Mała Szczęściarka

Seria: Mr. Men i Mała Miss
Wydawnictwo: Egmont Polska
Little Miss Lucky
Inegrette

Mała Szczęściarka ma znacznie więcej szczęścia niż ja czy wy. Przywykła do tego, że sprawy zwykle idą po jej myśli. Wiecie, jakie jest jej ulubione powiedzenie? „Jeśli tylko szczęście dopisze!” Autorem serii jest Roger Hargreaves, który zanim zajął się tworzeniem książek, pracował jako wzięty copywriter. Gdy założył rodzinę, a na świecie pojawili się synowie, to zamarzył, by spędzać z nimi więcej czasu. Wtedy też zaczął myśleć o ilustrowaniu książek dla dzieci.

Postaci Mr. Mena i Małej Miss narodziły się pewnego dnia w 1971 roku, przy śniadaniu, za sprawą ośmioletniego wówczas syna autora, który zapytał go o to, jak wyglądają łaskotki. Kreatywny tata postanowił je…narysować i tak powstała pierwsza postać serii, a po niej kolejne. Od tamtej pory, mimo upływu lat, Mr. Men i Mała Miss zdobywają serca kolejnych pokoleń dzieciaków na całym świecie.

źródło opisu: Egmont

źródło okładki: Egmont