Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
The Future of Humanity: Terraforming Mars, Interstellar Travel, Immortality, and Our Destiny Beyond Earth
Bogumił Bieniok, Ewa Łokas
Ag2S

Autor bestsellerowej „Przyszłości umysłu” wkracza na niezbadane obszary astrofizyki, sztucznej inteligencji i nowoczesnej techniki, by przedstawić zapierającą dech w piersiach wizję naszej przyszłości w kosmosie i ostatecznego celu ludzkości. Światowej sławy fizyk i futurolog, profesor Michio Kaku, roztacza przed nami niezwykle szczegółową i przekonującą wizję rozwoju ludzkości prowadzącego...

Światowej sławy fizyk i futurolog, profesor Michio Kaku, roztacza przed nami niezwykle szczegółową i przekonującą wizję rozwoju ludzkości prowadzącego do powstania samowystarczalnej cywilizacji w przestrzeni kosmicznej. Przewiduje, że kolejne odkrycia w dziedzinie robotyki, nanotechnologii i biotechnologii pozwolą nam przystosowywać obce światy do naszych potrzeb i budować rozwijające się prężnie miasta na Marsie i innych ciałach Układu Słonecznego. Profesor Kaku zabiera nas w podróż poza Galaktykę, a nawet poza nasz Wszechświat, rozważając najbardziej kontrowersyjne zagadnienia współczesnej nauki.

Zaraźliwy entuzjazm autora i jego dogłębne zrozumienie najnowszych osiągnięć w dziedzinie lotów kosmicznych sprawiają, że podróż z profesorem Kaku jest dla wszystkich czytelników jego książki emocjonującą i inspirującą wyprawą do przyszłości, w której ludzkość znajdzie dla siebie w końcu upragnione miejsce pośród gwiazd.

źródło opisu: https://www.proszynski.pl/Przyszlosc_ludzkosci__Po...(?)

źródło okładki: https://www.proszynski.pl/Przyszlosc_ludzkosci__Po...»

Oficjalna recenzja
Jubiliana książek: 1127

Kosmiczna przyszłość ludzkości

W książkach, filmach i komiksach przedstawiono już nieprzebraną liczbę wizji dalekiej przyszłości. Niejednokrotnie próbowano w nich odpowiadać na pytania, takie jak: co czeka ludzkość, jak będzie wyglądała eksploracja kosmosu, czym okaże się dla nas sztuczna inteligencja. Filmy i seriale pokroju „Gwiezdnych Wojen” czy „Star Treka” wytworzyły kultowe wyobrażenia statków kosmicznych. Twórczość Asimova wywarła ogromny wpływ na postrzeganie robotów i ich istotę. Jak jednak te wszystkie zadomowione w naszej wyobraźni obrazy mają się do rzeczywistości i najnowszych odkryć nauki? Jak faktycznie będzie wyglądała nasza przyszłość? Na to pytanie wyczerpująco stara się odpowiedzieć Michio Kaku w swojej najnowszej książce „Przyszłość ludzkości. Podbój Marsa, podróże międzygwiezdne, nieśmiertelność i nasze miejsce poza Ziemią”.

Autor ten, będący profesorem fizyki teoretycznej i autorem wielu książek popularnonaukowych, z których kilka zyskało status bestsellera, w swoich pracach w jasny i zrozumiały sposób prezentuje czytelnikom różne zagadnienia astrofizyczne. Używany przez niego język nawet laikowi pozwala pojąć koncepty, takie jak teoria strun czy wszechświaty równoległe.

W swojej najnowszej książce Michio Kaku zabiera nas w podróż przez niezwykłe możliwości, jakie w kolejnych wiekach przynieść może prężny rozwój technologiczny ludzkości. Wychodząc od zagrożeń, jakie mogą spotkać Ziemię z powodu katastrof naturalnych czy kosmicznych, Michio Kaku roztacza przed czytelnikiem wizję możliwych do stworzenia i rozwinięcia kolonii międzygwiezdnych. W omawianej książce znajdziemy dokładny opis potencjalnych kolonii na Księżycu i Marsie oraz rodzaje statków, jakie w przyszłości pozwolą nam na podróż do odległych gwiazd. Autor odkrywa przed nami tajemnicę kosmosu, opisując planety i gwiazdy, jakie ludzkość napotka na swojej drodze podczas kosmicznej eksploracji. „Przyszłość ludzkości. Podbój Marsa…” podejmuje także problematykę robotów i zagadnień związanych z ich umysłem, świadomością i zdolnością odczuwania ludzkich emocji. Autor, prowadząc nas przez kolejne etapy ewolucji, jakie stoją przed ludzkością, rozważa także możliwość przyszłych podróży międzywymiarowych, które będą stanowić ukoronowanie wypraw człowieka w nieznane. A wszystko to robi przystępnie i interesująco. Bez trudu angażuje czytelnika w snutą opowieść, rozbudzając wyobraźnię i dając nadzieję na to, że przynajmniej niektórych z tych przełomowych wydarzeń będzie dane nam dożyć.

Książkę Michio Kaku można z czystym sumieniem polecić każdemu zainteresowanemu zagadnieniami astrofizyki i technologicznej przyszłości. Rysuje ona przed czytelnikiem niesamowitą wizję przyszłości – tej bliskiej i tej zupełnie odległej, w której kosmos zmienia się w wielki dom całej ludzkości, a podróżowanie świadomości pozwala nam dotrzeć nawet w najodleglejsze zakamarki pełnego tajemnic wszechświata.

Magdalena Lewandowska

eR_ | 2018-11-05
Na półkach: Przeczytane, Współpraca
Przeczytana: 05 listopada 2018

Michio Kaku, to jeden z najsłynniejszych naukowców i wykładowców, współtwórca teorii strun. Jego książki rozchodzą się w wielomilionowych nakładach. Wśród których warto wymienić takie jak”Fizyka rzeczy niemożliwych”, czy”Hiperprzestrzeń”. Kolejne jego dzieło to”Przyszłość ludzkości. Podbój Marsa, podróże międzygwiezdne, nieśmiertelność i nasze miejsce poza Ziemią „.

O książce możemy dowiedzieć się że:
Autor bestsellerowej "Przyszłości umysłu" wkracza na niezbadane obszary astrofizyki, sztucznej inteligencji i nowoczesnej techniki, by przedstawić zapierającą dech w piersiach wizję naszej przyszłości w kosmosie i ostatecznego celu ludzkości.

Pawello | 2019-03-16

Lektura obowiązkowa dla fanów podboju (to nadal głupio brzmi) kosmosu! Książka dająca do myślenia a jednocześnie przystępnie dawkująca podstawy wiedzy i przypominająca historię "lotów w gwiazdy". Sporo rozważań kim jesteśmy, dokąd zmierzamy i dlaczego tak drogo wyszło ;) Jedno jest pewne, nie mamy wyjścia, musimy śmielej eksplorować kosmos. Mars jest w zasięgu naszych łapek i pewnie w ciągu kilku lat załogowa misja na tę planetę stanie się faktem. Oczywiście zdarzają się rózne głupawe wstawki w stylu tekst o von Braunie w stylu: był apolityczny i takie tam bajdy, a za chwilę sam autor pokazuje, że jednak nie był (na szerokim tle) i generalnie to wątpliwa moralnie postać mimo, że dała Stanom zwycięstwo w wyścigu na Księżyc... No ale na wszystkim znać się nie sposób i lepiej żeby Kaku pozostał przy tym, co robi najlepiej. Twórczo inspiruje i daję masę zabawy czytającym, przy okazji wymuszając na nas odrobinę wysiłku umysłowego!

Smuggler | 2019-02-24
Przeczytana: 23 lutego 2019

Zdaniem autora ziemska cywilizacja może albo ruszyć w kosmos, albo czeka ją wcześniej czy później zagłada. Dlatego w kolejnych rozdziałach snuje wizje owej ekspansji, poczynając od prób kolonizacji układu słonecznego po... kolonizację nie tylko całego wszechświata ale i innych wszechświatów. Pokazuje też jak zapewne zmieni się człowiek, by dostosować się do zupełnie odmiennego otoczenia i okoliczności, rozważa zagadnienia związane ze sztuczną inteligencją etc.

I choć miejscami brzmi to jak dość hardkorowe sf, to czytało mi się to z dużą przyjemnością, szczególnie rozdziały opisujące ewolucję obcych systemów planetarnych oraz hipotetyczne napędy międzygwiezdne, jakie można będzie wykorzystać. Duży plus za przystępny język i lekki styl. Nie podzielam optymizmu autora w wielu kwestiach ale szanuję entuzjazm z jakim o tym opowiada. Sympatyczna lektura.

Radek | 2019-03-07

Jak zwykle w przypadku MK książka wciągająca i pełna ciekawych informacji. Dla osób obeznanych z tym co dzieje się obecnie w sferze badania kosmosu i proponowanych przez naukowców technologii służących tegoż - raczej podsumowanie ale wciąż bardzo dobre. Dla osób "nie siedzących" w temacie - totalny odlot, warto sprawdzić.

Charlie-Mariano | 2019-03-31
Przeczytana: marzec 2019

Wciągająca i pobudzająca wyobraźnię książka. Czasem trudno uwierzyć, że to, o czym się czyta, jest przedmiotem badań i zajmują się tym najtęższe głowy tego świata. Naprawdę warto przeczytać, choć momentami bywa nudna, przynajmniej dla mnie. Czasem za dużo naukowych dywagacji, które laika mogą troszkę znudzić. Jednak to tylko mały minus tej książki.

Czytamy | 2018-12-06

Dla wielbicieli kosmosu pozycja obowiązkowa.
W przystępny sposób opowiedziana historia oraz (już trochę mniej) możliwości podróży i ekspansji kosmosu.

Syc | 2019-02-11

Bardzo inspirująca. Nieco przydużo luźnego gdybania pod koniec

MAREK | 2019-02-16
Przeczytana: 16 lutego 2019

Kolejna wspaniala pozycja Michio Kaku. Jak zwykle pozytywna, bez zadnej naukowej czy religijnej indoktrynacji. Autor w przystepny sposob opisuje aktualne teorie naukowe i odkrycia z obszaru astrofizyki. Polecam wszystkim, ktorych iteresuja rzeczy zwiazane z kosmosem i nasza w nim obecnoscia.

pszemek | 2019-03-25
Przeczytana: 19 marca 2019

Pan Michio Kaku jest jednym z popularyzatorów nauki potrafiący w przystępny sposób przybliżyć skomplikowane tematy czytelnikowi/widzowi/słuchaczowi niezależnie od jego wiedzy w danej dziedzinie. Z jednej strony jest to wspaniałe, a z drugiej jednak brakuje tej głębi. Z racji rodzaju książki - popularnonaukowa - nie może się za bardzo zagłębiać w problemy techniczne, czasem jednak jego uproszczenia idą za daleko.
Tak czy inaczej jestem pod olbrzymim wrażeniem jego umiejętności edukacyjnych - tym bardziej, że z tego co zrozumiałem z jego życiorysu w fizyce teoretycznej i teorii strun jest jednym z wiodących naukowców.
Książkę warto przeczytać - dla choćby takich smaczków jak ruch wirowy księżyca czy bliskie super-ziemie.

Damian | 2018-11-24
Przeczytana: 02 stycznia 2019

Polecam dla miłośników kosmicznych podróży.