Wyzwanie czytelnicze LC

Księżyce Monarchy

Cykl: HAJMDAL (tom 2)
Wydawnictwo: Drageus Publishing House

Nadzieja prysła. Rozleciała się w pył wraz ze zniszczoną planetą Aquaris, na której znajdowała się siedziba Federacji Terrańskiej. Po bitwie w systemie Epsilon Eridani „Hajmdal” kieruje się ku rubieżom Galaktyki. Ucieka przed swoim przeznaczeniem. Ucieka przed pościgiem wrogów, którzy pragną zagłady ludzkości. Cel podróży zna jedynie dowódca okrętu – admirał Nathaniel Kashtaritu. Dokąd zmierza? Czy prowadzi załogę ku zagładzie, czy ku zwycięstwu?

Uszkodzony drednot nie jest w stanie przeciwstawić się flotom nieprzyjaciela. Ponadto brakuje wody, żywności i paliwa. Konieczne staje się uzupełnienie zapasów. Wybawieniem może okazać się Monarcha – olbrzymia gazowa planeta w układzie Zeta Monocerotis, wokół której krąży ponad siedemdziesiąt księżyców.

Na niegościnnych globach, na pustynnych piaskach, skutych lodem powierzchniach, w tropikalnych dżunglach, na cuchnących błotem księżycach żołnierze terrańskich sił zbrojnych wypełniają misje zwiadowcze. Narażeni na niebezpieczeństwa, walcząc z siłami natury, przerażającymi stworami, tubylcami i wrogami, których obecności się nie spodziewali, trafiają na kolejne elementy tajemnicy związanej z pochodzeniem i przeznaczeniem ludzkości.

Czy kapral Ezra Leahy i pozostali żołnierze z Plutonu 7 wyjdą obronną ręką z niebezpieczeństw? Czy zbliżą się do rozwiązania zagadki dziwnego posągu znalezionego w zigguracie legendarnego miasta Khon-Ma? Czy dadzą radę powstrzymać wrogów przed realizacją planów? Czy zdołają uciec przeznaczeniu? Przekonajcie się, czytając tom drugi.

Podróż trwa.

źródło opisu: http://www.drageus.com

źródło okładki: http://www.drageus.com

Wiesia | 2018-11-21
Przeczytana: 21 listopada 2018

Polubiłam bohaterów już w części pierwszej, druga upewniła mnie tylko w przekonaniu że zostanę na stałe fanką tej serii. Wszystko było takie jak lubię,pozostaje mi czekać niecierpliwie na kontynuację.

Łukasz | 2018-12-24
Przeczytana: 24 grudnia 2018

Na pierwszy rzut oka książka jest okej. Na drugi również. Ale im dłużej narządem wzroku rzucamy w kierunku tej pozycji, tym coraz bardziej odnoszę wrażenie że składa się ona głównie z wody.

Znaczy to nie tak że jest zła fabuła i szyny się wygły. Tylko że to naprawdę cienka powiastka jest. I to bardzo. A po odlaniu zbędnej wody w postaci opisów planet które albo nigdy więcej nie zostaną wspomniane, albo zostały ujęte w takim kontekście, że ich kolejne wystąpienie zostanie okraszone powtórką z tej historii, zostaje się niewiele. I te "głębokie" opisy motywacji bohaterów. Rozterki, przemyślenia czy warto, czy nie warto. To nie jest tak że jest źle i nie da się czytać. Tylko tego jest za dużo, a ja czuję się zrobiony w jajo. Bo faktycznej fabuły w tej książce jest naprawdę mało. Tak samo zresztą było przy pierwszym tomie - był pilot serialu, a oczekiwałem 2.5h blockbustera. I naprawdę ciężko nie odnieść wrażenia że autor stosuje typowo serialowe podejście do budowania napięcia. Tylko...

Rocy7 | 2018-11-07
Przeczytana: 05 listopada 2018

Zmiana teatru walki

O ile w pierwszym tomie mieliśmy do czynienia głównie z bitwami kosmicznymi o tyle w kontynuacji następuje zmiana akcentów na działania naziemne. Autor cyklu również z nimi radzi sobie bardzo dobrze. Akcja jest wartka, pozbawiona przestojów zaś naprzemienne opisywanie losów 2 drużyn zwiadowczych mających do czynienia z odmiennymi niebezpieczeństwami dodaje książce dynamiki.
Tajemnice z przeszłości i romans w tle

Niejako w tle akcji mamy kontynuacje kilku wątków z pierwszego tomu. Ciekawie rozwija się wątek pająkowatej rasy Khon-Ma i ich planów wobec ludzkości. Dowiadujemy się więcej o tym jak wyglądała zagłada Ziemi, choć wciąż nie otrzymujemy odpowiedzi na pytanie dlaczego tak się stało? W Księżycach Monarchy poznajemy kilka odpowiedzi, które jednak rodzą nowe pytania, co pozwala na utrzymanie zainteresowania czytelnika serią. Także drugi motyw - komisji śledczej szukającej winnego sabotażu Hajmdalla - budzi najlepsze skojarzenia z motywami znanymi w serialu...

Hardox | 2018-11-26
Przeczytana: 26 listopada 2018

Skończyłem wczytać dzisiaj w nocy.
Jestem zachwycony Hajmdalem. Taki polski Star Trek. Mamy statek, potężny Drednot, załogę którą dzięki autorowi poznajemy i zaczynamy mieć swoich faworytów, i czarne charaktery. Mamy admirała który jak ojciec dba o swoich podwładnych, mamy rywalizację oddziałów, romanse wśród załogi, ciekawe misję zwiadowcze, odkrywanie tajemnicy proroctwa i roli ludzkości w niej.
Są i obcy których też jednych zaczynamy lubić a innych nienawidzić. Wspaniały różnorodny wszechświat, na prawdę jestem pod wrażeniem tego jak został skonstruowany świat i bohaterowie w tej powieści. A to dopiero drugi tom, dalej za pewne jeszcze bardziej polubimy swoich bohaterów, będziemy im kibicować i będziemy czekać na odkrycie kolejnych tajemnic i tego gdzie uda się Hajmdal.
Mam nadzieję że będzie jak najwięcej tomów a autor sprzeda jak najwięcej egzemplarzy bo tak dobra historia nie może zostać bez echa. Gdyby to było na zachodzie już kupowaliby prawa do ekranizacji. Jako fan...

Rob38wr | 2018-12-08

Po dość ciekawym tomie 1 kolejny słabiutki i obawiam że bedzie tylko gorzej, bohaterowie niby żołnierze a zachowuja sie jak panienki na szkolnej wycieczce.U śmiałem sie zdziwieniem jednego z wojaków gdy miał objąć wartę toż to po prostu w wojsku niepojęte o dyskutowaniu zamiast wykonywaniu rozkazów nie wspomnę.Niestety odniosłem wrażenie że jest to powieś młodzieżowa i to raczej z tych słabszych.

GrafnertAboutBooks | 2018-12-26
Przeczytana: 21 grudnia 2018

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Moja faktyczna ocena to 7,5/10 Drugi tom nadal jest świetnie napisany, wątki są bardzo rozbudowane i ciekawe. lecz drugi tom także pisany jest wulgarnym językiem.

W tej części Hajmdal musi uciekać, gdyż został zdradzony przez sojuszniczą rasę która wybudowała pierwszy Terrański okręt. Statek dociera na tytułowe Księżyce Monarchy, by uzupełnić brakujące zapasy. Na pokładzie okrętu jest sabotażystka, która przez udoskonalenia techniczne sabotuje działanie statku, jak ta historia się zakończy...

Naraoia | 2019-01-11
Przeczytana: 11 stycznia 2019

Drugi tom powiela błędy pierwszego - tak wiem to S-F ale głupoty i niekonsekwencje rażą i odpychają od lektury. Szkoda bo sam pomysł fajny.
Minuta na przechwycenie rakiet to w warunkach kosmicznych wieczność! Myśliwce przystosowane do walki w kosmosie nie latają w atmosferze etc. Znów poznajemy po raz kolejny rozterki psychologiczne bohaterów. Znów każdy ze strachu robi pod siebie i odczuwa żal i wyrzuty sumienia. Ile razy można o tym czytać? Odnoszę wrażenie że jest to zapychacz znaków - niech autor w następnych tomach skupi się na fabule wyrzucając te bezsensowne wstawki. Być może się mylę i taki był zamysł autora aby pokazać ludzie nie jako supermenów ale osoby z krwi i kości z ich zaletami i wadami, ale jak na dominującą w galaktyce wojowniczą rasę" trochę to słabe. Nie liczę też trupów ale ciągle dowiadujemy się o stratach osobowych - w tym tempie w następnym tomie nie będzie komu obsługiwać Hajmdala...

netmen5 | 2018-11-24

Wielki zawód po super pierwszym tomie. 3 nie kupuje. Bardzo mało biorę i kontynuacji nuewiadomych z tomu 1. Bardzo dużo opisów przeżyć wewnętrznych i każdego członka załogi. Przemęczyłem do końca. Wracam do Star Carrier

Rico63 | 2018-12-09
Przeczytana: 08 grudnia 2018

Książka trzyma poziom części pierwszej coraz więcej Star Treka:) trochę jak Voyager jest coś jak Borg i Seven of Nine :) tak że spoko lektura. Polecam

Hildegunst | 2018-12-22
Na półkach: 2018, Przeczytane

Zgadzam się z zamieszczoną tutaj opinią, że nie jest to hard sf. To jest dobry sezon Star Treka czy Stargate :) No dobra, może nie cały sezon. Tym razem akcja dzieje się na lądzie a nie w przestrzeni kosmicznej. Nadal jest to dobra seria. Lekka w odbiorze, ale tego właśnie teraz szukałem. Polecam! Mocne 7/10.