Allegro - kampania grudzień kat. kryminał
1 641
1 435
Sønnen
Ag2S

Sonny Lofthus odsiaduje wyrok w najlepiej strzeżonym więzieniu Oslo. Jest znany z cierpliwego wysłuchiwania zwierzeń współwięźniów. Chodzą pogłoski, że przyznaje się do zbrodni popełnionych przez innych. W kłopoty z prawem popadł po śmierci ojca policjanta. Pewnego dnia jeden z więźniów opowiada Sonny’emu historię, która tragiczne odejście jego ojca przedstawia w zupełnie nowym świetle. Lofthus zaczyna dążyć do odkrycia prawdy.

źródło opisu: https://www.empik.com/

źródło okładki: https://www.empik.com/

Paco | 2015-05-29
Na półkach: Przeczytane, Jo NESBO
Przeczytana: 29 maja 2015

Cieszę się.
Nie macie pojęcia, jak się cieszę.
Że są takie książki.
Takie kryminalne perełki :)
Takie sensacyjne diamenty :)
Taki thriller - objawienie :)
To dobrze. To bardzo dobrze.
Temat wiodący - dylemat moralny. W formie westernu :)
Kto czyta Nesbo, zna jego warsztat. Kto nie czyta, radzę spróbować.
Lecz z tej strony go nie znałem. On potrafi pięknie pisać o miłości.
Poza tym humor. Żyję już parę lat na tym świecie, ale takiego określenia pocałunku jeszcze nie słyszałem:
,,całuj jak łagodna rozespana anakonda,, :)))
No , powiem Wam , facet rysuje niebo ( znaczy tak wysoko lata) :)
Wirtuozerski styl, w zasadzie bez głównego bohatera, a świeżość i lekkość jest widoczna na każdej stronie.
Nesbo bez Harrego daje radę.
Pisze po prostu o rzeczywiście rzeczywistej rzeczywistości :)

Marcin | 2015-03-08
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2015
Przeczytana: 08 marca 2015

Jo Nesbo nadal trzyma swój równy, wysoki poziom. Może nie jestem tu do końca obiektywny, bo seria z Harrym Hole należy do moich ulubionych, ale naprawde SYN to świetna pozycja do przeczytania. Autor tak konstruuje opowieść że czytelnik który się skupi na niej będzie będzie mógł sam wyciągnąc wnioski kto jest kim (trzeba tylko systematycznie porządkować fakty które autor raz po raz umieszcza na kartach książki). To że sami dojdziemy do wniosku kto jest kim itp, wcale nie czyni SYNA mniej ciekawym. Bardzo polecam wszystkim którzy znają ksiażki Nesbo, jak i tym którzy dopiero zaczynaja przygode z tym autorem.....

Roman Dłużniewski | 2017-07-04
Przeczytana: 04 lipca 2017

Nesbo ! Nesbo ! Nesbo !
Brakuje mi wręcz słów aby opisać kolejną powieść niesamowitego Norwega. Książka jest rewelacyjna a właściwie wybitna. Moim zdaniem "Syn" dorównuje klasą powieściom z Harrym Hole. Skala napięcia rośnie wraz z każdą przeczytaną stroną aż doprowadza czytelnika do kapitalnego zakończenia. Nie przypuszczałem, że powieść skończy się w tak niewiarygodny sposób. Mimo pewnego nieprawdopodobieństwa opisywanych sytuacji nie mogłem oderwać się od lektury. Tylko Nesbo potrafi tak pisać !!

gwiazdka | 2015-02-22
Na półkach: Przeczytane, Rok 2015
Przeczytana: 22 lutego 2015

Książka spoza serii więc nie znajdziemy tu Harrego Hole, ale niczemu to nie szkodzi, bo „Syn" jest równie dobry, może nawet ma w sobie pewne cechy przemawiające na plus. Przede wszystkim cała plejada nowych, niepowtarzalnych charakterów bardzo dobrze zresztą wykreowanych- znowu żywi ludzie zaletami i wadami. Poza tym rewelacyjnie skonstruowana akcja, świetny język i napięcie, które nie pozwala odłożyć książki, bo tak bardzo chce się poznać zakończenie. Nesbø oczywiście pogrywa sobie z czytelnikiem, przedstawia pewne sprawy w jednym świetle, żeby za chwilę wyskoczyć z jakimś diabełkiem. W samym zakończeniu też mamy takiego diabełka, tak więc można pozwolić sobie z czystym sumieniem na zaskoczenie. W tych wszystkich zachwytach może jeden z bohaterów za bardzo jest wykreowany na samotnego rycerza zemsty, ale da się to przełknąć bez szkody dla akcji i całej powieści.

Dla mnie książka w okolicach rewelacji, po lekturze prawie całej serii z Harrym Hole chwilami miałam tylko wrażenie,...

Sargento_Garcia | 2014-06-21
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Ebook
Przeczytana: 21 czerwca 2014

Jo Nesbø w swojej najnowszej książce mnie nie rozczarował. Postacie są przedstawione w charakterystyczny dla autora sposób, fabuła jest ciekawie skomponowana i przedstawiona - moim tego, że prawie od samego początku znamy sprawców całego zamieszania. W czasie gdy akcja się rozwija w ciekawy sposób czytelnik poznaje dodatkowe szczegóły i motywy wpływające na zachowanie postaci.

Moim zdaniem Nesbø trzyma poziom do którego zdążył już przyzwyczaić swoich czytelników.

Ze swojej strony polecam i myślę, że fani dobrego kryminału nie będą się nudzili podczas czytania tej książki.

Kiwi_Agnik | 2014-11-10
Przeczytana: 10 listopada 2014

Wybitny i inteligentny kryminał, w którym korupcja dzierży prym, zemsta i zdrada zajmują równo drugie i trzecie miejsce na "podium", a to wszystko razem stanowi wybuchową mieszankę i idealnie rozegraną rozgrywkę między winnymi i niewinnymi, obwinianymi i obwiniającymi.

Akcja książki cały czas trzyma czytelnika w napięciu, a wciągająca fabuła i profuzja postaci powodują, że do tej powieści nie da się podejść ot tak, oczekując "tylko" dobrego kryminału. Trzeba się wczytać, wgłębić i zagłębić w treść, bo to NIE jest tylko dobry kryminał, to piekielnie dobry kryminał.

Polecam!

marcin | 2018-11-24

Kolejna , naprawdę bardzo dobra książka autorstwa Jo Nesbo. Na początku trochę się jej obawiałem, bo książki wydawane poza cyklem z Harrym wypadają Nesbo dość różnie, ale w tym przypadku moje obawy okazały się zupełnie nieuzasadnione. " Syn" to naprawdę bardzo dobry kryminał,mocny, gęsty i mroczny, może nie wybitny, ale widać że Jo solidnie się do niego przyłożył. Bardzo misterna, przemyślana i szczegółowo dopracowana fabuła oraz bardzo wartka akcja trzymają w napięciu do samego końca. Z każdą przeczytaną kartką, Nesbo krok po kroku uchyla rąbka tajemnicy, czasem mydli oczy, wpuszcza w maliny, wywołuje zaskoczenie i dezorientację. Powieść niczym nie ustępuje tym z cyklu z Harrym , a wątek romansowy, co jest pewnym novum u Nesbo, bardzo urozmaica całość.
Jo Nesbo napisał książkę w ktorej nic nie jest takie oczywiste i jednoznaczne , tu nic nie jest ani czarne ani białe, jest za to mnóstwo odcieni szarości i innych wypadkowych wspomnianych kolorów. W powieści zło miesza się z...

macias | 2014-07-02
Na półkach: Przeczytane, Audiobooki, 2014
Przeczytana: 02 lipca 2014

"Syn" słuchany przeze mnie w wersji audiobooka. Słucha się bardzo dobrze, tym bardziej, że lektorem jest mój ulubiony Krzysztof Gosztyła. Jo Nesbo jednak serią o Harrym Hole zawiesił sobie poprzeczkę na tyle wysoko (moim subiektywnym zdaniem baaaaardzo wysoko), że odczuwam pewien niedosyt. Cała historia w dużym stopniu przewidywalna i trochę już oklepana. Osobiście zdecydowanie wolę serie z Harrym. Podsumowując... książka mimo że bardzo dobra, to jednak najsłabsza jaka wyszła spod pióra/palców genialnego Jo Nesbo.

boziaczek | 2015-04-05

Jo Nesbo nigdy nie zawodzi! Każda jego książka to majstersztyk. "Syn" to również niesamowity kryminał naszpikowany tajemnicami, wydarzeniami i niekończącą się akcją. Nawet brak śledczego Harry'ego Hole niczego tej książce nie ujmuje, chociaż zastrzegam, że jest to moja ulubiona postać literacka.
"Syn" zdecydowanie nie odstaje od poprzedniej twórczości Nesbo. Autor dalej trzyma świetny poziom, w taki sam sposób buduje atmosferę powieści, zaskakuje czytelnika coraz to nowym szczegółami układanki... Oczywiście świetny styl i mroczne Oslo...
To książka to wyśmienity deser czytelniczy!

Marzena | 2017-04-02
Przeczytana: 02 kwietnia 2017

Moje pierwsze spotkanie z twórczością Jo Nesbo nie mogłoby być chyba bardziej udane, a jeśli mogłoby, to oznacza tylko tyle, że niedługo dołączę do grona tych, którzy przed nazwiskiem autora piszą z całym szacunkiem Mistrz.
Już teraz należą mu się ode mnie ogromne wyrazy uznania za stan w jaki wprowadził mnie podczas lektury i ten w jakim trwałam po niej. Lista pt. "Czym zaskoczył mnie autor." jest naprawdę długa zaczyna się od rewelacyjnego stylu, biegnie przez nieprawdopodobną historię, która zwodzi swoją złudną oczywistością, i kończy na ogromnie uczuć i emocji o których Nesbo potrafi pisać i potrafi je wzbudzić w czytelniku.
Wiem, że to wszystko co napisałam, dla fanów autora jest oczywistością, ale dajecie mi się nacieszyć, tym pierwszym razem...Czuję się trochę tak, jak ten maratończyk, który przebiegł ostatni na metę, po czym okazuje się, że tak naprawdę jest pierwszy - na niewiele liczył, a okazało się, że wygrał.
PS
Kolejne podziękowania ślę, korzystając z okazji mojemu...