W ślady ojca

Amber
2018-11-27
2018-11-27
Ewa Ratajczyk, Antoni Kulawik

Początek ciekawy. Czym dalej tym gorzej..
Wątek ich dziecka wg.mnie całkiem niepotrzebny
Nie polecam..

Początek ciekawy. Czym dalej tym gorzej..
Wątek ich dziecka wg.mnie całkiem niepotrzebny
Nie polecam..

Początek świetny, środek interesujący, ale im dalej tym bardziej zastanawiałam się do czego ta powieść zmierza i się rozczarowałam.

Koniec niepotrzebny i nudny. Wątek Maxa jak dla mnie było zapchaj dziurą.

Koniec niepotrzebny i nudny. Wątek Maxa jak dla mnie było zapchaj dziurą.

Interesująca opowieść o dwójce ludzi, Jakobie i Emmanuelle, którzy przeżyli zesłanie do obozu koncentracyjnego w Buchenwaldzie. Połączyła ich piękna, prawdziwa miłość, a po wojnie trafili do Nowego Jorku. Ciężka, uczciwa praca Jakoba przyniosła fortunę dla nich i dla ich syna Maxa. W późniejszych latach Max poszedł w ślady ojca, został milionerem. Posiadał własną rodzinę, ale spędzał z nimi mało czasu, ponieważ poświęcał się pracy i wciąż powiększał swój majątek dzięki udanym inwestycjom. Jest to opowieść o rodzinie, miłości, ale także o pogoni za bogactwem i chęci zapewnienia rodzinie dostatniego życia. Nie brakuje tutaj też trudnych decyzji, niepowodzeń oraz złych wyborów.

Ciężka i wzruszająca. Ciężka, bo o wojnie i stracie najbliższych. A wzruszająca, bo o miłości i rodzinie.

Piękna wielopokoleniowa historia rodziny wplątana w historię II wojny światowej i czasy odbudowy po jej zakończeniu. Dobrze napisana.

Wyzwanie LC na sierpien (czego dawno nie czytalam)

Powiesc 116
In His father Footstep

Wyzwanie LC na sierpien (czego dawno nie czytalam)

Powiesc 116
In His father Footstep

Niesamowita, życiowa, wzruszająca powieść. Rodzice Maxa przeżyli w niemieckim obozie koncentracyjnym. Budowali życie id podstaw i byli bardzo bogaci. Syn inwestował w ziemie i budował centra handlowe, ale zaniedbywał rodzine. Kiedy odeszła żona zostawiajac Mu czwórkę dzieci postanowił zmienić swoje życie.

Danielle Steel jak zwykle nie zawodzi i serwuje nam dobrą obyczajową powieść pełną wzruszeń, przemyśleń, refleksji...
Historia trzech pokoleń ludzi, którzy mimo przeciwnościom losu potrafili odnaleźć w życiu spełnienie i spokój.
Nie zabraknie pięknej, rodzinnej sagi choć pełnej trudnych
decyzji i złych wyborów.

Nie zabraknie pięknej, rodzinnej sagi choć pełnej trudnych
decyzji i złych wyborów.

Jak zawsze ciekawie.

Jak zawsze ciekawie.

• Danielle Steel
  • Samodzielne

Dodaj cytat z książki W ślady ojca