Z raju do piekła

Seria: samo życie
Wydawnictwo: Czarna Owca
A beautiful, terible thing
literatura faktu

Psychopaci to manipulatorzy. Osobnicy pozbawieni skrupułów. Niezdolni do skruchy. A co, gdyby się okazało, że z jednym z nich stanęliście na ślubnym kobiercu? Że osoba, z którą związaliście swoje życie, nigdy tak naprawdę nie istniała? Gdyby to wam przydarzyło się to, co „przydarza się tylko innym”? Jen kocha swojego męża Marco. Seksowny, zabawny, jest jej najlepszym przyjacielem. Jen czuje...

Jen kocha swojego męża Marco. Seksowny, zabawny, jest jej najlepszym przyjacielem. Jen czuje się przy nim jak prawdziwa księżniczka. Gdy na świat przychodzi ich dziecko, wydaje się, że cudowniej już być nie może. Trzy tygodnie później przez przypadek natrafia na mejl, którego nigdy miała nie przeczytać i który wywraca jej życie do góry nogami.
Marco zarzeka się, że to zwykłe nieporozumienie, a Jen rozpaczliwie próbuje odbudować zaufanie do męża. Odkrywa jednak tyle kłamstw i dowodów niewierności, że nie mieści jej się to w głowie. Zamiast cieszyć się macierzyństwem, zdezorientowana i udręczona, resztkami sił próbuje dojść do prawdy. Obsesyjnie stara się znaleźć jakiś niezbity dowód, że to, co ją łączyło z Marco, nie jest tylko urojeniem, że nie popadła w obłęd. Stopniowo jej uparte i żmudne poszukiwania przynoszą szokujące, ale – koniec końców – wyzwalające odkrycie: Marco to podręcznikowy psychopata.
"Z raju do piekła" to wstrząsająca i inspirująca opowieść o kobiecie, która znajduje w sobie zdumiewające pokłady siły, gdy wszystko, w co dotąd wierzyła, okazuje się ułudą.

źródło opisu: Czarna Owca

źródło okładki: Czarna Owca

kryminalnakuchnia | 2018-11-14
Na półkach: Przeczytane, Perełki

Sięgając po książkę Jen Waite „ z piekła do raju” spodziewałam się raczej lekkiej i przyjemnej historii z życia małżeńskiego, okraszonej dramatami życia codziennego. Niestety ten pozornie wymuskany i idealny obrazek z okładki przyćmiła słodko gorzka treść, której szczerze powiedziawszy nie mogę wyrzucić ze swojej głowy do dnia dzisiejszego. Jeszcze nigdy nie spotkałam się, by którykolwiek ze znanych mi autorów przedstawił problem zaburzenia osobowości w formie pamiętnika, tym samym przedstawiając swoje makabryczne doświadczenie.

„Z piekła do raju” opowiada historię samej autorki, która jak typowa amerykanka marzy o karierze aktorskiej. Po dwóch latach nieudanych prób i ledwie zauważalnych epizodach w branży postanawia rozpocząć pracę w jednej z restauracji. Tam poznaje przystojnego Argentyńczyka, który zmieni jej życie na zawsze. Zakochana bez pamięci nie zawraca uwagi na to co dzieje się dookoła niej. Marko Medina za sprawą magicznych sztuczek jaki są manipulację steruje życiem...

Poetyka | 2018-11-21
Przeczytana: 21 listopada 2018

Ta książka, w zamyśle, miała opisywać psychopatyczną osobowość męża głównej bohaterki, a ja wyczułam tylko jej rozczulanie się nad sobą i ciągłe "ja".
Urodziła dziecko, i pomimo traumy jaką przeżyła, tylko chwilami przypomina sobie o małej, w większości podrzucając ją rodzicom.
Sama nałogowo śledzi swojego eksa w necie i użala się nad sobą.
Dlatego, ta książka jest bardziej o jej cierpieniu, niż ciekawym studium psychopatii współmałżonka.
Średnio mi się podobało.
:-]

czyczytasz | 2018-11-15

Jen i Marco tworzą bardzo zgrany duet. Gdy na świecie pojawia się ich córeczka wydaje się, że piękniej być już nie może. Trzy tygodnie później kobieta natrafia przypadkiem na tajemniczy mail i całe jej życie wywraca się do góry nogami. Marco przysięga, że to zwykłe nieporozumienie i tłumaczy wszystko chęcią pomocy innym. Kobieta odkrywa jednak kolejne kłamstwa męża i próbuje ze wszystkich sił udowodnić sobie i innym że łącząca ją z mężem miłość nie może być jej urojeniem. Jakie sekrety skrywa Marco ? Czy Jen odkryje całą prawdę o swym małżeństwie ?

"Z raju do piekła" to opowieść oparta na autentycznych wydarzeniach. Autorka w bardzo przejrzysty sposób przedstawiła historię, która tak naprawdę mogła przydarzyć się każdemu z nas. Całość podzielona została na rozdziały dotyczące obecnych i przeszłych wydarzeń. Wątki teraźniejsze przeplatają się z przeszłością tworząc zaskakujący obraz "związku idealnego". Z automatu pojawia się w mojej głowie pytanie: "czy można było uniknąć...

Zaczytana | 2018-11-13

" Kocham Cię, jak nie wiem co. "

Wyobraź sobie cudownego , seksownego, dowcipnego mężczyznę w którym zakochujesz się od pierwszego wejrzenia. On traktuję Cię jak księżniczkę, całuje niemal ziemię po której stąpasz...no i jest Twoim najlepszym przyjacielem.

Szybko okazuję się, że jesteście dwiema połówkami pomarańczy, które odnalazły się po latach, by wreszcie połączyć się w całość.

Cudownie spędzacie ze sobą czas a po chwili nawet życie. Jesteś szczęśliwa, jesteś zakochana i po paru wspólnie spędzonych latach, rodzisz śliczną córeczkę.

I w tym momencie jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki nagle Twoje życie rozsypuje się jak domek z kart, a mąż który Cię wielbił nagle staje się zimny i obojętny.

Dowiadujesz się, że Twój cudowny , ukochany mąż, to książkowy psychopata, który Cię zdradzał, oszukiwał od samego początku, wykorzystywał i zmanipulował.

Musisz wziąć się w garść, stawić czoło prawdzie,musisz stoczyć wewnętrzną walkę między sercem a rozumem.

Ale czy jesteś...

Ania96 | 2018-12-10

Cóż to jest za pozycja!
Pouczająca historia, a dodatkowo na faktach ! Lubicie takie książki?
Jen spotyka miłość swojego życia. Przystojny i szarmancki Marco jest całym jej światem. To miłość idealna. Mężczyzna poświęca jej cała swoją uwagę. Zasypuje prezentami, wiadomościami i szybko się oświadcza. Jen pewna , ze to ta jedyna miłość bez wachania przystaje na propozycje Marco. Kupują mieszkanie, rodzi im się dziecko. I wtedy zaczynaja się schody. Trzy tygodnie po porodzie Jen znajduje pierwsza wskazówkę, ze coś jest nie tak. Wszystko wyglada na to , ze Marco ja zdradza. Ale ukochany zaprzecza i szybko niweluje strach żony. Pojawiają się następne dziwne sytuacje świadczące o tym, ze Marco nie jest wierny , a on sam zmienia się w kukłe pozbawiona uczuć. Zrozpaczona Jen próbuje ratować swoje małżeństwo. Jak zakończy się ta próba?
Dość że historia świetna to jeszcze wartka , szyba akcja. Niezwykle miła lektura. Polecam gorąco, bo warto!!❤️

Bezimienna | 2018-11-24
Na półkach: 2018, Przeczytane