Dziewczyna z zaświatów

Tłumaczenie: Natalia Wiśniewska
Wydawnictwo: Finebooks
The Afterlife of Holly Chase
Paweł

Pięć lat temu, w Wigilię Bożego Narodzenia, nastoletnią Holly odwiedziły trzy duchy. Pokazały jej, jak bardzo stała się samolubna i zepsuta. Próbowały ją przekonać, by się zmieniła. Nie zrobiła tego. No i umarła. Teraz musi pracować dla supertajnego Projektu Scrooge, wcielając się w rolę Ducha Wigilijnej Przeszłości. Co roku starają się uratować kolejnego nieszczęśnika. Aż do niedawna...

Teraz musi pracować dla supertajnego Projektu Scrooge, wcielając się w rolę Ducha Wigilijnej Przeszłości. Co roku starają się uratować kolejnego nieszczęśnika. Aż do niedawna pośmiertne życie Holly było dość żałosne. Cały czas ma siedemnaście lat, podczas gdy życie jej bliskich toczy się dalej. Jednak w tym roku coś się wydarzy…

Powieść Cynthii Hand top genialne nawiązanie do "Opowieści wigilijnej" Charlesa Dickensa. Jest w niej to, czego oczekujemy: celne obserwacje, zaskakujące zwroty akcji i świetne, wzruszające zakończenie.

Fragment książki online: https://bit.ly/2NsGlpb

Cynthia Hand to amerykańska pisarka, autorka kilkunastu książek dla młodzieży. Jej powieści wielokrotnie trafiały na listy bestsellerów New York Timesa, zostały też przetłumaczone na wiele języków. Zanim Cynthia Hand sięgnęła po pióro, ukończyła studia i zrobiła doktorat z powieściopisarstwa. Obecnie mieszka w Idaho, gdzie uczy sztuki pisarskiej na Boise State University. Wszystkich czytelników serdecznie zaprasza na swoją stronę internetową: www.cynthiahandbooks.com.

źródło opisu: wydawca

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Ania | 2019-02-07
Przeczytana: 07 lutego 2019

Mimo iż otoczka książki dotyczy Świąt Bożego Narodzenia, śmiało można sięgnąć po nią w innym okresie-ja tak zrobiłam i nie przeszkodziło mi to w odebraniu świątecznego klimatu.
Z wielką przyjemnością przypomniałam sobie niektóre momenty z Opowieści Wigilijnej wspomnienie w tej powieści.To właśnie na utworze Dickensan bazuje Projekt Scrooge, w którym główna bohaterka odgrywa bardzo ważną rolę, a którego zadaniem jest ratowanie "Scrooge'a" przed jego życiową porażką. Jednak czy każdego z nich da się zmienić? Czy duchy przeszłości, teraźniejszości i przyszłości potrafią sprawić, że ktoś w ciągu jednej nocy przejdzie transformację ze zgorzkniałego i snobistycznego człowieka do człowieka okazującego ciepło i uczucie? Jak w każdym projekcie, muszą też być niepowodzenia. Jednym z nich jest główna bohaterka, która teraz próbuje pomóc nowym Scrooge'om powrócić na właściwą ścieżkę. Jak się okazuje, niektórzy z nich potrafią być bardzo interesujący, zwłaszcza dla młodej 17-letniej dziewczyny....

Ania Mróz | 2019-04-17
Przeczytana: 17 kwietnia 2019

Bardzo ciekawa książka. Na początku nie byłam do niej przekonana ale szybko mi przeszło. Ciekawy pomysł na fabułę wyjątkowo mi się podobał. Nie czytałam wcześnie czegoś podobnego. Nie do końca spodziewana zakończenie.
Polecam <3

Paweł | 2018-10-19

Książka - jak mi się zdawało - dla dziewczyn. Coś w tym jest, ale przeczytałem ją w sumie z przyjemnnością i zainteresowaniem. Wiele razy miałem pretensje do autorów, że im brako czasu albo talentu, by napisać sensowne zakończenie, i mimo niezłej treści, ogólne wrażenie po książce zostawało słabe. W tym przypadku jest inaczej. Całkowicie się zgadzam z tym, co przewija się w różnych zagranicznych recenzjach. Ogólnie książkę czyta się świetnie, ale jej zakończenie jest wprost RE-WE-LA-CYJ-NE i całkowicie satysfakcjonujące. Nie będę spoilował, po prostu zachęcam. Wg mnie będziecie zachwycone, a może i zachwyceni. Dla mnie to była pierwsza książka tej autorki. Chyba więc sobie kupię "Lady Jane" itd. ;-) Hmm...

Książka bardzo dobra + 1 gwiazdka za to,że obiecałam mężczyźnie z targów książki dobrą opinie dla tej książki, mam nadzieje, że to nie była recenzja ;)

Cute-Little-Reviews | 2018-12-16

Święta zbliżają się dużymi krokami, a ja niestety jeszcze nie dałam rady podłapać świątecznego bakcyla. Postanowiłam przeczytać książkę kładącą duży nacisk na okres Bożego Narodzenia, a co bardziej przypomina o świętach niż "Opowieść Wigilijna"? Cynthia Hand stworzyła dzieło, które czerpie inspiracje z klasyku pióra Dickensa.

Pięć lat temu, w Wigilię, siedemnastoletnia Holly Chase została odwiedzona przez trzy duchy (przeszłości, teraźniejszości i przyszłości), które starały się ją ostrzec przed kontynuowaniem jej stylu życia. Dziewczyna była zapatrzona w siebie, samolubna i wymagająca. Główną rolę w jej życiu odgrywały pieniądze, a nie rodzina i przyjaciele. Choć na początku się przeraziła, szybko uznała, że nie zamierza traktować ich poważnie. Śmiejąc się im w twarz, nie sądziła, że przepowiednia śmierci okaże się prawdziwa. Nie ma Dickensowego zakończenia, Holly nie zmieniła swojego życia, nie zaczęła traktować innych z szacunkiem. Została potrącona przez samochód.
Pięć lat...

Anna_96 | 2019-01-10
Przeczytana: 26 listopada 2018

Ciepła, świąteczna historia od której nie można się oderwać. Zaskakuje na każdej stronie, a najbardziej jej zakończenie. W trakcie czytanie wywołuje uśmiech, śmiech i łzy (co może dziwnie wyglądać szczególnie, jeśli czytacie książkę w komunikacji miejskiej). POLECAM

Holy gra rolę ducha wigilijnej przeszłości w tajnym Projekcie Scrooge, ponieważ nie wykorzystała szansy na zmianę swojego życia kiedy to ją odwiedziły owe duchy. Czy najbliższy czas coś zmieni w jej życiu i postępowaniu...

Historia o tym, że każdy zasługuje na drugą szansę (a może i trzecią...). Wystarczy tylko chcieć się zmienić albo ktoś musi nam pokazać po prostu tą prawdę

martulcia | 2018-12-15
Przeczytana: 15 grudnia 2018

Bardzo wdzięczna powieść o tym, że nigdy nie jest za późno na zmianę i każdy może stać się lepszym człowiekiem. Fajny pomysł z odświeżeniem Opowieści Wigilijnej i lekkie pióro autorki sprawia, że można w pełni zatracić cię w magicznej przygodzie boheterów

Patsy | 2018-09-02
Przeczytana: 12 sierpnia 2018

Lekturę tej książki odkładałam raczej na czas świąteczny, z racji tego, iż jest ona inspirowana "Opowieścią wigilijną", jednak z jakichś niewiadomych przyczyn poczułam chęć czytania tej pozycji w upalne lato (tak teraz myślę, że ma to pewien sens...). Nie spodziewała się wiele po tej lekturze, muszę jednak przyznać, że zostałam przyjemnie zaskoczona. Oprócz pięknej okładki, pozycja ta ma bardzo ciekawą zawartość. Pewnie, nie jest to jakieś arcydzieło, ale jak na książkę dla młodzieży, jest naprawdę dobra (a ja jeśli chodzi o ten gatunek jestem bardzo wymagająca). Ciekawa fabuła, dobrze sportretowane postacie oraz naprawdę satysfakcjonujące zakończenie, sprawiło, że lektura ta była bardzo przyjemna i wciągająca. Szczerze ją polecam, jako dobrą i oryginalną książkę o tematyce świątecznej.

Mój regał z książkami
patsy-books.blogspot.com

Agaczyta12 | 2019-04-24

Według mnie książka "Dziewczyna z zaświatów" autorstwa Cynthii Hand jest bardzo świąteczną i uroczą młodzieżówką. Jest taka jak inne młodzieżówki ale warto po nią sięgnąć

ageuzja | 2019-05-03