7 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
9788394719845
Sasha

Sasha | 2018-10-05
Przeczytana: 05 października 2018

Bardzo ciekawa pozycja o językach świata, ale niepokojące jest to, jak wiele błędów językowych znalazło się w tekstach pisanych przez językoznawców.

Jak twierdzą sami autorzy, książka skierowana jest przede wszystkim do uczniów szkół średnich i studentów studiów I stopnia. Moim zdaniem treść trafi bardziej do studentów polonistyki lub innych kierunków filologicznych niż do licealistów, chyba że sięgną po nią ci, których językoznawstwo interesuje lub którzy zamierzają zdawać na jakąś filologię. I takim osobom szczerze polecam tę pozycję.

E-book ma praktyczny układ, dobrze wyodrębniono ważne informacje, pojawiają odnośniki do stron internetowych oraz zadania i pytania kontrolne. Pod każdym rozdziałem znajduje się spora bibliografia, a na końcu książki – słowniczek terminów językoznawczych.

Styl adekwatny do literatury popularno-naukowej (książka jest swego rodzaju podręcznikiem); pojawiają się terminy fachowe, niekoniecznie zrozumiałe dla ucznia liceum, i nie wszystkie zostały...