Całkiem sama

Tłumaczenie: Teresa Komłosz
Cykl: Alvirah i Willy (tom 11)
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
All by Myself, Alone
Teresa Komłosz
Ag2S

Królowa Suspensu zabiera nas w rejs wspaniałym liniowcem Queen Charlotte, na którym dochodzi do dramatycznych wydarzeń! Celia Kilbride, specjalistka od szlachetnych kamieni i biżuterii, postanawia popłynąć w podróż luksusowym statkiem wycieczkowym, mając nadzieję, że dzięki temu uniknie natrętnego zainteresowania mediów po strasznym, upokarzającym przeżyciu, gdy w przeddzień ślubu jej...

Celia Kilbride, specjalistka od szlachetnych kamieni i biżuterii, postanawia popłynąć w podróż luksusowym statkiem wycieczkowym, mając nadzieję, że dzięki temu uniknie natrętnego zainteresowania mediów po strasznym, upokarzającym przeżyciu, gdy w przeddzień ślubu jej narzeczony został aresztowany.

Na statku spotyka osiemdziesięciosześcioletnią lady Emily Heywood, właścicielkę bezcennego szmaragdowego naszyjnika.
W trzecim dniu podróży lady Em zostaje znaleziona martwa w swojej kabinie… a naszyjnik znika. Czy mają z tym coś wspólnego towarzyszący lady Em goście: asystentka Brenda Martin lub zarządzający majątkiem starszej damy Roger Pearson i jego żona Yvonne? A może zabójcą jest profesor Henry Longworth, znawca twórczości Szekspira, podobnie jak Celia prowadzący na statku wykłady? Albo Devon Michaelson, który zamierza rozsypać na morzu prochy niedawno zmarłej żony? Lista podejrzanych wciąż się wydłuża…

Celia wraz z nowymi przyjaciółmi, Willym i Elwirą, próbuje wykryć mordercę, nim Queen Charlotte zawinie do portu. Nie wie, że sama naraża się na śmiertelne niebezpieczeństwo…

źródło opisu: https://www.proszynski.pl/

źródło okładki: https://www.proszynski.pl/

Izabela Pycio | 2019-01-28
Przeczytana: 28 stycznia 2019

"Ktokolwiek wypłynie z tym naszyjniku na morze, nie dotrze żywy do brzegu."

Taka właśnie klątwa morska ciąży na słynnym naszyjniku egipskiej królowej Kleopatry. Biżuteria wzbudza ogromne zainteresowanie ekspertów sztuki, dziennikarzy i uczestników ekskluzywnego wycieczkowego rejsu na imponującym bogactwem liniowcu "Queen Charlotte". Mary Higgins Clark przygotowała dla czytelników plejadę różnorodnych postaci, każda z nich w większym lub mniejszym stopniu przyczynia się do dramaturgii podróży. Mamy wybitną specjalistkę od kamieni szlachetnych, inteligentnego prawnika, wytwornego znawcę twórczości Szekspira, bogatą arystokratkę, damę do towarzystwa, zarządcę inwestycji, zwyciężczynię loterii kościelnej, ale również przestępcę, oszusta i złodzieja. Elwira i Willy Mehanowie również są pasażerami statku, obchodzą czterdziestą piątą rocznicę ślubu. Para odgrywa znaczącą rolę w rozwikłaniu zagadki kryminalnej, zaginięcia, morderstwa i kradzieży.

Lubię twórczość tej autorki, potrafi...

asia_33 | 2019-04-06
Przeczytana: 06 kwietnia 2019

Klasyczna historia kryminalna,napisana w duchu kryminałów Agathy Christie.
Statek,który płynie w swój dziewiczy rejs,wielu znakomitych gości,a wśród nich lady Em z naszyjnikiem ,który kiedyś należał do królowej Kleopatry.
Trzeciego dnia rejsu starsza pani zostaje zamordowana,a drogocenny naszyjnik znika.
Pozostaje pytanie kto zabił,a podejrzanych jest wielu.
Ale tę zagadkę zostawiam już czytelnikom.
Polecam!!!

anetapzn | 2019-02-06
Przeczytana: 06 lutego 2019

Kilka lat temu zaczytywałam się w książkach Mary Higgins Clark. Póżniej miałam pewien okres przerwy. I dopiero teraz sięgnęłam po najnowsze dzieło pisarki.
Owszem, Całkiem samą czyta się dobrze, ale bez euforii, której oczekiwałam, a którą pamiętam sprzed kilku lat. Nie wiem, czy to styl pisarski autorki się zmienił, czy może ja stałam się innym czytelnikiem.
Niewątpliwie jest to książka, która mogę polecić jeżeli szukacie wciągającego czytadła, pozycji, która was zrelaksuje, którą szybko przeczytacie. Jednocześnie należy pamiętać, iż jest to książka o której równie szybko zapomnicie, acz miło z nią spędzicie czas.
Plusem jest brak przemocy i erotyki. Na rynku księgarskim jest pełno coraz bardziej wyuzdanych czy krwawych książek. Jest ich dosłowny zalew. Mary Higgins Clark oferuje nam coś innego. Autorka przedstawia niezłą, inteligentną intrygę z elementami bezkrwawego thrillera i szczyptą romantyzmu (ale doprawdy niewielką).
W książce mamy tajemnicę, klątwę....Ktokolwiek...

Cantata | 2019-01-19
Przeczytana: 19 stycznia 2019

Sposobów na napisanie dobrego thrillera czy powieści kryminalnej jest naprawdę mnóstwo. Niektórzy autorzy poruszają się w klimatach noir, inni korzystają z elementów gore. Natkniemy się na książki pisane z humorem i te, które wywołają dreszcz na naszych plecach. Ilu autorów tyle stylów. Mary Higgins Clark jest z pewnością autorką, która umie pisać i cały czas trzyma ten sam, wysoki poziom. Można śmiało powiedzieć, że znalazła swoją niszę, a jej powieści kryminalne bardziej przypominają zagadki Sherlocka Holmesa niż horrory Stephena Kinga. "Całkiem sama" to powieść dla wszystkich czytelników. To jedna z tych książek po które sięgamy mając ochotę na coś mało wymagającego a jednocześnie trzymającego w napięciu. Książka idealnie pasująca do kubka gorącej herbaty i puchatego koca. Jeśli odrzucimy na bok wysokie oczekiwania i nastawimy się tylko i wyłącznie na rozrywkę, to obiecuję że czas spędzony z tą pozycją będzie bardzo dobrze wykorzystany a my wyjdziemy z tego spotkania zadowoleni....

okulary_do_czytania | 2018-12-06
Przeczytana: 03 grudnia 2018

W tej książce mamy wszystko, ekskluzywny liniowiec Queen Charlotte, rejs z celebrytami na pokładzie wśród, których jest specjalistka od szlachetnych kamieni i biżuterii; 86-letnia lady Emily Heywood, właścicielka bezcennego szmaragdowego naszyjnika; asystentka Brenda Martin; zarządzający majątkiem starszej damy Roger Pearson i jego żona Yvonne; profesor Henry Longworth, znawca twórczości Szekspira; Devon Michaelson, który zamierza rozsypać na morzu prochy niedawno zmarłej żony.
W trzecim dniu rejsu dochodzi do morderstwa lady Heywood, kto z tych osób jest zabójcą, jaki miał motyw?
Masa zagadek i niespodziewanych zwrotów akcji oraz oczywiście morderstwo.
Krótkie rozdziały, które czyta się bardzo szybko powodują, że kartki książki lecą jedna z drugą, także nie ma co liczyć na długą lekturę 😉 Kryminał idealny na wieczór ze względu na małą ilość stron.
Ciekawa historia i płynna akcja w starym dobrym stylu. Jedynie zakończenie ma się wrażenie, że jest za krótkie.
Jeśli ktoś lubi...

withwords_alexx | 2018-12-21

"Nic tak nie wyostrza pamięci, jak strach.", czyli morderstwo na ekskluzywnym statku wycieczkowym.

To już jedenasty tom z serii Alvirah i Willy, a zarazem moje pierwsze spotkanie z Mary Higgins Clark. Książka ta bardzo przypominała mi inną przeczytaną niedawno. Mam na myśli Inny rodzaj zła Andrew Wilsona. Podobna tematyka i wątek liniowca.

Wróćmy do Całkiem samej. Celia planuje wybrać się w niezapomnianą podróż luksusowym statkiem. Chce w ten sposób odstresować się i odreagować sytuację związaną z jej narzeczonym (który w przeddzień ślubu został aresztowany). Na statku spotyka wiele osób, ale jej zainteresowanie budzi Emily Haywood, która jest właścicielką niezwykle drogiego naszyjnika. Jak możemy się domyślić, wkrótce lady Em zostaje zamordowana. Queen Charlotte niedługo zawinie do portu. Czy do tego czasu Celia wraz z Wlillym i Elwirą znajdzie mordercę?

Kryminał na miarę tych od Agathy Christie. Podobny styl i klimat. Szybka zagadka i zaskakujące rozwiązanie. Szybki, ponieważ...

Herodott | 2019-01-11

Morskie klimaty dobre do poduszki :)

Amira | 2019-04-13
Przeczytana: 13 kwietnia 2019