Moje przeżycia z duszami czyśćcowymi

Okładka książki Moje przeżycia z duszami czyśćcowymi Maria Simma
Okładka książki Moje przeżycia z duszami czyśćcowymi
Maria Simma Wydawnictwo: Wydawnictwo Maria Vincit religia
religia
Wydawnictwo Maria Vincit
2008-01-01
2008-01-01

Okładka książki Uwolnijcie nas stąd. O duszach czyśćcowych z Marią Simmą rozmawia Nicky Eltz Nicky Eltz, Maria Simma
Uwolnijcie nas... Nicky Eltz, Maria S...

Monoteistyczny bełkot.

Monoteistyczny bełkot.

Czytałam tą książkę lata temu, mama wrażenie, że kiedyś było więcej jej opowieści niż relacji innych osób. Książka nie posiada tylko jej odczuć, bardzo małą część książki zajmują jej przeżycia.
Część Marii opowiadająca o jej przeżyciach jest najciekawsza.

Część Marii opowiadająca o jej przeżyciach jest najciekawsza.

Wnosi wartość dodaną.

Wnosi wartość dodaną.

Książka ma 224 strony i składa się z czterech części: kilkunastostronicowe "Słowo wstępne wydawcy niemieckiego" pisane przez Arnolda Guilleta, który przedstawia księdza proboszcza Alfonsa Matta (wieloletniego spowiednika i kierownika duchowego Marii Simmy),"Sprawozdanie księdza Alfonsa Matta", "Moje przeżycia z duszami czyśćcowymi" Marii Simmy i "Glosy do rzeczy ostatecznych". Mam też dawniejsze wydanie ojca zakonnego Stanisława Skudrzyka (TJ),jednak zawiera mniej tekstu, bo 64 strony, więc polecam wydanie pochodzące od księży marianów. W ogóle treść jest ciekawa i przekonująca. Dusze czyśćcowe stanowią element naszego życia, tyle że nie każdy to sobie uświadamia.

Ciekawa lektura dla katalików (i nie tylko),zwłaszcza w okolicach pierwszego listopada.

Daje dużo do myślenia, potrafi otworzyć oczy i wiele nam uświadomić. Moim zdaniem powinien ją przeczytać każdy wątpiący i każdy kto ma wiele pytań.

Dobra książka dla niewierzących. Osoba wierząca raczej wierzy w życie duchowe, ale jak osoba niewierząca ją przeczyta to jest szansa że uwierzy.

Książka świadcząca o tym że warto się modlić a w szczególności za dusze czyśćcowe, o czym zaświadcza Maria Simma.

Nie jest grzechem niewiara w prywatne objawienia. Jednak po przeczytaniu tej książki pierwszy raz zdecydowałem zamówić Mszę za zmarłego 11 lat temu dziadka. Nie jestem teologiem, ale nie znalazłem tam nic co by nie zgadzało się z Ewangelią. Komu polecam - wszystkim.

Książka, która mnie wciągnęła i nie mogłem się oderwać, daje do myślenia... W jakimś stopniu wpływa na to, jak postrzegamy świat ten, w którym żyjemy, jak i ten inny, drugi, który przecież istnieje, musi istnieć, ale tak często przez nas zapominany.

„Albowiem mężczyzna i kobieta są jak kwiaty w dolinie, które kwitną dziś, by jutro spłonąć w ogniu czasu. Człowiecze życie jest, jak pora roku. Przychodzi i odchodzi. Módlmy się!”- S. King

Po przeczytaniu, książka na pewno gdzieś w środku nas zostanie. Polecam :)

Polecam każdemu, komu nie są obojętne duszę czyśćcowe.

Polecam każdemu, komu nie są obojętne duszę czyśćcowe.

• Religia
  • Chrześcijaństwo
  • Wiara

Dodaj cytat z książki Moje przeżycia z duszami czyśćcowymi