Szkoła latania

Cykl: Kajko i Kokosz (tom 10)
Wydawnictwo: Egmont Polska
komiksy
Łukasz

Nieopodal Mirmiłowa własną warownię zbudowali niegodni miana rycerzy okrutni Zbójcerze, których wodza, Krwawego Hegemona, najbardziej złościło, kiedy słyszał, że nie ma poczucia humoru. Pewnego dnia postanowił zdobyć gród kasztelana Mirmiła, a atak rozpocząć od opanowania Klubo-Gospody, aby tym posunięciem szybko złamać ducha obrońców. Dzięki Kajkowi i Kokoszowi szturm zostaje odparty, dlatego Hegemon wymyśla sposób na pozbycie się obu wojów z grodu. Namawia kasztelana, aby ten spełnił swe największe marzenie i wraz z przybocznymi wyruszył na Łysą Górę znajdującą się w kraju Omsów, gdzie czarownice nauczą go latać.

źródło opisu: https://www.gildia.pl/komiksy/475-kajko-i-kokosz-10-szkola-latania

źródło okładki: https://assets.gildia.pl/system/thumbs/000/000/438...»

georgia93 | 2019-06-09
Przeczytana: 09 czerwca 2019

Kolejny przykład na to, że abonament w Storytel po prostu się opłaca. :)
Świetne słuchowisko! Z podziałem na role, muzyką, dźwiękami... Naprawdę żałuję, że nie ma więcej takich produkcji dla dorosłych.
Role dobrane idealnie. A w samej treści genialne teksty. Spora część już raczej dla dorosłych czy nastolatków, jeśli chodzi o wiele nawiązań. Najlepszy - o płaskiej Ziemi i Słońcu. Uwielbiam!

Mikołaj | 2019-02-13
Przeczytana: 13 stycznia 2019

Książka była w miarę dobra.

Arnold | 2019-02-12
Przeczytana: 01 stycznia 1995

Super, super, super, zresztą jak i cała seria. Gorąco polecam.

Jola | 2019-01-05
Przeczytana: 05 grudnia 2018

Jako dziecko uwielbiałam czytać przygody Kajka i Kokosza, więc teraz trudno mi to oceniać z perspektywy dorosłego. Bardzo się zdziwiłam, że ta pozycja zaliczana jest do kanonu lektur szkolnych w klasie IV. Naprawdę? Komiks? Chyba głównie po to, aby zapoznać dzieciaki, które nie czytają w ogóle z tą formą literacko-rysunkową. Przygody zabawne, ale dla mnie troszkę infantylne. Czy wam też Kajko i Kokosz kojarzy się z Asterixem i Obeliksem?

Rumcajss | 2018-12-11
Przeczytana: 2000 rok

👍

RomeoBartek | 2018-12-10
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Komiksy
Przeczytana: 10 grudnia 2018

Naprawdę ciekawy i fajny komiks polskiego autora

adam | 2018-11-25
Przeczytana: 31 października 2018

Książka opowiada o przygodach Kajka,Kokosza oraz Kasztelana Mirmiła.

Plusy:
ciekawa książka, zwariowane sytuacje i pełne zwrotów akcji

Minusy:
fatalna czcionka(bez dobrego światła nie przeczytasz)

Adam Hajduga

Ayla | 2018-11-25

Komik z dzieciństwa, taki polski odpowiednik Asterixa i Obeliksa. Osobiście wolę nawet naszą "słowiańską" wersję ;)

Ewa | 2018-11-18

Nic dodać nic ująć - komiks klasyka.

Paulina | 2018-11-12

miło, że my też mamy swojego Asterixa i Obelixa