Daleko-Blisko

Wydawnictwo: Novae Res
miłość, szczęście,
Mirka

Marzenia się spełniają... Ale czasem w przewrotny sposób. Pechowa studentka pedagogiki pragnąca się wreszcie usamodzielnić. Samotna wdowa w podeszłym wieku gotowa do opuszczenia męczącego ją świata. Kasjerka, która próbuje pogodzić pracę z wychowywaniem córki. Zapalony kucharz-amator marzący o życiowej stabilizacji. Wiecznie zabiegana matka trójki dzieci, poszukująca chwili spokoju. Tej...

Marzenia się spełniają... Ale czasem w przewrotny sposób.

Pechowa studentka pedagogiki pragnąca się wreszcie usamodzielnić. Samotna wdowa w podeszłym wieku gotowa do opuszczenia męczącego ją świata. Kasjerka, która próbuje pogodzić pracę z wychowywaniem córki. Zapalony kucharz-amator marzący o życiowej stabilizacji. Wiecznie zabiegana matka trójki dzieci, poszukująca chwili spokoju. Tej piątce osób o zupełnie różnych ambicjach i celach los rzuca pod nogi przeszkody, które wydają się nie do pokonania.
Jak daleko – lub jak blisko – będą spełnienia własnych marzeń, kiedy ich drogi niespodziewanie się przetną? Czy uda im się odnaleźć w nowych dla siebie sytuacjach? Czy wykorzystają szansę, by spojrzeć na własne życie z uzdrawiającego dystansu?

Barbara Garczyńska - Szczęśliwa żona autora Przemysława Garczyńskiego, matka-Polka trójki dzieci. Z zawodu pedagog, ale obecnie przebywa na macierzyńskim, pisząca w tak zwanym „międzyczasie”. Minimalistka. Kocha gotować, piec i biegać. Nałogowa czytelniczka. Prowadzi blog RodzinkaWartaPoznania.pl. Z mężem współtworzy serwis 3telnik.pl. Ślązaczka mieszkająca w Poznaniu.

źródło opisu: https://novaeres.pl/katalog/tytuly?szczegoly=dalekoblisko,druk

źródło okładki: https://novaeres.pl/katalog/tytuly?szczegoly=dalekoblisko,druk

Ada | 2019-07-16
Na półkach: Przeczytane, LEGIMI ebooki, 2019
Przeczytana: 16 lipca 2019

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Podsumowując - książka ciekawa, akcja rozwija się powoli, zakończenie zaskakujące... I niby wszystko jest tak jak być powinno, ale... Niestety szwankuje mocno redakcja treści, co spowodowało, że w książce jest mnóstwo nieścisłości i błędów językowych. Miało to wpływ na moją niechęć do dalszego czytania; przez pierwsze 100 stron męczyłam się okropnie wstrzymując od rzucenia książki w kąt. Zatrzymała mnie rozwijająca się akcja, z czego się cieszę po przeczytaniu zaskoczenia. Polecam "niewrażliwym" na ogólnie pojętą gramatykę ;-)

KarolinaZbieranek | 2019-01-16
Przeczytana: 21 listopada 2018

Na samym poczatku urzekły Mnie slowa " Mężowi, bo rzeczywistość z Tobą ,stała się piękniejsza od Marzeń". Sama utożsamiam sie z tymi słowami i życzę tego każdemu. Pięć zwyczajnych osob i ich historie. Zwyczajnych? -Takich jak my.Mają swoje plany, problemy i czasem wzajemnie się mijaja, czego nie zauważają. Każda z Nich staje na życiowym zakręcie i musi podjąć decyzje, które zadecydują o jej dalszych losach. Decyzje które takze wpłyną na życie innych.
W książce zatrzymane są ważne chwile, radosne i bolesne, jak w prawdziwym świecie.Czytając utożsamialam sie z bohaterami i ich myslami .Czułam ze to opowieści realnych ludzi o problemach z którymi walczy kazdy z Nas. A do tego szybko i przyjemnie się czyta . 😍😀

anka89100 | 2019-01-10
Przeczytana: 10 stycznia 2019

Kto z nas nie ma w życiu problemów?
Maja mieszka z rodzicami, od których chce się wyprowadzić.
Honorata to starsza kobieta, która ma dosyć życia i modli się o szybką śmierć.
Iwona próbuje zajmować się córką i pracować na kasie.
Janusz to młody chłopak, szukający własnej drogi w życiu.
Bożena matka trójki dzieci, chcąca chwili odpoczynku.
Każdy z nich ma własne problemy, które próbuje w jakiś sposób rozwiązać.
Czasami z różnym skutkiem. Dla każdego życie przygotowało coś innego.
Ich los z czasem splata się ze sobą.
Brnąc w dalszą lekturę książki, czytelnik dowiaduje się, że ci bohaterowie są w jakiś sposób ze sobą spokrewnieni.
Brat, siostra, sąsiadka, bliska krewna.
Książka napisana lekkim stylem, czyta się szybko, nie ma tu niepotrzebnych opisów czy wątków, które nie wnoszą nic do książki. Warta przeczytania.

eva44 | 2018-11-26
Przeczytana: 02 listopada 2018

Recenzje książek "Egzemplarz recenzencki" na tej stronie: http://moznaprzeczytac.pl/author/yola/

Dominiqe83 | 2018-11-05
Przeczytana: 03 października 2018

Premiera: 8.10.2018

(...) Do lektury tej powieści zasiadłam z pewnym niepokojem, ponieważ po pierwsze, powieści obyczajowe pozbawione wątków sensacyjnych czy psychologicznych zajmują dalsze lokaty na mojej czytelniczej liście, a po drugie, literackie debiuty bywają obarczone problemami wynikającymi z pisarskiego niedoświadczenia, co przejawia się na przykład w nadużywaniu pewnych sformułowań czy też w stylistycznych niedociągnięciach. I mimo tego, że kolejne rozdziały "Daleko-Blisko" czytało mi się bardzo sprawnie, bo zainteresowały mnie perypetie bohaterów i powiązania między nimi (odnosi się to zwłaszcza do Janusza i Mai), to przyjemność z lektury odbierała mi zbyt duża ilość pytań retorycznych, którymi wypełnione były monologi wewnętrzne bohaterów. Lekko również przytłoczyła mnie liczba epitetów "matka Polka", za którymi osobiście nie przepadam, ponieważ wywołują pejoratywne skojarzenia z macierzyństwem jako nieustającym pasmem wyrzeczeń. A że każdą, zwłaszcza tę bliską...

Przeczytana: 05 października 2018

” — Proszę pani, a czemu przywiązuje pani dzidziusia? Żeby nie uciekł? – zapytała Małgosia.”
Basię Garczyńską poznałam jako żonę Przemysława Garczyńskiego, który prowadzi blog 3telnik oraz jest autorem kryminału „Kelner”. Nie spodziewałam się, że w tej drobnej istotce kryją się tak ogromne pokłady talentu i umiejętności literackich. Powieść „Daleko – blisko” zaskoczyła mnie swoją dojrzałością, realizmem oraz naprawdę ciekawą fabułą. To historia o zwyczajnych ludziach, którzy mają swoje plany, problemy i czasem mijają się nie zauważając wzajemnie a czasem, bardzo dosłownie, zderzają ze sobą.

„Mówi się, że szczęśliwi czasu nie liczą — nieszczęśliwe dzieci liczą go podwójnie, za nich.”
W „Daleko – blisko” autorka przedstawia losy kilku, z pozoru nie związanych ze sobą osób. Każda staje na życiowym zakręcie i musi podjąć decyzje, które zadecydują o jej dalszych losach oraz wpłyną na życie innych. Czy to świadome wybory, czy może zrządzenie losu kieruje ich krokami? Czy da się naprawić...

DamianooCzyta | 2018-10-04

DAMIANOO CZYTA
WWW.DAMIANOOCZYTA.BLOGSPOT.COM

Już niebawem na sklepowe półki trafi książka ‘Daleko- blisko’ debiutantki Barbary Garczyńskiej. Mój blog patronuje tej właśnie pozycji.

Bożena- matka, żona, księgowa na macierzyńskim. Maja- studentka pedagogiki mieszkająca z rodzicami, ale marząca o wyprowadzce, właścicielka labradora. Honorata- zrzędliwa wdowa spędzająca czas na spacerach z kijkami, tęskniąca za mężem i przelewająca swoją całą miłość na wnuczkę. Iwona- kasjerka, słomiana wdowa wychowująca córkę. Janusz – brat Bożeny, uwielbia pichcić w kuchni.
Pięciu bohaterów, każdy z nich na pozór różny, z innymi priorytetami i systemem wartości, z różnym doświadczeniem życiowym. Łączy ich jedno: wszyscy znajdują się na tzw. życiowym zakręcie. Czy uda im wrócić na właściwe tory? Co czeka na nich za rogiem?
Barbara Garczyńska to żona Przemka Garczyńskiego, znanego z blogosfery jako 3telnik. Byłem zaskoczony, ale również bardzo zaciekawiony, kiedy otrzymałem informację, że Basia...

Wioleta Sadowska | 2018-10-02
Przeczytana: 02 października 2018

"Należy coś postanowić, ale żeby coś postanowić, trzeba mieć pewność (…)".

Z wielkim zaciekawieniem oraz z pojawiającą się refleksją przeczytałam ten zbiór historii, które utkane zostały z doświadczeń, jakie definiują życie każdego z nas. Barbara Garczyńska poruszyła w tej książce problemy, które często wydają się być daleko, a jednak są bliżej, niż myślimy.

Barbara Barczyńska to z zawodu pedagog, matka trójki dzieci. Minimalistka, kocha gotować, piec i biegać. Jest nałogową czytelniczką, prowadzi bloga RodzinkaWartaPoznania.pl. Wraz z mężem Przemysławem Garczyńskim współtworzy także serwis 3telnik.pl. Mieszka w Poznaniu. "Daleko-Blisko" to jej debiut literacki.

Maja to studentka pedagogiki, która pragnie wyprowadzić się z domu. Honorata to żywotna staruszka, która nie poddaje się upływowi czasu. Iwona, której mąż przebywa za granicą, stara się pogodzić rolę matki i pracownika. Bożena wychowuje trójkę dzieci, ale pragnie nieco odpocząć od narzuconej jej roli matki. Janusz,...