Czaromarownik 2019. Magiczny dziennik

Okładka książki Czaromarownik 2019. Magiczny dziennik praca zbiorowa
Okładka książki Czaromarownik 2019. Magiczny dziennik
praca zbiorowa Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece Seria: CzaroMarownik ezoteryka, senniki, horoskopy
ezoteryka, senniki, horoskopy
CzaroMarownik
Czaromarownik 2019. Magiczny dziennik
Wydawnictwo Kobiece
2018-10-01
2018-10-01
czaromarownik ezoteryka dziennik horoskop kalendarz

× www.majuskula.blogspot.com ×

Styczeń warto rozpocząć dobrą organizacją, która będzie owocować przez wszystkie dwanaście miesięcy. Mimo przyzwyczajenia do komputerów, należy sięgnąć po tradycję i dać szansę papierowemu kalendarzowi. Tym bardziej, gdy kryje mnóstwo tajemnic…

W niektórych kwestiach jestem tradycjonalistką. Owszem, trudno wyobrazić mi sobie życie bez technologii, ale doceniam też bardziej archaiczne sposoby radzenia z pewnymi sprawami. Zodiakalne Panny podobno uwielbiają planować. Patrząc po mnie, muszę się z tym zgodzić. Zawsze wszystko zapisuję, analizuję, skreślam i podkreślam. Niby mogę to robić nawet na telefonie, jednak one lubią się rozładować, zgubić albo pokasować dane. Dlatego z chęcią korzystam z papierowych notatników, kalendarzy, bo są po prostu niezawodne w wielu sytuacjach. Oczywiście, co roku zastanawiam się nad odpowiednią wersją, biorąc pod uwagę różne czynniki. Czasami zdaję się na przypadek. Tym razem postanowiłam zaufać „CzaroMarownikowi”, który zauroczył mnie już samą nazwą. Widziałam poprzednią edycję, a mamy do czynienia z siódmym wydaniem! Poczytałam opinie i zauważyłam, że ta seria ciągle się rozwija, ulepsza.

Niecierpliwie czekałam na paczkę. Kiedy ją otrzymałam, to moje pierwsze wrażenie było naprawdę pozytywne. „CzaroMarownik” zachwyca oprawą graficzną. Piękny wybór kolorów, poręczna wielkość, lekkość. Środek wydrukowano na papierze ekologicznym, dość cienkim, więc bałam się, iż długopis może zacząć przebijać. Próba rozwiała wątpliwości, nic się nie rozmazuje, nie przenika na drugą stronę. To ważne, gdy piszemy w biegu i brakuje nam chwili na wyschnięcie tuszu. I co najważniejsze — zakładka! Fioletowa, dobrana pod okładkę, gustowna i potrzebna. Jednak nie wolno wyłącznie rozpływać się w kwestii wyglądu, choć cieszy oko. Uniknięto tu przerostu formy nad treścią, na szczęście!

Kalendarz skupia się na szeroko pojętej ezoteryce. Znajdziemy sporo ciekawostek, również historycznych, pokazujących genezę pewnych wierzeń. Informacje o kryształach, żywiołach, ich magicznych właściwościach. Także przepisy, porady dotyczące pielęgnacji. Miłośnicy horoskopów będą zachwyceni, ponieważ dodano obszerne przepowiednie na nadchodzące miesiące. Spis świąt wzbogacono też o te słowiańskie, a niektóre z nich są tak interesujące, że warto pomyśleć o ich organizacji! To dobra opcja na zabawę z przyjaciółmi. Wówczas można wykorzystać wspomniane wcześniej przepisy na różne przysmaki. Jak widać, „CzaroMarownik” jest naprawdę spójny.

Najbardziej spodobały mi się sentencje zamieszczone, aby ubarwić każdy dzień. Są pokrzepiające, pełne mądrości. Przejrzałam kilkanaście, z resztą chcę mieć niespodziankę. Wracając na moment do szaty graficznej, pragnę zwrócić uwagę na jeden element. Księżyc zdobi okładkę nieprzypadkowo. Ten celowy zabieg jest jawnym znakiem przypominającym o sile naszego naturalnego satelity. Dlatego mnóstwo wróżb oraz rytuałów tak dobrano by pokrywały się z poszczególnymi fazami. Oczywiście, można to traktować w formie fantastycznej zabawy, jednak sama wierzę w moc natury, więc zamierzam wypróbować wszelkie porady. Przyznam, że czekam na styczeń, gdy będę już mogła je sprawdzić. Coś czuję, iż „CzaroMarownik” zostanie ze mną również w kolejnych latach!

Z własnego doświadczenia wiem, że kalendarze świetnie nadają się na prezent, zwłaszcza teraz, w okresie świątecznym. Nie każdy szaleje za czytaniem książek, toteż „CzaroMarownik” jest wspaniałym substytutem, kiedy nie mamy pomysłu na podarek. Obdarowana osoba z pewnością będzie zadowolona, gdyż to pozycja odpowiednia i dla nastoletniej siostry, i dla babci. Bez problemu da się zapisywać plany szkolne lub zawodowe, a nawet po prostu domowe. A przy okazji, dowiedzieć się całej masy interesujących wiadomości.

× www.majuskula.blogspot.com ×

Już drugi raz Wydawnictwo Kobiece obdarowało mnie nietuzinkowym, pięknie wydanym i dopasowanym do wielu gustów kalendarzem na 365 dni 2019 roku. Pamiętam jak w ubiegłym roku otrzymałam ten niewielki kajecik w gustownej twardej oprawie i byłam nim zauroczona. Zastanawiałam się tylko, czy sprawdzi się w codziennym użytkowaniu. I powiem szczerze, że "Czaromarownik 2018" towarzyszył mi i nadal towarzyszy każdego dnia mijającego roku. Sprawdził się więc w stu procentach.

Już sama okładka kalendarza przyciąga wzrok i zaprasza do zapoznania się z wnętrzem. Moim zdaniem jest jeszcze ładniejsza niż w ubiegłorocznym "Czaromarowniku". Tak jak przed rokiem, tak i tym razem znajdziemy w nim sporo przydatnych informacji, choć w wersji na 2019 rok postawiono przede wszystkim na wiedzę z dziedziny ezoteryki, magii i astrologii. Ale znajdziecie tu również kilka ciekawych przepisów. Jednak to co podoba mi się w tym kalendarzu chyba najbardziej, to sentencje na każdy kolejny dzień roku. Codziennie patrzę co też dany dzień ma mi do powiedzenia, a często zdarza się, że zaglądam sobie na chybił trafił do kalendarza i sprawdzam jaka myśl akurat się dla mnie odsłoniła. "Czaromarownik" jest przejrzysty, czytelny i wygodny w użytkowaniu. Mamy tu naprawdę sporo miejsca na notatki, łatwo się w nim odnaleźć.

Polecam Wam, Drogie Czytelniczki, "Czaromarownik" od Wydawnictwa Kobiecego. Myślę, że polubicie go od pierwszego wejrzenia i zaprzyjaźnicie się z nim na cały rok. Jest niewielki, trochę szczuplejszy od swojego poprzednika na 2018 rok, więc z powodzeniem zmieści się do każdej torebki. Zaglądając do środka zawsze będzie czekała na Was jakaś niespodzianka w postaci sentencji na kolejną datę. A twarda oprawa zagwarantuje, że ten gustowny drobiazg będzie Wam towarzyszył w dobrej kondycji przez okrągły rok.

Patrząc na tempo dzisiejszego życia, zastanawiam się, ilu osobom udałoby się przeżyć bez kalendarza. Wiadomo, że kalendarze w telefonach królują, ale ja bez tego zwykłego w torebce nie wyobrażam sobie codzienności. Czaromarownik jest właśnie takim niezbędnikiem, jeśli chodzi o moje potrzeby. Od dwóch lat planowałam go nabyć, by zobaczyć, co ma do zaoferowania. I tak jakoś czas leciał, a ja kupowałam pierwszy lepszy kalendarz, bo potrzebowałam go wcześniej, niż był wydawany magiczny dziennik. Czy dziś mając go wreszcie w rękach, żałuję, że dopiero teraz?

Nie jest to ani typowy kalendarz, ani dziennik. Mamy tu kilka przepisów np. na gorący zestaw czekoladowy na zimowe przesilenie czy na pieczone jabłka na równonoc jesienną. Do tego oczywiście horoskopy i ... czary! Są wskazówki jak oczyścić amulety i talizmany za pomocą ziemi, soli, wody czy dymu białej szałwii lub kadzidła. Jest rytuał na wzmocnienie zdrowia podczas pełni księżyca oraz ochronne działanie kryształów i kamieni. Wracając do horoskopów to prócz klasycznego mamy jeszcze kwiatowy czy horoskop dla... dzieci!

Mnie zaciekawiły dwa tematy, czyli naturalne SPA dla włosów oraz uroda, a fazy księżyca. Jednak to, co spowodowało mój zachwyt to codzienne sentencje, które są niezwykle optymistyczne, budujące i wspierające.

"Przyjaciół nie poznaje się w biedzie, lecz po tym, jak znoszą twoje szczęście." - 27.02.2019 r.

"Nie patrz w przeszłość — tam już byłeś. Patrz do przodu — tam będzie ciekawiej" - 1.02.2019 r.

Oczywiście nie byłabym sobą, gdybym nie zauważyła piękna wydania tego dziennika. Śliczna ciemnofioletowa okładka wykończona złotymi zdobieniami przyciągnie nie jedno oko, a przy tym nie będzie się brudzić, co jak dla mnie zasługuje na pochwałę.

Choć magiczna strona do mnie nie przemówiła, to muszę przyznać, że całość zrobiła na mnie naprawdę ciekawe i pozytywne wrażenia. Głównie za sprawą przejrzystości oraz miejsca na notatki, których niestety potrzebuję sporo, a tu właśnie tyle go mam. Spodobało mi się, że każdy miesiąc zaczyna się od wyróżnienia ważnych w nim dat. Mniej już dla mnie przydatne, ale wiem, że dla niektórych bardzo potrzebne, jest ukazanie faz księżyca i tego tu nie zabraknie!

Podsumowując, kalendarz spełnia swoje przeznaczenie. Mamy gdzie zapisać spotkania, wydarzenia czy myśli. Są porady i sentencje, wyróżnione ważne daty oraz... możliwość zapisania sobie celu na każdy miesiąc! Po co robić w styczniu cele na cały rok, gdy można to robić krok po kroku i miesiąc po miesiącu. Jednym słowem: POLECAM!

To już siódma odsłona Czaromarownika, jednak w moje ręce trafił po raz pierwszy. Jak sama nazwa wskazuje ten kalendarz jest magiczny, zarówno ze względu na wygląd jak i tego, czego dotyczy zawarta w nim treść. Znajdziemy tu mnóstwo wróżb, porad urodowych, a także przeczytamy o właściwościach ziół, znaczeniu snów, wpływie księżyca na ciało i duszę oraz magiczne rytuały mające przyciągnąć szczęście, pieniądze, zdrowie, czy miłość. Akurat tego typu treści nie do końca są mi potrzebne (bo podchodzę do nich bardzo sceptycznie) w tego typu kalendarzu, ale ich ilość jest na tyle wyważona, że nie przeszkadzają.

To, co mi się podoba i zdecydowanie dla mnie jest przydatne to to, że każdy miesiąc zaczyna się wymienieniem oraz datami najważniejszych świąt, a także informacjami o tym, kiedy będzie nów księżyca, zaćmienie, pełnia, czy też kiedy rozpoczynają się jego kwadry. Te informacje są dla mnie o wiele bardziej praktyczne.

„Czaromarownik” został stworzony w przejrzysty sposób. Na każdy dzień od poniedziałku do piątku jest poświęcona cała strona, a na soboty i niedziele po pół, więc miejsca na notatki jest sporo. Dodatkowo ciekawym elementem są cytaty lub przesłania przy każdym dniu. Ja najbardziej lubię właśnie tak skonstruowane organizery, więc ten w pełni odpowiada moim oczekiwaniom. Co zatem wyróżnia ten kalendarz od innych? Okładka! Jest w pięknym ciemno fioletowym kolorze, który przy noszeniu w torebce na pewno nie będzie się brudził. Uwagę przyciągają także złote zdobienia.

Podsumowując, ja od tego typu kalendarza oczekuję tego, żeby był praktyczny, miał dużo miejsca na notatki, a jednocześnie nie był ciężki z powodu tego, że jest zapchany mnóstwem nikomu niepotrzebnych informacji i ten zdecydowanie do takich zaliczam. Dodatkowo jest piękny, a także poręczny, bo zawsze będzie mi się mieścił w torebce.

Z czaromarownikiem jest to moje pierwsze spotkanie, z tego względu byłam ogromnie zainteresowana, jak tak naprawdę wygląda, czy jest tak samo interesujący, jak mówi o tym opis i opinie innych? Musiałam to sprawdzić! Dostając w swoje ręce dziennik byłam pod wrażeniem tego, że nie tylko okładka kusi, a środek też jest niczego sobie. Może się to dla innych wydawać czymś prostym, oklepanym, jednak trzymający poziom kalendarz pokazał, że potrafi się sama obronić, a także zainteresować. Prócz najważniejszej warstwy, czyli dziennika na 2019 rok, znajdziemy tutaj też wiele tekstu związanego ze znakami zodiaków, to co nas czeka w przyszłym roku, jak także kilka dość ciekawych artykułów. Nawet jesli ktoś w takie rzeczy nie wierzy, jest to na tyle przemiło napisane, że czysta ciekawość potrafi sprawić, by co jakiś czas zaglądać tam. Co także uważam za miły dodatek, gdyż po zakończeniu się roku, nie zostanie bezużyteczną stertą kartek, a będzie miał zawartość, która przyczyni się, że zostanie na dłużej przy nas. Nie ma co się długo rozpisywać nad takiego rodzaju produkcją, jest to na pewno coś ciekawego, po co można sięgnąć z czystego zainteresowania i potrzeby posiadania równie kalendarza. Uważam, że, jest naprawdę przyjemne połączenie pożytecznego z użytecznym, nie pełni tylko jeden funkcji, a nas samych zabiera na krótką chwilę w świat zodiakalnej magii.

Mały lub duży, na ogół kieszonkowy, a często kolorowy. Elektroniczny czy może klasyczny papierowy? Jaki by nie był, to właśnie on ułatwia nam wszystkim życie. Materializuje i kataloguje nasze planowanie, podpowiada i niejednokrotnie służy radą, lub dobrym słowem w postaci wartościowego cytatu, takiego akurat. Jest też przede wszystkim świetną "przypominajką” o świętach typowych dla naszej kultury i religii, oraz tych mniej typowych okazjach. Pamięta też o tym, o czym my nie pamiętamy nigdy, lub prawie nigdy. Mianowicie o imieninach naszych bliskich, czy też przyjaciół. O czym mowa? Oczywiście o kalendarzu. To właśnie on pozwala nam „ogarnąć" ten nasz prywatny chaos, zapisać to co najważniejsze.

Jak sami wiecie, kalendarzy na rynku księgarskim mamy, mówiąc kolokwialnie "od metra". Myślę, że śmiało można spróbować podzielić je z grubsza, na te zwykłe i niezwykłe. Jestem pewna, że ten, który Wam za moment zaprezentuję, można zaliczyć do tej drugiej kategorii. Serdecznie zapraszam do pozostania ze mną i zapoznania się z najnowszą, mocno odbiegającą od reguły recenzją.

Czaromarowinik zwany magicznym dziennikiem lub kalendarzem jest zdecydowanie wyjątkowy. Ja go otrzymałam dzięki uprzejmości wydawnictwa Tania Książka. Jest to kolejna, siódma już odsłona tego wyjątkowego kalendarza, przeznaczona szczególnie dla tych kobiet, które oczekują czegoś więcej od zwykłego kalendarium. Jego wyjątkowość możemy zauważyć już na wstępie, rozkoszując oczy niesamowicie elegancką okładką. Przyznam szczerze, że nigdy wcześniej tak wyjątkowej pozycji nie miałam w dłoniach. Mimo, że seria ta wychodzi już od dłuższego czasu, to ten egzemplarz wyjątkowo spełnił moje oczekiwania. Granat wpadający w głęboki, śliwkowy fiolet i złote litery, wprowadzają nas na wyższy poziom, w świat ekstrawagancji, a twarda okładka dodaje sznytu i dopełnia całość. Nic dodać, nic ująć, istne glamour. Od razu dodam, że istotny jest też rozmiar tej publikacji, bowiem mierzy ona 19 cm, a więc skrojony na miarę tradycyjnej kobiecej torebki. Magiczny kalendarz nie jest ani za gruby, ani też zbyt cienki, jest akurat. 443 strony zawierają obszerny, wyjątkowy horoskop dla każdego na 2019 rok, wiele rad i porad, sporo miejsca na notatki, oraz wskazówki jak dbać o duszę i ciało, wykorzystując choćby wpływ księżyca. A to istotne, bo już na okładce ten srebrzysty sierp przypomina, że przyszły rok będzie właśnie pod jego wpływem. Nie brakuje też ciekawostek dotyczących słowiańskiego folkloru, czy też porad związanych z "higieną" naszych medalionów i talizmanów. W tym wyjątkowym kalendarzu znajdziemy też garść specjalnych przepisów. Czy wiedzieliście, że serowe, tłuczone ziemniaki z koperkiem są idealną potrawą na 21/22 marca, czyli tak zwane przesilenie wiosenne? Oprócz tego co zwykle, czyli kto aktualnie cieszy się imieninami, jaki znak zodiaku ma właśnie swoje święto, na każdej karcie znajdziecie również cytat. Otrzymacie też garść sympatycznych informacji, ja z przyjemnością poczytałam sobie o święcie kwiatów zwanym sabatem Bełtane, które obchodzone jest w noc z 30 kwietnia na 1 maja. Swoją wiedzę wzbogaciłam o intrygującą informację, czym jest złe oko i jak się przed nim chronić. Nie jest mi też obca Ashwagandha. Myślę, że kobiety interesujące się kosmetologią z wielkim zainteresowaniem przeczytają i zastosują rady dotyczące np. naturalnego spa dla włosów.

Z ogromną przyjemnością chciałabym Was zachęcić do sięgnięcia po ten wyjątkowy, magiczny kalendarz. Pamiętajcie, że niebawem święta, a ta propozycja będzie idealnym prezentem dla każdej kobiety. Ucieszy oczy nastolatki, ale też i mamy lub babci. Szczerze powiem, że jest to jeden z najlepszych kalendarzy jaki do tej pory miałam. Ja polecam!!!

Tak więc jeśli chcecie nabyć takie cudo, to właśnie dzięki wydawnictwu Tania książka, będziecie miały ku temu okazję.

ukatji.blogspot.com

Czaromarownik to kalendarz, który już samą okładką potrafi skraść serce, nawet tych najbardziej wybrednych. Nie jestem osobiście zwolenniczką fioletu, lecz tu w połączeniu ze złotymi zdobieniami wygląda elegancko i przede wszystkim magicznie. Najbardziej podoba mi się motyw księżyca, który zawsze wygląda jakby świecił. Kalendarz jest w twardej oprawie co dodaje mu kolejnego plusika bo mamy pewność, że w czeluściach damskiej torebki spokojnie wytrzyma rok. Kolejny plusik za fioletową tasiemkę służącą za zakładkę - każdy dobry kalendarz obowiązkowo musi ją posiadać. Kolorystycznie dopasowana nie będzie raziła nas po oczach. Środek wydrukowany na papierze ekologicznym, delikatnym ale o ładnej jasnej barwie. Mimo cienkiego papieru żelowy długopis nie odbija się ani nie przebija na drugą stronę. Ale dość zachwytów nad wyglądem, zajrzyjmy do środka. Pierwsza strona służy oczywiście do wpisania naszych danych, standardowo imię i nazwisko, adres, data urodzenia, znak zodiaku, ascendent* itp. Następnie bardzo inspirujące słowo od redakcji, objaśnienia znaczeń w kalendarzu oraz skrócony kalendarz z oznaczeniem pełni księżyca. Dla osób cierpiących na bezsenność z powodu pełni jest to bardzo fajny wskaźnik kiedy trzeba przed snem wypić ziołową herbatkę. Następnie mamy do przeczytania horoskop na rok 2019. Pierwsza strona każdego miesiąca jest wprost rewelacyjna. Tego mi właśnie brakowało w kalendarzach - informacja o fazach księżyca wraz z ciekawostką oraz rozpiska świąt, również tych słowiańskich. I co najważniejsze - moje cele w tym miesiącu. Świetna motywacja dla postanowień noworocznych oraz wprowadzenia zmian w codziennym życiu. Natomiast na każdy dzień mamy cytat bądź krótką anegdotkę. Wiele ciekawostek o księżycu oraz o bogach celtyckich, słowiańskich, egipskich i nordyckich. Są również porady urodowe, magiczne właściwości ziół czy znaczenia snów. Czyli wszystko o czym powinniśmy pamiętać w 2019 roku. Szczerze mogę powiedzieć, że jest to najlepszy kalendarz jaki do tej pory miałam, prawdziwa perełka wizualna i informacyjna.

* jest to punkt przecięcia horyzontu i ekliptyki w momencie twojego przyjścia na świat - na internecie są specjalne kalkulatory, które wyliczają punkty.

CZAROMAROWNIK 2019

„ … Czasami życie daje ci drugą szansę,
bo za pierwszym razem nie byłeś gotowy …”

Wpis na blogu będzie krótki, ale liczę na to, że hasłowo skieruje myśli na właściwe tory.

Cieszę się, że mogę napisać kilka słów o tak interesującym na swój sposób dzienniku. To element zaskoczenia dla odbiorcy, a dla mnie - ciekawa kontynuacja poprzedniego roku. Kalendarz powinien być zbiorem myśli, ciekawych spotkań i sentencji, o których powinnam pamiętać w przyszłości.

Wydawnictwo podkreśla chęć prezentacji różnych aspektów magii i pokazanie, jak wprowadzić ją do każdej dziedziny naszego życia. Przed Wami znaki zodiaków, magia żywiołów, kryształów, a nawet ciekawostki z codziennego życia. Ktoś kiedyś powiedział, „że nie wierzy w sławne horoskopy”. Są też tacy, którzy rano nie mogą się bez niego obejść i układają swój nastrój na szali dobra, bądź melancholii.

Moim skromnym zdaniem czytający powinien uwierzyć w przeznaczenie. Każdy czytelnik może zająć stanowisko dotyczące celów. Poszczególna kartka z kalendarza to nie tylko data, imieniny, ale i cytat, który jest hasłem na nowy dzień. Podoba mi się np. stwierdzenie, że „ … Małe rzeczy, które robisz, są lepsze niż wielkie, które planujesz …” , albo, że „ …Martwienie się nie zabierze jutrzejszych problemów, ale zabierze dzisiejszy spokój …”. Wtedy pewnie nie pomogą też i modne tabletki ziołowe ;-)

Zastanawialiście się kiedyś nad przedmiotami, albo magią czerwonej świecy? Kolor ten budzi namiętność, jest wyrazisty i wzbudza zainteresowanie. Podobnie jest z ziołami, które leczą wiele dolegliwości. Do tej pory pamiętam, jak moja prababcia ceniła mniszek i pokrzywę.

Gorąco polecam i serdecznie dziękuję Wydawnictwu za możliwość poznania nowej wersji CZAROMAROWNIKA. Liczę na to, że 2019 rok będzie tym wyjątkowym pod względem osobistym i zawodowym. Sobie i Wam życzę rozwagi i umiejętności stopniowania problemów.

Katarzyna Żarska

Premiera: 5.10.2018 r.
(nowość wydawnicza)

CZAROMAROWNIK 2019

„ … Czasami życie daje ci drugą szansę,
bo za pierwszym razem nie byłeś gotowy …”

Nowy Rok - nowe cele, ambicje i wyzwania. Wydawnictwo Kobiece po raz kolejny, z myślą o swoich czytelniczkach, stworzyło wyjątkowy kalendarz.

Zacznijmy od okładki, która została solidnie wykonana. Twarda oprawa nie przyczyni się do tego, że rogi będą od razu pozaginane. Na uznanie zasługuje również ciemny kolor okładki. Nie ukrywajmy, że na codziennie używanych rzeczach pojawiają się ślady użytkowania. Dzięki wybranej barwie fioletu, unikniemy nagle widocznych zabrudzeń.

Każda kobieta wie, że w tygodniu do zrobienia jest wiele rzeczy, a w weekend byłoby fajnie odpocząć. Kartki od poniedziałku do piątku pozwalają nam na całostronicowe planowanie, jednak przez te dwa dni w tygodniu powinniśmy się ograniczać. Bardzo podoba mi się to, że codziennie czeka na nas nowy cytat. Lubię takie dodatki, więc to był strzał w dziesiątkę.

ciąg dalszy: https://zaczytana-aniaa.blogspot.com/2018/10/czaromarownik-2019.html

całość na https://niegrzecznerecenzje.blogspot.com

Czaromarownik od Wydawnictwa Kobiecego tym razem został poddany lekkiemu liftingowi oraz diecie odchudzającej. :P Ponownie mam niezwykłą przyjemność przedstawić Wam moją opinię na temat kolejnego kalendarza od Kobiet dla Kobiet. ;) Jak wyglądała wersja na rok 2018, możecie zobaczyć tu: Czaromarownik 2018
Zacznijmy jednak od początku, czyli… okładka. Nie ukrywajmy, pierwsze co nas czaruje w księgarni to właśnie desing, czyli pierwszy rzut oka, który albo pociągnie nas ku grzbietowi, bądź frontowi, albo odciągnie naszą uwagę i skieruje w innym kierunku. ;)
Tym razem, postawiono na ciemny fiolet wpadający w granat. Odcień zmienia się w zależności od kąta padania światła. Tak, jak przy poprzednim kalendarzu, również i ten otrzymał magiczne emblematy zdobiące okładkę. Różnice? Rok 2019 będzie nam upływał pod znakiem, umieszczonym na froncie i grzbiecie, układu słonecznego. W centrum znajdziemy piękny sierp księżyca na rozgwieżdżonym niebie, zaś na tylnej części okładki mieni się jego pełnia. Przypomnę tylko, że w poprzednim kalendarzu mieliśmy na okładce słońce. ;) Ramka zaś przypomina nam o każdej fazie księżyca, tworząc aurę tajemniczości.
Twarda okładka z pewnością spowoduje, że będzie nam służył przez okrągły rok w dobrym stanie, jednocześnie nie ciążąc nam w torebkach, poprzez wykorzystanie papieru ekologicznego. I tym sposobem, przechodzimy do kwestii poddania Czaromarownika 2019 porządnej diecie. Jest połową swojego poprzednika, przez co ubyło mu na wadze, więc możemy bez lęku, że się nie zmieści bądź będzie nam ciążyć, włożyć go do torebki i mieć go zawsze przy sobie.
Co znajdziemy w środku?
Tym razem postawiono na ezoterykę. A zatem, odkryjemy między innymi, czym jest święto światła, bądź Reishi, jak wykorzystać żywioł wody, czy też jakie stworzenia przyciąga energia naszego domu. Z pewnością niejedną kobietę zainteresuje rytuał miłosny na pełnię księżyca. :D Do tego, możemy zerknąć na nasz horoskop na kolejny, 2019 rok, a każdy dzień powita nas nową sentencją. Można spokojnie powiedzieć, że nie będziecie się nudzić zaglądając do niniejszego kalendarza, a nawet może Wam umilić, jeżeli Was spotka, trudny dzień.[..]

całość na https://niegrzecznerecenzje.blogspot.com

Zacznijmy jednak...

• ShiShiFishy
  • Wokół Azji Południowo-Zachodniej (Bliskiego Wschodu)
  • Recenzja/ Egzemplarz recenzencki
  • Przeczytane w 2018