Kostek na podium

9 (4 ocen i 3 opinie) Zobacz oceny
Claude Going for Gold
dla dzieci, sport
Incognityzm

Kostek nie może usiedzieć w miejscu! Marzy o wzięciu udziału w Wielkim Dniu Fantastycznych Sportów. Kiedy postanawia zdobyć złoty puchar, okazuje się, że niestety skradła go para cwanych rabusiów! Czy Kostek uratuje zawody i zdobędzie trofeum?

źródło opisu: https://wydawnictwo-debit.pl/6-9-lat/512-kostek-na-podium.html

źródło okładki: https://wydawnictwo-debit.pl/6-9-lat/512-kostek-na-podium.html

Kasia Malinowska | 2019-02-07

W tej książeczce mamy historię Kostka, który marzy by wziąć udział w zawodach sportowych: Wielkim Dniu Fantastycznych Sportów. Wszystko byłoby wspaniale, gdyby nie fakt, że złodzieje ukradli puchar! Kostek rzuca się na ratunek i robi wszystko, żeby odbić z rąk rabusiów cenne trofeum.

Historia Kostka jest przezabawna. Naprawdę jako osoba dorosła sama świetnie się przy niej bawiłam i mam nadzieję, że będzie mi dane przeczytać inne części. Z pewnością też swoim przyszłym dzieciom także będę ją czytać. Książeczka ma sporo tekstu, więc z pewnością nie nadaje się na pierwszą książkę do nauki czytania, ale do wspólnego czytania na dobranoc jak najbardziej. Zwłaszcza jeśli nasza pociecha przejawia zainteresowania sportem to ta część będzie dla niej fantastyczna.

Polecam rodzicom zaopatrzenie biblioteczki swoich dzieci w tę pozycję. Spędzicie razem bardzo miło czas, a być może rozwiniecie też pasję Waszych dzieci do uprawiania sportu.

Aleksandrabook | 2018-12-03
Przeczytana: 26 listopada 2018

Kostek na podium, to kolejna z książeczka z serii przygód o Kostku, na podstawie której powstała również bajka dla najmłodszych. Kostek to tytułowy bohater tej ciekawej książeczki, która na pewno zainteresuje dzieci. To nie tylko sportowa przygoda, to także, a może przede wszystkim krótka nauka dla fanów bohatera. Piękne i wyrafinowane obrazki przyciągają wzrok, nie lada zaciekawionego małego czytelnika. Serdecznie polecam jako prezent dla najmłodszych.

mamatosiaczka | 2018-11-21

Kiedy państwo Wyglansowani wychodzą do pracy, Kostek i Pan Piętka wyruszają ku kolejnej wspaniałej przygodzie... Tak było i tym razem. W najnowszej książeczce pt. "Kostek na podium", z serii o sympatycznym piesku, czeka nas ciekawa i zabawna historia. Nie jest to zwyczajny pies. Kostek nosi berecik, z którego zawsze wyciąga potrzebne "przydasie", gdy wymaga tego sytuacja, no i przyjaźni się ze skarpetą! Tym razem, Kostek weźmie udział w Wielkim Dniu Fantastycznych Sportów. Okoliczne drużyny zbierają się aby uczestniczyć w różnych dziedzinach. Zwycięzcy zdobędą wyjątkowe nagrody: medale oraz ogromny puchar. Iwona Błysk -Śmig, wielka sportswoman, przyjmuje go do swojej drużyny. Niestety, Kostkowi nie idzie najlepiej w sportowych konkurencjach. Kiedy ma rozpocząć się ostatnia z nich zauważa, że para cwanych rabusiów (widział ją wcześniej i już wtedy wydała mu się ona podejrzana) kradnie trofeum! Nie czekając, rusza za uciekinierami w pogoń. Czy uda Kostkowi uda się odebrać puchar...