Księżyce Monarchy

Cykl: HAJMDAL (tom 2)
Wydawnictwo: Drageus Publishing House

Nadzieja prysła. Rozleciała się w pył wraz ze zniszczoną planetą Aquaris, na której znajdowała się siedziba Federacji Terrańskiej. Po bitwie w systemie Epsilon Eridani „Hajmdal” kieruje się ku rubieżom Galaktyki. Ucieka przed swoim przeznaczeniem. Ucieka przed pościgiem wrogów, którzy pragną zagłady ludzkości. Cel podróży zna jedynie dowódca okrętu – admirał Nathaniel Kashtaritu. Dokąd zmierza? Czy prowadzi załogę ku zagładzie, czy ku zwycięstwu?

Uszkodzony drednot nie jest w stanie przeciwstawić się flotom nieprzyjaciela. Ponadto brakuje wody, żywności i paliwa. Konieczne staje się uzupełnienie zapasów. Wybawieniem może okazać się Monarcha – olbrzymia gazowa planeta w układzie Zeta Monocerotis, wokół której krąży ponad siedemdziesiąt księżyców.

Na niegościnnych globach, na pustynnych piaskach, skutych lodem powierzchniach, w tropikalnych dżunglach, na cuchnących błotem księżycach żołnierze terrańskich sił zbrojnych wypełniają misje zwiadowcze. Narażeni na niebezpieczeństwa, walcząc z siłami natury, przerażającymi stworami, tubylcami i wrogami, których obecności się nie spodziewali, trafiają na kolejne elementy tajemnicy związanej z pochodzeniem i przeznaczeniem ludzkości.

Czy kapral Ezra Leahy i pozostali żołnierze z Plutonu 7 wyjdą obronną ręką z niebezpieczeństw? Czy zbliżą się do rozwiązania zagadki dziwnego posągu znalezionego w zigguracie legendarnego miasta Khon-Ma? Czy dadzą radę powstrzymać wrogów przed realizacją planów? Czy zdołają uciec przeznaczeniu? Przekonajcie się, czytając tom drugi.

Podróż trwa.

źródło opisu: http://www.drageus.com

źródło okładki: http://www.drageus.com

Rocy7 | 2018-11-07
Przeczytana: 05 listopada 2018

Zmiana teatru walki

O ile w pierwszym tomie mieliśmy do czynienia głównie z bitwami kosmicznymi o tyle w kontynuacji następuje zmiana akcentów na działania naziemne. Autor cyklu również z nimi radzi sobie bardzo dobrze. Akcja jest wartka, pozbawiona przestojów zaś naprzemienne opisywanie losów 2 drużyn zwiadowczych mających do czynienia z odmiennymi niebezpieczeństwami dodaje książce dynamiki.
Tajemnice z przeszłości i romans w tle

Niejako w tle akcji mamy kontynuacje kilku wątków z pierwszego tomu. Ciekawie rozwija się wątek pająkowatej rasy Khon-Ma i ich planów wobec ludzkości. Dowiadujemy się więcej o tym jak wyglądała zagłada Ziemi, choć wciąż nie otrzymujemy odpowiedzi na pytanie dlaczego tak się stało? W Księżycach Monarchy poznajemy kilka odpowiedzi, które jednak rodzą nowe pytania, co pozwala na utrzymanie zainteresowania czytelnika serią. Także drugi motyw - komisji śledczej szukającej winnego sabotażu Hajmdalla - budzi najlepsze skojarzenia z motywami znanymi w serialu...

Beata | 2018-11-20
Przeczytana: 20 listopada 2018