Pogrzebani

Tłumaczenie: Łukasz Praski
Cykl: Lincoln Rhyme (tom 13)
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
7 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
The Burial Hour
Łukasz Praski
Ag2S

Dziewięcioletnia dziewczynka jest świadkiem porwania na ulicy Manhattanu: w biały dzień jakiś mężczyzna zostaje obezwładniony, wepchnięty do bagażnika samochodu i uprowadzony, a sprawca zostawia w miejscu zdarzenia swoistą wizytówkę, miniaturowy stryczek zrobiony ze struny instrumentu. W internecie pojawia się film przedstawiający ofiarę z pętlą na szyi, bliską śmierci, na tle muzyki z wplecionym w nią ciężkim oddechem umierającego mężczyzny; autor wideo przedstawia się jako Kompozytor. Badający sprawę Lincoln Rhyme i Amelia Sachs wkrótce się dowiadują, że do bliźniaczo podobnego przestępstwa doszło we Włoszech, w niewielkiej miejscowości pod Neapolem, gdzie porwano uchodźcę z Libii. Wyruszają za Atlantyk, by pomóc w śledztwie włoskiej policji, która nie przyjmuje ich wsparcia tak przychylnie, jak się spodziewali. Pościg za porywaczem zmienia się w sprawę o wymiarze międzynarodowym, a Rhyme i Sachs odkrywają, że uczestniczą w rozgrywce między tajemniczymi grupami interesu z różnych stron świata, która toczy się na tle problemu fali uchodźców zalewających Europę.

źródło opisu: https://www.proszynski.pl/

źródło okładki: https://www.proszynski.pl/

Freja78 | 2018-11-17
Przeczytana: 17 listopada 2018

Deaver w formie-dobre tempo i niesamowita intryga a na czele świetny duet: Lincoln i Sachs :)

Czarki | 2018-09-26
Kasia | 2018-11-20