The Valiant
komiks, fantastyka, Lemire
komiksy
czomicz

Wieczny Wojownik, mistrz broni wszelakiej i tajemnych sztuk walki, trzyma straż od ponad 10 000 lat. Jest obrońcą Ziemi oraz Geomantów - tych, którzy mówią w jej imieniu. Podczas swojej długiej warty Wojownik zawiódł już trzy razy. Za każdym razem ginął Geomanta i rozpoczynała się nowa era mroku. Świat trafiał we władanie Nieśmiertelnego Wroga, demona przybierającego nową postać...

Podczas swojej długiej warty Wojownik zawiódł już trzy razy. Za każdym razem ginął Geomanta i rozpoczynała się nowa era mroku. Świat trafiał we władanie Nieśmiertelnego Wroga, demona przybierającego nową postać z każdym swym przybyciem... Jego jedynym celem było utrzymywanie świata w chaosie i ciemności. Przerażający stwór powrócił raz jeszcze. Lecz tym razem Wieczny Wojownik posiada siłę większą niż jakikolwiek inny wojownik. Tym razem ma... DRUŻYNĘ!

Wejdźcie w niesamowity świat twórców Jeffa Lemire'a i Matta Kindta oraz laureata Nagrody Eisnera artysty Paola Rivery, by dowiedzieć się, dlaczego komiksy wydawnictwa Valiant znajdują się pośród albumów najczęściej docenianych przez krytyków. A albumie umieszczono materiał pierwotnie opublikowany w amerykańskiej miniserii komiksowej The Valiant #1-4

źródło opisu: Opis okładkowy

źródło okładki: https://www.facebook.com/wydawnictwokboom/

QUEENfan | 2019-02-13

Pierwsze spotkanie z komiksem Valiant, nie powala, ale mam w planach jeszcze Bloodshota, mam nadzieje na lepszą lekturę.