Dom w malinowym chruśniaku

Wydawnictwo: Lucky
aleqsia

Przeszłość może o sobie przypomnieć i nieźle namieszać w życiu w najbardziej niespodziewanym momencie. Przekonuje się o tym Alicja, odnosząca sukcesy prawniczka, która przed laty straciła miłość swojego życia i została sama z córeczką. Teraz, gdy wreszcie w malowniczej Malinówce znajduje swoje miejsce, a także nowego mężczyznę, nagle jej świat zostaje wywrócony do góry nogami. Czy Alicja...

Przekonuje się o tym Alicja, odnosząca sukcesy prawniczka, która przed laty straciła miłość swojego życia i została sama z córeczką. Teraz, gdy wreszcie w malowniczej Malinówce znajduje swoje miejsce, a także nowego mężczyznę, nagle jej świat zostaje wywrócony do góry nogami. Czy Alicja zdecyduje się wrócić do tego, co dawno minęło? Czy na nowo pozna smak szczęścia i miłości?

Nowa książka Haliny Kowalczuk to jak zwykle porcja wzruszeń przyprawiona szczyptą magii.

źródło opisu: Lucky

źródło okładki: http://www.wydawnictwolucky.pl/dom-w-malinowym-chrusniaku

kaka84k | 2019-06-20
Na półkach: Przeczytane, Rok 2019
Przeczytana: 2019 rok

Wspaniała książka .Ciepła, dająca nadzieję , super się czyta.

Madlen_88 | 2019-06-12
Na półkach: Przeczytane, 2019
Przeczytana: 09 czerwca 2019

"Dom w Malinowym Chruśniaku" to moja kolejna perełka polskiego autora- Haliny Kowalczuk. A dopiero w tym roku dałam polskim autorom szansę i ich poznaję 😊

Książka bardzo mi się podobała, chociaż tytuł uważam za zupełnie nietrafny 😁 Dom to jedynie element całej historii, a nie jej punkt główny.

Niemniej jednak historia zachwycająca, a styl autorki bardzo fajny.

Bardzo podobały mi się opowiadane w książce legendy oraz elementy paranormalne, metafizyczne.

Podoba mi się też to, jak dyskretnie i z klasą autorka zwróciła uwagę na aktualną sytuację polityczną w naszym kraju (szczególnie, że jej poglądy idą w parze z moimi).

Malwi | 2019-05-20
Przeczytana: 20 maja 2019

Początek bardzo zachęcający. Szybka, wartka akcja, konkretny temat.
Historia młodej kobiety której po wypadku samochodowym wali się cały świat, a ona staje przed trudnymi wyzwaniami życia codziennego. Jako dojrzała kobieta, matka przyszłej studentki medycyny, postanawia zmienić całe swoje życie i wyprowadza się do Malinówki, małej wioski pod Krakowem. Dalsza akcja przeplatana jest opowieściami dawnych legend i podań dotyczących miejsca w którym zaczęła układać sobie życie Ali.
Gdyby autorka poprzestała tylko na snuciu tych opowieści i przedstawieniem dalszych losów swoich bohaterów, książka byłaby, poprzez swój "realizm", interesująca. Niestety p. Halina (pisarka) "popłynęła" i zaczęła mieszać wydarzenia prawdopodobne z bohaterami z legend z przed kilkuset lat. Niewiarygodne,nudne, naciągane.
Wszystkie postacie występujące w tej powieści są bardzo wyraziste, wręcz przerysowane, cukierkowe. Zbyt idealne dobre charaktery i złe , do granic możliwości, czarne charaktery, które...

Ewelina | 2019-05-18
Przeczytana: 17 maja 2019

Kolejne rozczarowanie. Pamiętam jak autorka pozytywnie mnie zaskoczyła całkiem dobrym "Leśnym dworkiem". Czy tę książkę pisał ghost-writer czy autorka tak bardzo obniżyła loty? A może to ja po prostu wymagam za wiele od tego typu literatury. Na przykład trochę logiki w fabule, jakiejś spójności w wątkach, mniej płaskich bohaterów. Autorka wpadła w schemat niestety: trochę magii (jakkolwiek to pojmować), trochę lokalnych legend, trochę scen erotycznych (po co na litość, po co?), a główna bohaterka z problemami i dziwnymi facetami krążącymi wkoło. Stylistycznie też ubogo, cała masa kurtuazyjnych okrągłych zdań o niczym, nie wnoszących nic do fabuły, byle tylko zapchać czymś strony. Chuj, dupa i kamieni kupa, powtarzając za klasykiem.

gabriella | 2019-03-23
Przeczytana: 23 marca 2019

Alicja jest prawnikiem i samotnie wychowuje dorastającą córkę.Przeprowadza się do Malinówki.Poznaje Marcina,z którym od razu się zaprzyjaźnia.Poznaje lokalne historie i problemy.Niestety spokój nie trwa długo.Córka Alicji ma wypadek samochodowy i jest w stanie krytycznym.Jakby tego było mało w szpitalu spotyka ojca Gabi.Michał jest chirurgiem i ma prywatna klinikę w Szwajcarii.20 lat temu razem z Alicja mieli wypadek wtedy rodzice od razu przewieźli go zagranice i wmówili mu,że Alicja nie żyje.Michał z początku nie wierzy Alicji,że Gabi jest jego córką.Jednak gdy okazuje się,że Melanii jego żona sfałszowała wyniki badań i tak naprawdę to ona jest bezpłodna Michał żąda rozwodu.Prosi Gabi o wybaczenie.Alicja dowiaduje się,że Michał chce przewieźć Gabi do prywatnej kliniki i operować ją.Jest szansa,że znowu będzie chodzić.Wyjeżdżają do Szwajcarii.Michał próbuje na nowo zdobyć Alicje ,jednak ona nadal tkwi w związku z Marcinem.Operacja Gabi się udaje,Marcin zrywa z Alicja.Michał i...

Hanna | 2019-03-10
Przeczytana: 10 marca 2019

"Nie oceniaj kogoś, kto nie może przemówić w swojej obronie".
Alicję Bińczyk, poznajemy w momencie, gdy budzi się ze śpiączki farmakologicznej, w którą zapadła po niefortunnym wypadku. Dziewczyna wraz ze swoim chłopakiem, Michałem jechała sprawdzić wyniki matur, a potem oboje wylądowali w szpitalu. Jednak rodzina Michała zdecydowała się, iż zabiera syna do klinki w Szwajcarii, zaś Alicji nie było już dane porozmawiać z ukochanym...

Wtedy w życiu dziewczyny zapanował żal, zawód i rozczarowanie. Teraz Alicja jest odnoszącą sukcesy prawniczką i stara się pogodzić pracę zawodową z macierzyństwem. Całymi dniami ciężko pracuje, by zapewnić Gabrysi godne życie. Z czasem Alicja kupuje piękny dom w malowniczym miasteczku, Malinówka i w jej życiu pojawiają się kolejne zmiany, a przeszłość przypomina o sobie w najbardziej niespodziewanym momencie. Czy w życiu kobiety zagości jeszcze kiedyś spokój? Czy uda się jej poznać na nowo smak miłości i szczęścia?

Halina Kowalczuk po raz kolejny...

Klaara | 2019-03-04
Na półkach: Przeczytane, 2019
Przeczytana: 04 marca 2019

Bardzo rozczarowała mnie ta książka. Początek bardzo zachęcający - kilka stron. Później autorka wysyła główną bohaterkę do małej mieściny Malinówki i tu jakby zabrakło wyobraźni. Autorka nie ma pomysłu co dalej, więc,mniej więcej, do połowy książki akcja właściwie nie posuwa się, za to poznajemy legendy i miejscowy folklor. Później znów wypadki toczą się szybko, aż do przewidywalnego końca. Jak dla mnie - wątek niedźwiedzicy Mili - zupełnie beznadziejny, postaci jednowymiarowe (święta Alicja i ta zła Melania). Po zachęcających recenzjach spodziewałam się znacznie więcej.

Autorka po raz kolejny skradła moje serce opisywaną historią Alicji,która za namową serdecznej przyjaciółki Basi, kupuje dom w maleńkiej miejscowości Malinówka niedaleko Krakowa.
Bohaterka nie miała zbyt lekkiego życia, bo musiała samotnie wychowywać swoja córeczkę, która mimo wypadku któremu uległa Alicja przyszła na świat, natomiast ojciec dziecka wyjechał z rodziną do Szwajcarii i tam robił karierę lekarza.Ale w sercu Alicji pozostał na zawsze.
W Malinówce za sprawą znalezionego psiaka, poznaje weterynarza Marcina i ma nadzieję, ze jej życie wreszcie się ustatkuje, ale los ma wobec niej inne plany. Z kolei jej córka ulega wypadkowi i grozi jej kalectwo...
Ta powieść urzeka nie tylko ciekawą fabułą. Główną jej zaleta jest klimat w jakim została napisana.Piękne opisy przyrody zachwycają swoją prostota i pobudzają wyobraźnie.
Jak zwykle autorka w opisywaną historię, wprowadza również i odrobinę magii za sprawą pięknych legend dotyczących np. Giewontu a przede wszystkim...

Zaczytanaola90 | 2019-01-27

Alicja od razu po maturze miała wypadek samochodowy razem ze swoim chłopakiem Michałem w drodze do restauracji, w której chcieli świętować zdanie matury. To był początek trudnego życia Alicji. Rodzice Michała od początku nie akceptowali tego związku i to była dla nich okazja, aby zniszczyć ich szczęście. Gdy Alicja była jeszcze w śpiączce rodzice Michała zabrali go do Szwajcarii, gdzie jego ojciec miał objąć główne stanowisko w tamtejszej klinice.

Gdy Alicja w końcu się obudziła, okazało się, że jest w ciąży. Słysząc, że Michał wyjechał, nie zamierzała go szukać. Uważała, że znalazł idealną sytuację, by się od niej uwolnić. Zamierzała, sama wychować jak się okazało córkę. Dzięki pomocy mamy, babci i licznemu gronu cioć na uczelni gdzie studiowała, dała radę!

Skończyła studia i była wziętym prawnikiem. Kiedy już jej prawie dorosła córka Gabrysia wybiera się na studia w Krakowie, namawia Alicję, aby przeprowadziła się razem z nią. Nawet konspiracyjnie razem z ciocią Basią...

Magdalena | 2019-01-26

Podczas mojego pierwszego spotkania z twórczością Haliny Kowalczuk zostałam oczarowana Domem na wrzosowej polanie. Od tamtej pory wyczekiwałam kolejnej książki Autorki.

''Dom w malinowym chruśniaku" fabułą nieco przypomina poprzednią książkę, niemniej z wielkim zainteresowaniem przewracałam kolejne kartki.

Alicja kochała kiedyś bardzo... Myślała, że z wzajemnością, lecz kiedy po miesiącu wybudziła się ze śpiączki farmakologicznej, okazało się, że jej ukochany, który wraz z nią ucierpiał w wypadku samochodowym, wyjechał wraz z rodzicami do Szwajcarii. Krótko po tym, Alicja dowiaduje się, że jest w ciąży. Z racji tego, że rodzice jej chłopaka nigdy jej nie akceptowali, nie próbowała na siłę dotrzeć do niego, aby obwieścić radosną nowinę. Na całe szczęście miała sprecyzowane plany dotyczące studiów, a dziecko, mimo iż wymagało poświeceń, to nie przeszkodziło jej w zdobyciu upragnionego zawodu prawnika.W akademiku było mnóstwo cioć, które pomagały Ali w opiece nad maleńką...