Będziesz moja

Feeria Young
2018-10-31
2018-10-31
Karolina Podlipna

Jedna z moich ulubionych książek tej autorki. Akcja od początku do końca trzyma w napięciu.

"Będziesz moja" Natashy Preston to ekscytująca opowieść o przyjaźni, miłości i tajemniczych zdarzeniach. Lylah i jej przyjaciele planują beztroską noc, pełną zabawy i tańca, a dla Lylah jest to również szansa na zbliżenie się do Chace'a, na którego wzdycha od dłuższego czasu. Jednak, gdy anonimowy list trafia do Sonny'ego, atmosfera zmienia się, a radość zamienia się w niepokój.

Nadchodzące wydarzenia budują napięcie, gdy tajemniczy wielbiciel zaczyna rzucać swoje mroczne cienie na życie bohaterów. Zaginięcie Sonny'ego i tajemnicze ostrzeżenie sprawiają, że czytelnik zostaje wciągnięty w spiralę niepewności i zaciekawienia. Autorka zręcznie łączy elementy romansu z tajemniczym wątkiem, trzymając czytelnika w napięciu do ostatniej strony.

Preston doskonale ukazuje emocje i relacje między postaciami, co sprawia, że czytelnik czuje się z nimi związany. Zaskakujące zwroty akcji i niewiadoma co do tożsamości tajemniczego wielbiciela dodają historii dynamiki. "Będziesz moja" to zdecydowanie pasjonująca lektura dla miłośników młodzieżowej literatury romantycznej z elementami tajemnicy.

Książkę pochłonęłam w dwa wieczory. Siedząca na krześle obok mama była w szoku, że pomimo całego rozgardiaszu potrafię tak wciągnąć się w powieść i nie widzieć poza nią świata. A po czym poznaje dobre thrillery? Za każdym razem typuję mordercę. Mam do tego dar, uwielbiam taką tematykę. Jestem też emaptyczna i potrafię wyczuwać emocje- jeżeli dobrze rozszyfruję autora, ten zaczyna mnie nudzić. Czy tym razem mi się udało? Absolutnie nie! Napewno powrócę do innych książek tej Pani!

Historia skupia się na grupce przyjaciół : Lylah(Główna bohaterka) Charlotte , Chace , Sonny , Isaak i Sienna. I kilka dni przed walentynkami bohaterowie zaczynają otrzymywać walentynki z groźbami i ktoś zaczyna ich zabijać , a główna bohaterka za wszelką cenę chcę się dowiedzieć kto to jest i o co mu chodzi. Książka jest ogólnie dobra , ale po tym jak przeczytałem „Uwięzione” tej autorki liczyłem na coś lepszego. Historia niby miejscami wciąga , ale są także takie momenty , które nudzą , a relacja bohaterów miejscami jest jakaś sztuczna. Zwłaszcza relacja Lylah i Chace’a. Jeśli chodzi o tożsamość sprawcy to nawet zaskakuję , ale ogromnego szoku nie było

"Będziesz moja" to trzymający w napięciu thriller young adult, w którym niczego nie możesz być pewien. To historia Lylah i jej przyjaciół. To także opowieść, w której słowa "Twoja kolej" wcale nie zwiastują dobrej zabawy.

Co byście zrobili, gdybyście na wycieraczce znaleźli kopertę ze swoim imieniem, a w środku kartkę z wyciętym z gazet napisem "TWOJE SERCE BĘDZIE MOJE"? Nasi główni bohaterowie wzięli to za głupi żart z okazji zbliżających się Walentynek, co było ich ogromnym błędem. Dlaczego? Bo całkiem niedługo adresaci tych listów zostają zamordowani i to dość brutalnie.

Było to moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki i niestety styl pisania nie przypadł mi do gustu. Im dalej w fabułę, tym przeszkadzał mi coraz mniej, ale moje początki z tą historią były dość męczące. A jeśli już mowa o fabule, to była całkiem ciekawa i zaskakująca. Już od samego początku akcja nabiera tempa, a z każdą kolejną stroną jest tylko lepiej. Bardzo podobało mi się, że opisy ciał były takie dokładne i wręcz makabryczne, dzięki czemu można było poczuć się jak jeden z obecnych na miejscu gapiów. Czułam niepokój, a momentami nawet gęsią skórkę. Kilka razy miałam poczucie, że ktoś mnie obserwuje, co świadczy o tym jak świetną robotę wykonała autorka.

Muszę szczerze przyznać - nie domyśliłam się kto był zabójcą. Jasne, nie brałam pod uwagę głównego podejrzanego naszych bohaterów, ale o postaci, która okazała się żądna krwi za bardzo nie pomyślałam.

Jeśli chodzi o głównych bohaterów, to nawet ich polubiłam. Co prawda nie byli jakoś świetnie wykreowani, ale bardzo przyjemnie rozwiązywało się z nimi zagadkę morderstw. Nie podobało mi się za to jak zostali napisani policjanci. Byli niekompetentni i po prostu sobie nie radzili, czym doprowadzali mnie do frustracji.

Jeśli planujecie przeczytać tę książkę, to pod żadnym pozorem nie sprawdzajcie ile stron ma ta historia, bo zaspojlerujecie sobie kto jest mordercą!

MOŻE ZAWIERAĆ SPOJLERY‼️

• Ocena: ★★★☆☆
,,Będziesz moja’’ jest jednym z kilku młodzieżowych kryminałów, jakie przeczytałam w swoim życiu. I ten był nawet całkiem dobry, gdyby nie parę małych niuansów. Zaczynając od początku, gdzieś koło 100 strony chciałam sprawdzić ile książka ma stron… i zaspojlerowałam sobie kto jest mordercą… Więc jak chcecie to czytać to Wam powiem - 318. Nie sprawdzajcie tego na własną rękę, ogromny spojler gwarantowany. I właśnie z tego względu też moja ocena jest niższa, ponieważ już czytałam powieść z takim samym motywem. Nie chcę mówić jaka, ale jest ona dość popularna w bookmediach. Główna bohaterka - Lylah, mnie tak niesamowicie denerwowała, że aż chciałam wejść do tej książki i jej przemówić do rozumu. Często nie dawała pracować policji, tylko właziła im w drogę, uważając, że jest mądrzejsza. No ludzie… Również przez tak naprawdę całą książkę, wszyscy uczepili się jednego podejrzanego bez żadnych dowodów. Czemu? Bo tak. Bo on najlepiej pasuje do opisu. Wątek romantyczny jest tutaj na plus, który sprawia, że nie mamy do czynienia z surowym kryminałem. Język jest prosty, klimat bardzo ciekawy i mroczny. Reszta bohaterów w ogóle mi nie przeszkadzała, tylko właśnie ta Lylah. Jak dla mnie książka jest trochę za krótka - można w niej było dodać jeszcze wiele i ciekawie poplątać fabułę. Trochę zbyt mało bohaterów ogranicza nam podejrzanych. Niemniej jednak naprawdę dobrze się przy niej bawiłam. Bardzo szybko mi się ją czytało, na jednym tchu ,,połykałam’’ 100 stron. Osobiście zdarzały się momenty, w których nawet czułam lekki stres i ciarki. A to musi coś znaczyć. Ja szczerze polecam, przeczytajcie i sami się przekonajcie.

MOŻE ZAWIERAĆ SPOJLERY‼️

• Ocena: ★★★☆☆

Warta przeczytania, miejscami nudna i przewidywalna, momentami ma się wrażenie, że czytamy w kółko to samo. Zakończenie zaskakujące.

Kwiatki na łące
chmury na niebie
pilnuj się lepiej
bo idę po ciebie

Lylah po stracie obojga rodziców przeszła załamanie nerwowe i stara się ułożyć sobie życie na uczelni, wynajmując wspólny dom ze znajomymi. Są dla niej w sumie jak rodzina mimo, że w rodzinnym mieście zostawiła brata, który bardzo się o nią troszczy.

Zbliżają się Walentynki.
Pewnego dnia jeden z współlokatorów otrzymuje tajemniczy list o treści: „Twoje serce będzie moje”, a niedługo później Lylah znajduje jego ciało z wyciętym sercem.

Anonimów jest więcej, wszyscy czują się jak w potrzasku. Kto chce ich zabić? I dlaczego Lylah jest przekonana, że wszystkie te rzeczy prowadzą prosto do niej?

Jak wiecie, niedawno pochłonęłam książki Natashy Preston i większość mi się bardzo podobała. Ta również jest ok, choć na pewno nie wybitna. Grupa znajomych i jeden morderca. A przynajmniej z założenia. Wycięte z gazety anonimy mogą przywołać gęsią skórkę na ciele.

Cichy wielbiciel czy odrzucony rok wcześniej chłopak? To niepokojące żyć z myślą, że może nas dorwać w każdym możliwym momencie. Są też i nudniejsze momenty, np. rozmyślania głównej bohaterki o obiekcie swoich westchnień.
Czasami myślałam sobie: „Niech już ktoś zginie”.
Tak, wiem, jestem chora 😂

Mordercę obstawiłam w pierwszych rozdziałach i trafiłam 😀 Polecam do niej zajrzeć!

Kwiatki na łące
chmury na niebie
pilnuj się lepiej
bo idę po ciebie

Zbliżają się Walentynki.
Pewnego dnia jeden z...

Dziękuję @feeriabooks za egzemplarz do recenzji i za zaufanie!! Dzięki Wam poznałam super książkę, która umiliła mi ostatnie dni. #współpracareklamowa
Książka została dobrze przetłumaczona i nie sprawiła mi wielkiego problemu podczas czytania. Dosyć szybko ją przeczytałam, nie jest długa - ma 320 stron, więc idealna na późne wieczorki. Rozdziały również nie były zbyt długie, a jak wiecie ja to uwielbiam.
Już od pierwszych stron książka mnie bardzo zaciekawiła. Tak naprawdę na samym początku akcja nabiera tempa, co sprawiło, że miałam ochotę czytać dalej. Sama fabuła bardzo mi się spodobała. Nie nudziłam się podczas czytania.  Pomysł z tajemniczymi kopertami był świetny,  każdy liścik niósł więcej grozy i napięcia. Jedna wiadomość zmieniła życie bohaterów o 180°. Muszę przyznać, że ostatnie rozdziały czytałam w nocy i byłam przestraszona haha. Ten mroczny klimat mnie przerażał, a z drugiej strony sprawiał, że nie mogłam się oderwać od lektury. To jakie napięcie stworzyła było świetne i bardzo mi to zaimponowało. Poza świetnym klimatem muszę wspomnieć o kilku rzeczach, które były dziwne, ale nie wpłynęły znacząco na moją ocenę. 1 - główna bohaterka od razu założyła kto jest sprawcą całego wydarzenia. Podczas czytania zbytnio mi to nie przeszkadzało, ale po skończeniu rzeczywiście wybrzmiało to średnio. Był to pewnie celowy zabieg, by czytelnik na końcu był zaskoczony tym, kto tak naprawdę jest sprawcą ( i autorce udało się mnie zdziwić). 2- policjanci. Jak na to jaki zawód wykonywali to zachowywali się nieprofesjonalnie. Detektywi również niby pracowali nad śledztwem, ale finalnie im to nie wychodziło. Reszta książki moim zdaniem została poprowadzona super, nie mam się do czego przeczepic.
Reszta bohaterów mi przypadła do gustu, na początku stanowili fajną grupkę i przykro mi było, kiedy niektórzy zaczęli znikać.

To moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki, ale po tej pozycji jestem pewna, że nie ostatnie. ''Będziesz moja'' to książka, którą dosłownie się pochłania! Usiadłam do niej z zamiarem przeczytania kilku rozdziałów, ale nadszedł rozdział 6, który wywołał we mnie taki szok i niedowierzanie, że od razu wiedziałam, że nie odłożę tej książki póki jej nie skończę. Ta pozycja zdecydowanie należy do tych nieodkładalnych! Każdy kolejny rozdział kończy się w taki sposób, że czytelnik ma coraz większą ochotę poznawać kolejne niespodzianki, jakie zafundowała nam autorka. A uwierzcie mi - tych niespodzianek jest tutaj co nie miara. Mnóstwo zwrotów akcji, ciągle coś sie dzieje, fabuła nie zwalnia ani na chwilę, a wręcz przeciwnie - coraz bardziej przyspiesza. Wydarzenia pędzą jedno za drugim, nie dając ani chwili wytchnienia. A ja właśnie takie tempo lubię najbardziej. Autorka w sposób genialny prowadzi fabułę, pozostawiając coraz więcej znaków zapytania, nieźle mąci czytelnikowi w głowie. Kilka razy byłam przekonana, że wiem, kto stoi za tajemniczymi liścikami i jest mordercą. Analizowałam kolejne wydarzenia, próbując choć odrobinę przybliżyć się do prawdy i rozwiązać zagadkę. Ale wydarzenia wypływające z kolejnych stron uświadamiały mi, jak bardzo się mylę i jak daleko jestem od poznania prawdy. Podejrzewałam dosłownie każdego, ale nie osobę, która na końcu okazała się być tym złym bohaterem. To idealny dowód na to, że autorka do perfekcji ma opanowane wyprowadzanie czytelnika na manowce. Kilka ostatnich rozdziałów to prawdziwy rollercoaster wydarzeń. To, co tam sie dzieje... nawet nie wiem jakich słów użyć, żeby to opisać. Po prostu rewelacja. Podczas czytania towarzyszyło mi mnóstwo emocji, co jest dla mnie naprawdę ważne w książkach. Czułam strach, niepewność, momentami obrzydzenie. Po przeczytaniu epilogu i zamknięciu książki, nie wiedziałam co się właęnie wydarzyło? Jak to jest w ogóle możliwe? Musiałam to rozchodzić, a przyznaje, że nie zdarza mi się to za często. To był dla mnie ewidentny znak, że książka była naprawdę wyśmienita. Z mojej strony lecą naprawdę wielkie ukłony i słowa uznania w kierunku autorki. Wiele dobrego słyszałam na temat twórczości Natashy, słyszałam, że należą to tych których nie da się odłożyć. Ale naprawdę nie spodziewałam się, że są aż tak dobre. Kocham książki, które wywołują gęsią skórkę, trzymają w napięciu, a podczas czytania włos jeży się na głowie. Ta pozycja zdecydowanie do takich należy i tym samym trafia do grona moich ulubieńców. Bardzo polecam!

Współpraca reklamowa z Wydawnictwem FeeriaStories.
IG: zakochana.ksiazkoholiczka

• Natasha Preston