Dom cudzych marzeń

2018-09-19
2011-01-01
1997-01-01
Urszula Gardner

Trzymająca w napięciu powieść. Źle mi się czytało, bo odczuwałam tę duszną atmosferę. Zakończenie zaskakujące. Gorąco polecam.

Gdy Teściowa bardzo wtrąca się w życie synowej, sprawdza jej każdy krok, wścibska, psychiczne maltretowanie doprowadza Ruth do ostateczności.. Fajny triller 🙂.

Powieść powolutku i miło rozwija się bazując na relacjach mąż-żona, żeby później zdominować to, co wydarzy się między teściową i synową. Kto nie zna tej swoistej "hegemonii", tym bardziej powinien przeczytać tę książkę. 🙈🙉🙊
Perfekcyjna matka ukochanego Ruth, pomagając we wszystkim wchodzi z kopytami w życie młodych by decydować i kontrolować, aż w końcu by chcieć pozbawić swoją synową rodzicielskich praw.
Spryciula robi to delikatnie, przekonująco i niestety konsekwentnie. Początkowo jest wszystko fajnie, kulturalnie i sielankowo ale czytelnik wyczuwa od początku pewien "zgrzyt", który przechodzi w niepokój, zamieniając go stopniowo w koszmar wstrętnej intrygi. Czy rzeczywiście nikt poza mamusią nie jest godny jej syna???
Ruth będąc w poporodowej depresji brnie w ubezwłasnowolnienie. Nie ma kto jej obronić a bogaci teściowie mają spore wpływy i pieniądze, które potrafią załatwić wszystko, nawet lekarza przepisującego silne otumaniające leki...
Powieść ku przestrodze - nie dajmy sobą sterować a jak mąż chce słuchać i wierzyć mamusi i tatusiowi - to nie jest wart naszej miłości, nie jest prawdziwym partnerem ani nawet przyjacielem.
Nie można dawać sobie jeździć po głowie i udawać, że jest ok., bo to tylko poniża naszą godność, miażdży osobowość i podważa dojrzałość. Nikt nie może decydować jakie zasłony, jaki dywan czy kanapę powinniśmy mieć we własnym domu, pod warunkiem że jest on nasz.
Warto było czekać do końca powieści 😁💪

cytat: "Dokładnie wiem, czego chcę - oznajmiła.
Dokładnie wiem, jak wszystko powinno wyglądać."

Bardzo ciekawy thriller psychologiczny, od którego ciężko się oderwać. Ruth wychodząc za Patricka spełnia swoje marzenie o cudownej rodzinie. Wierzy w to, że dla swoich teściów będzie jak rodzona córka. Jednak szybko się przekonuje jak bardzo się myli. Okazuje się, że nie jest wymarzoną partią dla ich syna i powoli zostaje zdominowana przez dwulicową teściową. Miłość, zawiść, intryga, krzywda, a także wątek depresji poporodowej. Ta książka to doskonały obraz manipulacji i wtrącania się teściowej w życie synowej. Dawno się tak nie denerwowałam podczas czytania,. Zakończenie zaskakujące chociaż wg mnie nierealne i bardzo naciągane. Książkę oczywiście bardzo polecam

Wielkie rozczarowanie. Przeczytałam wiele książek philippy gregory ale ta jest naprawdę słaba. Nudna tak bardzo, że naprawdę zmuszałam się żeby dobrnąć do końca. Słabość charakteru głównej bohaterki tak wielka, że aż nienaturalna. Podział ról na mamusie, synusia i biedną synową która kuli się w sobie naprawdę aż do znudzenia przewidywalny. Już ciekawiej by było gdyby odwróciła role i poszła niestandardowo - syn ogarniający dom, żona robiąca karierę... naprawdę strata czasu...wszyscy zachwycają się zakończeniem - ale żeby do niego dobrnąć trzeba naprawdę mieć cierpliwość bo jak bohater ma charakter nudny jak flaki z olejem to naprawdę aż się nie chce czytać... Mąż przerysowany - idealny, zadbany, pożądany przez kobiety, leniwy w domu... a ona w druga stronę... nieno szkoda czasu

Autorka beletrystyki historycznej bardzo zaskoczyła mnie mocną psychologiczną współczesną pozycją. Oczywiście na plus. Moc emocji od współczucia po gniew i frustrację. Bardzo gładko napisana, okraszona nieprzewidywalnym zakończeniem. Cały czas zastanawiałam się jak ja postąpiłabym na poszczególnych etapach rozwoju sytuacji będąc na miejscu Ruth. Świetna książka !

Bylo to moje pierwsze spotkanie z autorka i niestety nie spodobala mi sie ta ksiazka. Zakonczenie nie bylo zaskakujace, a cala fabula wedlug mnie niestety nudna.

Relacje międzyludzkie potrafią być bardzo napięte. Bohaterki tej książki wiedzą o tym bardzo dobrze. Teściowa i synowa. Sieć intryg, kłamstw, niedopowiedzeń... Emocje, tłumione przez lata, w końcu wybuchają. To nie może skończyć się dobrze...

Takie książki lubię. Trochę intrygi i od razu lepiej się czyta. Nie ma to jak dwie wojujące kobiety. Zapewniają rozrywkę przez całą książkę :D Koniec wymiata :D

Uwielbiam ksiazki tej autorki, jednak jedyne jakie czytalam dotychczas mialy tlo historyczne - ta jest zupelnie inna i nie bylam pewna co do niej na poczatku, jednak przerosla moje oczekiwania. Nie jest moze wielkim hitem, ani najlepsza ksiazka tej autorki ale warta przeczytania.

• Philippa Gregory
  • Biblioteka

Dodaj cytat z książki Dom cudzych marzeń

Video

Video