być haczyk. Haczyk, który będzie powodem rozczarowań i twardego lądowania na realnym gruncie.

Recenzja w całości: http://mamao.pl/blask-nocy-letniej-beatrix-gurian/

Kinga Skrzypalik | 2019-06-10
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2019
Przeczytana: 10 czerwca 2019

Życie jest wystarczająco dramatyczne. Ludzie potrzebują więcej romantyki więcej gry pomyłek, więcej miłości. To znaczy prawdziwej miłości.”

Biorąc do ręki kolejną książkę Pani Gurian liczyłam chyba na kontynuację poprzedniej jej książki „Roziskrzone noce" (recenzja), lub chociaż na epizodyczne pojawienie się poprzednich bohaterów. Nic bardziej mylnego. Ta pozycja jest totalnie osobną książką z odrębną historią i całkiem innymi bohaterami.

Nie da się ukryć, że okładka jest przepiękna i się mieni, a na dodatek jest niemalże taka sama jak pierwsza książka autorki, ale ta czerwień jest zdecydowanie bardziej przyciągająca niż błękit.

Na początku podeszłam do niej nad wyraz entuzjastycznie. W trakcie czytania miałam wrażenie, że cta książka nic ze sobą nie niesie i powieść jakich wiele. Możecie sobie wyobrazić moje zdziwienie, kiedy nie wiedząc kiedy czytałam ostatnią stronę!

Więcej na: https://libraryofvelaris.blogspot.com/2019/06/przedpremierowo-blask-nocy-letniej.html