Fatalna czarownica

Tłumaczenie: Michał Zacharzewski
Cykl: Fatalna czarownica (tom 1)
Wydawnictwo: Wydawnictwo RM
8 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
The Worst Witch
LubimyCzytać

Mildred Hubble, to zwykła dziewczyna, której marzenie się spełniło – została uczennicą w Akademii Czarów Panny Cackle. Niestety Mildred należy do osób, które bez przerwy pakują się w kłopoty. Pierwszy rok w Akademii panny Cackle zapowiada się emocjonująco: ceremonia rozdania kotów, wielka uroczystość z okazji Halloween i pokaz akrobacji na miotłach, który przygotować ma klasa pod opieką...

Pierwszy rok w Akademii panny Cackle zapowiada się emocjonująco: ceremonia rozdania kotów, wielka uroczystość z okazji Halloween i pokaz akrobacji na miotłach, który przygotować ma klasa pod opieką surowej Panny Hardbroom. Czy Mildred poradzi sobie na klasówce z eliksirów i czy da jej się uratować szkołę przed spiskiem złej siostry Panny Cackle?
Fatalna czarownica to powieść, która pokochały miliony młodych czytelników i widzów na całym świecie. Teraz z przygodami Midred mogą zapoznać się również ci z polskich fanów, którzy znali je dotąd tylko z Netflixa.

Książka przeznaczona dla dzieci od piątego do dziewiątego roku życia i ukaże się pod patronatem portalu Miasto Dzieci, LubimyCzytać.pl i miesięcznika Kumpel.

źródło opisu: Materiały wydawcy

źródło okładki: Materiały wydawcy

Ida | 2018-10-19
Przeczytana: 18 października 2018

MaleWielkieKsiazki.blogspot.com
Już samo uczęszczanie do szkoły jest dla uczniów niejednokrotnie wielkim wyzwaniem. Sprawdziany, ćwiczenia, nauczyciele wymagający wyjątkowych efektów no i koleżanki, koledzy, nie zawsze miło traktujący rówieśników. Czasem trafią się głupie żarty, czasem złośliwości, chociaż są oczywiście i prawdziwe przyjaźnie oraz wzajemna pomoc.
A kiedy do tej mieszaniny wydarzeń i przeżyć dodamy nietypowe miejsce, takie jak Akademia Czarów, to dopiero poczujemy, jak trudno czasem może być w szkole.
Tego właśnie doświadcza Mildred, która marzyła o nauce w Akademii Czarów Panny Cackle i teraz uczęszcza na lekcje, wraz z innymi młodymi adeptkami sztuk magicznych.
Wyobrażacie sobie nauczyciela, który obserwuje was podczas sprawdzianu, czujecie, że wyłapie nawet wasz najmniejsze pytające spojrzenie lub gest w kierunku siedzącej obok koleżanki. Nie ma szans na upewnienie się, czy dobrze myślisz. A tutaj, w Akademii Czarów, nauczycielki potrafią stać się niewidzialne...

książek: 2043
LubimyCzytać | 2018-10-01