Jak pies z kotem - czyli o radości i złości w miłości

Wydawnictwo: Zwierciadło
poradniki
aggatta2148

Wyjątkowy tandem damsko-męski. Katarzyna Miller, znana i lubiana psycholożka oraz Miłosz Brzeziński, niekonwencjonalny psycholog rozmawiają o relacjach między współczesnymi kobietami a mężczyznami. Każde postrzega je na swój sposób. Z humorem, często kontrowersyjnie rozprawiają się z mitem, że kobiety i mężczyźni zawsze żyją ze sobą jak przysłowiowy pies z kotem. Autorzy analizują wyzwania we...

Autorzy analizują wyzwania we współczesnych związkach, w których obowiązują zupełnie inne zasady niż te utarte przez wieki. Zastanawiają się także, jak mimo różnic, zbudować udany i trwały związek.

Książka porusza wiele problemów obecnych w codziennym życiu: agresję, seksualność, uświadamianie dzieci, emancypację. Jedną z konkluzji jest to, że w dzisiejszych, trudnych czasach granice między rolami społecznymi mężczyzn i kobiet się zacierają.

Rozmowa obydwojga specjalistów zajmujących się relacjami czasem prowokuje, czasem zastanawia, ale na pewno - bawi.

źródło opisu: Empik

źródło okładki: Empik

agaw | 2018-12-29
Przeczytana: grudzień 2018

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

W związku z moją dużą sympatią do obojga autorów, z niecierpliwością sięgnęłam po tę pozycję...No i, powiem szczerze, rozczarowałam się niestety. A dlaczego?

Opisywane są tutaj Najprawdziwsze Prawdy, ale styl całkowicie do mnie nie przemówił.
Błyskotliwe brylowanie niewątpliwą inteligencją, powoduje rozmycie tego, co ma być przekazane.
W zalewie kolokwialnych stwierdzeń trzeba się napracować, żeby tę przekazywaną prawdę wyłuskać.
Oczywiście - także używam słów typu baba, kobitka, facet, chłop, cały ten syf i tym podobne, ale przez całą książkę? Non stop?
Na skutek ciągłego ośmieszania postaw kobiet i mężczyzn, wykazywania w ten sposób niezbitych błędów, jakie ludzie popełniają, powstał całkiem ostry, prześmiewczy pamflecik.
Nie tego się spodziewałam.

Tomek | 2018-12-05
Sylwia | 2018-10-27