Singielka w Londynie. Stare miłości i nowe rozterki

Okładka książki Singielka w Londynie. Stare miłości i nowe rozterki Marta Matulewicz
Okładka książki Singielka w Londynie. Stare miłości i nowe rozterki
Marta Matulewicz Wydawnictwo: Lira Cykl: Singielka w Londynie (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Singielka w Londynie (tom 2)
Lira
2018-10-17
2018-10-17
singielka londyn romans pierwsza praca

Okładka książki Grzeszny rok Anna Crevan, Małgorzata Falkowska, D. B. Foryś, Joanna Gajewczyk, K. C. Hiddenstorm, Kinga Litkowiec, Iza Maciejewska, Marta Matulewicz, Daria Skiba, Alicja Skirgajłło, Paulina Świst, Aniela Wilk
Grzeszny rok Anna Crevan, Małgor...
Okładka książki Pocałunki pod jemiołą Małgorzata Falkowska, Katarzyna Grabowska, Magdalena Jarząbek, Marta Matulewicz, Ewelina Nawara, Agnieszka Nikczyńska-Wojciechowska, Agnieszka Zakrzewska, Agnieszka Zawadka, Maria Zdybska
Pocałunki pod ... Małgorzata Falkowsk...

Dalsze losy Ewy, która czuje sie w Londynie coraz lepiej. Awansuje w pracy, poznaje wielu młodych ludzi. Podobnie jak część pierwszą czyta sięz humorem, lekko, łatwo i przyjemnie.

No nie byłabym sobą, gdybym nie sięgnęła po kolejną część. I dalej jestem rozczarowana. Główna bohaterka w dalszym ciągu infantylna. Sytuację które miały być zabawne na mojej skórze wywołują ciarki żenady...

Ewa nic się nie zmieniła, nadal przydarzają się jej śmieszne historie, momentami aż mi jej żal :)

1977

Kolejny cykl o perypetiach Ewy w Londynie. Jak zwykle wpadnie w tarapaty, będzie miała kłopoty sercowe wielkiego kalibru, ale i sukcesy. Wszystko okraszone dawką śmiechu. Lekko, chwilami banalnie. Na leniwy dzień.

Tak samo dobra jak pierwsza część. Trochę śmieszna , momentami nawet bardzo. Idealna książka na plażę

Bohaterka jest tak fajtłapowata, że historia, która w zamyśle miała być zabawna staje się żenująca, a kolejne wpadki tytułowej singielki wywołują ciarki żenady.

2 część przygód Ewy, która pojechała ze Szczecina do Londynu, do swojej Przyjaciółki.
Moim zdaniem lepsza od pierwszej.
Ewa dostaje pracę jako recepcjonistka w jednej z sieci siłowni w Londynie. Radzi sobie całkiem nieźle i łapie nić porozumienia z każdą dziewczyną, która z Nią pracuje.
Znacznie rzadziej zdarzają się Jej wpadki, z czego jest zadowolona.
Pewnego dnia poznaje Oliviera, lekarza i przyjaciela Pawła - lekarza, z którym spotyka się Jej przyjaciółka.
Zaczyna się z Nim spotykać i jest coraz bardziej zauroczona.
Oli zabiera ją na tajemnicze randki i jest romantycznie, do czasu, kiedy w Sylwestra całuje się z inną...
Jak to wytłumaczy?
Czy będzie udawał, że do niczego nie doszło?
O tym zapewne w 3 części, którą już za mną :) i niedługo podzielę się z Wami recenzją 😉 ⠀

Moim zdaniem lepsza od pierwszej.
Znacznie rzadziej zdarzają się Jej wpadki, z czego jest zadowolona.
Pewnego dnia poznaje...

Nie lubię niedokończonych historii, dlatego po przeczytaniu pierwszego tomu niemal niezwłocznie sięgnęłam po drugi. Pomimo braku rozdziałów (znowu...) czytało się szybko. Bohaterka nie irytuje mnie już tak jak w poprzednim tomie - oczywiście żal mi jej, gdy okazuje się, że idealny z pozoru facet tak naprawdę odbiega od ideału, ale cieszę się, że nie jestvto historia typu "jak się wali, to wszystko po kolei". Ewa jest z czasem odważniejsza, i jak się okazuje, przynajmniej zawodowo bardziej ambitna, niż się z początku wydawało. Zwykle pierwsza część jest najlepsza, a kolejne jej rzadko dorównują; w tym przypadku mam wrażenie, że drugi tom trochę nadrabia. Zobaczymy, co będzie z trzecim.

Przeciętna, akcja już ciekawsza niż w ! tomie, coś się działo. Tutaj już pojawiły się pierwsze kryzysy w związku. Może 3 część będzie jeszcze ciekawsza

WWW.ZACZYTANA-NA-ZABOJ.PL

Kolejne losy zwariowanej Ewci :)

FABUŁA:
Od czasu kiedy czytałam pierwszą część minęło trochę czasu. Przyznam, że do tej pory trochę zapomniałam o losach rezolutnej Ewci. Przypomniałam sobie o tej książce za pomocą pierwszej recenzji, którą znajdziecie TU . Ewa po rozstaniu rzuciła dotychczasowe życie i zamieszkała w Londynie, dzięki zaproszeniu od przyjaciółki. Tam rozpoczęła nowe życie, nie było łatwo - wszelkie kłopoty trzymały się jej spódnicy cały czas. Bywało na prawdę ciężko, problemy z pracą, mieszkanie kątem u przyjaciółki... Teraz dla Ewy nadszedł nowy czas i nowy start, mimo pojawiających się problemów w związku z Oliwierem. Dziewczyna dostaje awans w klubie fitness i postanawia poszukać własnego mieszkania. Jednak jak wiemy Ewa ma tendencję do wpadania w wszelkiego rodzaju kłopoty. Czy Ewie uda się znaleźć spokój ducha? Czy znajdzie swój kąt na ziemi? Jak potoczą się sprawy sercowe? To wszystko w drugiej części Singielki!

MOIM ZDANIEM:
Zaczynając drugą część miałam ogromną nadzieje na spotkanie tej samej Ewci z pierwszej części, a jakże się zdziwiłam kiedy ta książka przyniosła mi inną - odmienioną bohaterkę. Początkowo byłam wycofana, nieufna i niezbyt zadowolona, że nie ma starej Ewy, ale zrozumiałam, że tak właśnie miała potoczyć się ta historia.
Ewa przeszła zmianę, stała się spokojniejsza, bardziej ułożona i jednocześnie pewna siebie. Nie znajdziemy tu tylu perypetii co w pierwszej części, ale to czyni tą serię niespodziewaną, nieodgadnioną i wyjątkową. Z książki na książkę jesteśmy obserwatorami przemiany wewnętrznej bohaterki i bardzo mi się to podoba! Autorka stworzyła serię książek pokazującą przemianę kobiety od dziewczynki do dorosłej i odpowiedzialnej kobiety, jednocześnie posiadającej swój urok i wdzięk. W tej części poznamy też lepiej bohaterów drugoplanowych - przyjaciółkę Ewy - Zosię oraz jej chłopaka. Nie brakuje humoru, radości oraz śmiesznych sytuacji, książka zdecydowanie odpręża i przeprowadza nas po ulicach Londynu.

DLA KOGO:

Jeśli czytaliście pierwszą część, to koniecznie musicie sięgnąć po tą pozycje! Spektakularna zmiana z Ewci w dorosłą Ewę i kolejne przygody!

WWW.ZACZYTANA-NA-ZABOJ.PL

Kolejne losy zwariowanej Ewci :)

FABUŁA:

• Przeczytane w 2019