Szmaragdowy smok

Tłumaczenie: Beata Góralska-Gluma
Cykl: Tajemnice domu handlowego Sinclairs (tom 3)
Wydawnictwo: Dwukropek
The Painted Dragon
margarrrita

Z domu towarowego Sinclairs, w którym pracują Sophie i Lil, z wystawy zostaje skradziony cenny obraz przedstawiający smoka. Obraz stanowi część kolekcji i jest bardzo stary, a jego kolory są niezwykle intensywne, został namalowany szmaragdową zielenią, która niemal zdaje się świecić. O kradzież zostaje posądzona niewinna kustoszka wystawy, nasze bohaterki oczywiście usiłują jej pomóc i...

O kradzież zostaje posądzona niewinna kustoszka wystawy, nasze bohaterki oczywiście usiłują jej pomóc i rozwiązać zagadkę tajemniczego przestępstwa.

źródło opisu: https://ksiegarnia-edukacyjna.pl/product-pol-13510...(?)

źródło okładki: https://ksiegarnia-edukacyjna.pl/product-pol-13510...»

Sandra Jasona | 2019-08-07
Przeczytana: 07 sierpnia 2019

Bohaterami serii jest czwórka przyjaciół, nastolatków Sophie, Lil, Billi i Joe. Sophie doświadczona przez los jest sprzedawczynią, Lil bogatsza modelką, Billi pomocnikiem portiera a Joe bezdomnym. Łączy ich wszystkich praca w ekskluzywnym domu towarowym Sinclairs w Londynie, a przede wszystkim przygody, które przeżywają. W każdym tomie jest to poszukiwanie skradzionych rzeczy: drogocennego ptaka, broszki i obrazu. Wspólnie razem prowadzą śledztwa i wspólnie narażeni są na niebezpieczeństwa, a nawet śmierć.
Czytając miałam wrażenie, że jestem w dwóch światach „Rozważnej i romantycznej” i „Gangi Nowego Jorku”, ale wierzcie mi w tym dobrym znaczeniu. Autorka przeciwstawiła świat bogatych, arystokratycznych rodzin z brudnym światem morderców i złodziei, a w środku umiejscowiła naszych przyjaciół – którzy nie należą do ani jednego z nich. Mamy więc bale debiutantów, wspaniałe stroje, potrawy, maniery – a po drugiej głód, ubóstwo, pokrętny świat zbrodni złoczyńców. Czyta się trochę z...

Buba | 2019-06-07
Przeczytana: czerwiec 2019

"Odkąd po raz pierwszy gruchnęła wiadomość, że nowojorski milioner Edward Sinclair
przybędzie do Londynu, aby otworzyć najwspanialszy dom handlowy w tym mieście,
natychmiast stał się ulubieńcem dziennikarzy. (...) Pan Sinclair zawsze miał w zanadrzu
jakąś pierwszorzędną niespodziankę - od przedstawień baletu w ogrodzie na dachu
po pokaz "Żywych Obrazów" w sali wystawowej. Często można go było oglądać
podczas najbardziej ekskluzywnych spotkań londyński socjety, na premierze nowego przedstawienia
na West Endzie lub spoczywającego kolację przy najlepszym stoliku w którejś z najwytworniejszych restauracji,
zazwyczaj w towarzystwie jakiejś znanej uroczej piękności z wyższych sfer. Na dodatek jego dom handlowy
był miejscem, w którym dochodziło do niezwykle dramatycznych i sensacyjnych wydarzeń."

My z córką niektóre z tych wydarzeń poznałyśmy dzięki dwom pierwszym tomom
kryminalnej serii retro "Tajemnice domu handlowego Sinclairs":
1. "Pozytywka".