Doktor Proktor i Proszek Pierdzioszek

Tłumaczenie: Iwona Zimnicka
Cykl: Doktor Proktor (tom 1)
Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie
Doktor Proktors Prompepulver
Ag2S

Pewnego wiosennego dnia Lisa widzi ciężarówkę z napisem „Przeprowadzki” podjeżdżającą pod dom sąsiadów. Wprowadza się tam Bulek, chłopiec zupełnie niezwykły. A spotkanie Bulka i Lisy z jeszcze bardziej niezwykłym – by nie powiedzieć szalonym – doktorem Proktorem daje poczętek zwariowanej historii o okrutnych anakondach, ponurych lochach, a przede wszystkim – o najsilniejszym na świecie proszku...

Pewnego wiosennego dnia Lisa widzi ciężarówkę z napisem
„Przeprowadzki” podjeżdżającą pod dom sąsiadów. Wprowadza się tam Bulek,
świecie proszku na prykanie.

Jo Nesbo stworzył mistrzowską kombinację humoru, przygód i absurdu, którą pokochają dzieci w każdym wieku. Dorośli też!

źródło opisu: wydawnictwo

źródło okładki: https://publicat.pl/wydawnictwo-dolnoslaskie/ofert...»

laurence | 2014-04-04

Przeczytane od deski do deski samodzielnie przez 9-latkę w ciągu kilku dni. Nie mogła oderwać się od tej książki. Jej ulubieńcem stał się Bulek grający na trąbce :) Ilustracje z książki (dość nietypowe) stały się inspiracją do szkicowania własnych postaci w tym stylu. "Proszek prykonautów" i inne nietypowe wynalazki doktora Proktora pobudziły ciekawość zagadnień ze świata chemii i fizyki. Polecam dla ciekawskich dzieci, które same sięgają po interesującą lekturę.

Justyna_78 | 2016-05-09
Przeczytana: 06 maja 2016

Zabawne przygody Bulka i reszty.
Przekonywałam syna (5 lat) do lektury mówiąc, że z nim czytam książkę tego samego autora, który napisał historię kryminalną dla dorosłych i ją również mam na półce ;) zobaczył, uwierzył i chętnie słuchał przygód o proszku pierdzioszku.
Kupimy kolejne części.

Jarosław GrubyPerez | 2016-12-31
Przeczytana: 31 grudnia 2016

No i do tego doszło, że czytam książki dla dzieci :) . Ale jak tu nie czytać kiedy to sam mistrz Nesbo popełnił? Chciałem zakończyć ten czytelniczy rok 2016 czymś lekkim i udanym - i drzemiące we mnie (mam nadzieję, że stale) zostało zaspokojone. I zaciekawione dalszymi losami Bulka, Lisy i Doktora Proktora. Na tyle, że niebawem sięgam po pozostałe części. Nesbo to Nesbo - nie zawiódł i na tym polu. Wszystkim czytającym ( i książki i te słowa :) życzę udanego czytelniczo roku 2017! Znajdźcie czas na książkę. I na życie :)

Abee | 2013-08-13
Przeczytana: 26 grudnia 2013

Dość osobliwa opowieść dla dzieci autorstwa poczytnego pisarza kryminałów dla dorosłych. Niedawno przeczytałam, że nie tylko Nesbo, ale także Mankel i inni pisarze skandynawscy są namawiani do popełniania książek dla dzieci.
Ksiązka podobała się mojej 12-latce. Mi też, choć miejscami jest troszkę niesmaczna. Ogólne przesłanie: bądź sobą. Za to Nesbo ma u mnie duży plus.
Drugi tom: "Wanna czasu" - o wiele lepszy.

zaczytana | 2016-02-18
Na półkach: Przeczytane, 2016, Z biblioteki
Przeczytana: 18 lutego 2016

Nesbo dla dzieci? Skusiłam się i nie żałuję. No w końcu poznałam Bulka! Teraz chyba pora sięgnąć po kryminały tego oto autora :)

ola_x | 2014-03-28
Przeczytana: 18 marca 2014

Jo Nesbo uwielbiam za poznanie mnie z Harry Hole'm.
Bulek jest też interesującym facetem ;-).

andziorek | 2013-02-27
Przeczytana: 27 lutego 2013

Kto powiedział, że książki przeznaczone dla dzieci, nie mogą zachwycić dorosłych…? Jo Nesbo – do niedawna autor powieści kryminalnych dla dorosłych, tym razem zasłynął z bestsellerowej serii dla dzieci, o tematyce przygodowo – sensacyjnej. W jej skład wchodzą:
1) „Doktor Proktor i Proszek Pierdzioszek”,
2) „Doktor Proktor i Wanna Czasu” oraz
3) „Doktor Proktor i Koniec Świata. Być może.”.
Powiem Wam w tajemnicy, że lektura tej 3- tomowej serii przysporzyła mi sporo frajdy. Czytałam kolejne części z zapartym tchem, czekając na pozytywne rozstrzygnięcia przygód głównych bohaterów.

A nie są to zwyczajni bohaterowie… W skład niezawodnej drużyny przyjaciół wchodzą – tytułowy Doktor Proktor (pomysłowy wynalazca), Bulek (rudowłosy chłopiec, o bardzo niskim wzroście, jednak o olbrzymiej pomysłowości) oraz Lisa (niezwykle sprytna młoda dama). W każdym z tomów czeka ich niezwykle niebezpieczna misja do wykonania. Będą narażać własne życie, aby tylko osiągnąć zamierzony cel.

Jak to mówią...

sq3c14 | 2013-09-21

Humor fekalny bardzo rozśmieszał mojego 8latka. Ogólnie dobra zabawa i dla mnie próba przyzwyczajenia dla dziecka to bardziej zawiłej fabuły. Książka napisana tak aby przystosować sie do dziecka, a nie dziecko do siebie. Łatwe ale nie głupie. Chociaż momentami głupawe. Trzeba spróbować. Książka nie do końca poprawna politycznie.

Piotr | 2015-03-22
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2015
Przeczytana: 22 marca 2015

Nie wiem, co powiedzieć o tej książce. Była fajna, opowiadała o doktorze, który wynalazł proszek pierdzioszek, który pozwala puszczać bąki. Niektóre bąki są bardzo długie i mają dużą siłę i potrafią wystrzelić w kosmos. Niektóre są krótkie i zostaje się przy nich na Ziemi.
Uwaga! Należy używać tego proszku bardzo ostrożnie!

MagdaM | 2015-07-19
Przeczytana: 03 kwietnia 2014

Książka ta jest bardzo zabawna. Mnie niezmiernie wciągnęła i zaciekawiła. Polecam dzieciom, które lubią zabawne historie i przygody.