Plan ratunkowy dla tarczycy i nadnerczy

Okładka książki Plan ratunkowy dla tarczycy i nadnerczy Aviva Romm
Okładka książki Plan ratunkowy dla tarczycy i nadnerczy
Aviva Romm Wydawnictwo: Czarna Owca poradniki
poradniki
The Adrenal Thyroid Revolution: A Proven 4-Week Program To Rescue Your Metabolism, Hormones, Mind & Mood
Czarna Owca
2018-08-21
2018-08-21
Marta Klimek-Lewandowska
medycyna zdrowie

Ta książka to obowiązkowa pozycja dla wszystkich osób zmagających się z chorobami tarczycy. Przede wszystkim pozwala lepiej zrozumieć ich podłoże i przebieg. Pokazuje, na jakie objawy należy zwrócić uwagę i co zrobić w sytuacji gdy mamy już zdiagnozowaną chorobę tarczycy. Doktor Romm opisuje też suplementy, jakie możemy brać w takiej sytuacji i które mogą nam pomóc. Jest ich bardzo dużo , więc każdy może wybrać coś dla siebie.
Druga część książki skupia się na przepisach, dzięki którym możemy wzmocnić naszą tarczycę lub wspomóc ją w chorobie. Organizm ludzi to naprawdę skomplikowana, ciężka do pojęcia machina. Zadziwiające jak wiele może naprawić w sobie sam, przy nadzym wsparciu i pomocy. Przydatna książka, bardzo polecam!

Kiedy nie zdajesz sobie sprawy jak bardzo potrzebujesz jakiejś książki i w końcu na nią trafiasz!

Po przebytych ciążach moje hormony tarczycy zostały zaburzone, wizyty kontrolne dobre wyniki także w normie.. Jednak niektóre objawy jakie im towarzyszą utrzymują się, a czasami wręcz są bardziej nasilone..

🔹Ciągle uczucie zmęczenia, kiedy to rano zamiast wstać pełna energii jedyne o czym marzę o zostaniu w łóżku,
🔹Nienasycenie kofeiną,
🔹Nagłe napady na węglowodany i słodycze,
🔹Drażliwość,
🔹Częste infekcje,
🔹Cukrzyca..

To tylko kilka typowych objawów jakie towarzyszą podczas przeciążenia organizmu, który potrzebuje pomocy.

"Nasze jaskiniowe praprapra.. babki nie chorowały na cukrzycę. Tymczasem co trzecia z nas - tak."

Autorka w swojej ogromnie wartościowej i tłumaczącej szczegółowo zagadnienia książce, uświadamia i przekazuje wszystkie niezbędne informacje jakie musimy brać pod uwagę w trakcie pomocy dla organizmu. Pokazuje z jaką pasją oddaje się swojej specjalizacji, wręcz fascynuje ją wybrany przez siebie kierunek medyczny.

" Organizm dysponuje niewiarygodnymi możliwościami samoleczenia, o jakich pewnie nawet nie słyszałyście, a wy macie największy wpływ na własne zdrowie, niż wam wmówiono."

Książka jest kierowana do kobiet.
Poznamy:
🔹 rozwiązania, które umocnią i przywrócą równowagę licznym układom w naszym organizmie
🔹 jak przygotowywać proste i dodające sił posiłki,
🔹jak stopniowo wdrażać zmiany zmniejszające towarzyszące dolegliwości. Odbudowując tym samym zdrowie i nasze lepsze samopoczucie.

Liczne przykłady kobiet, którym dr Aviva Romm pomogła. W tym wszystkim stopniowo autorka tłumaczy, uświadamia i w stopniowych krokach ukazuje kierunek zmian.
Do tego liczne wskazówki i przepisy.
Ta książka to nasza osobista droga do odzyskania dawno utraconej energii i sprawności ciała. Plan ratunkowy jakiego potrzebuje każda z nas zmagająca się z chorą tarczycą i nadnerczami.

🔹Ciągle uczucie zmęczenia, kiedy to rano zamiast wstać pełna energii...

1962

Dobra pozycja, warta przeczytania dla każdej osoby, która czuje, że coś z nią jest nie tak.

Uważam, że ta pozycja powinna być obowiazkową książką dla każdej kobiety, która ma choćby już podejrzenie chorej tarczycy. Autorka w fajny sposób kieruje nas etapami ku poprawie naszego zdrowia. Leczę niedoczynność tarczycy od ponad 3 lat, ale nie zdawałam sobie sprawy jakie powiązania może mieć ta choroba, na co dalej moze wpływać...
Są też podane ciekawe przepisy, chociaż nie do końca są odpowiednie do naszej kuchni itd, dla mnie są niektóre zbyt wyrafinowane, mimo, że staram się gotować zdrowo.
Dbajmy o siebie i o swoją tarczycę ❤

Są też podane ciekawe przepisy, chociaż...

Jeszcze nie stosowałam planu opisanego w książce, ale wydaje się być sensowny. Co do samej książki, na pewno super pozycja dla osób stykających się z chorobami tarczycy na początku swojej drogi. Aczkolwiek ja po przeczytaniu kilku pozycji o tarczycy nadal znalazłam w niej sporo ciekawych i przydatnych informacji. Na plus na pewno lista badań z sugerowanymi normami (które są inne niż normy laboratoryjne, powiedziałabym, że są to normy "optymalne" dla chorych z tego typu chorobami). W książce znajdziemy również masę naturalnych propozycji na wsparcie swojego zdrowia- zioła i suplementy. Autorka porusza także aspekty psychiczne, które przy tego rodzaju chorobach moim zdaniem są nie mniej ważne niż fizyczne. Książka ciekawa i polecam.

Jeśli twój endokrynolog cię olewa, a ty nadal czujesz się źle, to koniecznie siegnij po tę pozycję!

Ten podręcznik własnej obsługi ma zasadniczo 2 części - wstęp, w którym dr Romm wprowadza nas w problemy okołotarczycowe tłumacząc je oraz program odbudowy i naprawy składający się z 4-tygodniowego planu. W programie sporo jest o jedzeniu i suplementach (różnych),które stopniowo należy wprowadzać do planu. I właśnie dlatego, że jest ich sporo (możemy sobie same wybrać z czym chcemy potestować, wszystko jest opisane),możemy nie podołać z ich zakupem z dnia na dzień. Dlatego moim zdaniem czytać książkę należy tak: czytamy duszkiem całość i w czasie lektury części drugiej robimy zakupy. I kiedy mamy cały potrzebny zestaw zaczynamy plan.

Drogie Panie, weźcie swoje zdrowie we własne ręce!

• Zdrowie
  • Popularnonaukowe
  • Hashi & Co.

Dodaj cytat z książki Plan ratunkowy dla tarczycy i nadnerczy