Commanding the Red Army's Sherman Tanks. The World War Two Memoirs of Hero of the Soviet Union Dmitriy Loza

Tłumaczenie: James F. Gebhardt
Wydawnictwo: University of Nebraska Press
8 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
DWS, front wschodni, czołgi, M4 Sherman
Ignac

Ignac | 2018-09-15

Bardzo fajne wspomnienia sowieckiego czołgisty. Dość dużo detali, dość dokładne. Fajne są fragmenty o tym jak szkolono sowietów w operowaniu tymi czołgami i same opinie o maszynie. Wbrew pozorom autor wcale nie potępia "kapitalistycznych" maszyn w czambuł. Wspomina o wadach (za słaby pancerz, kiepskie działo, ogumienie gąsienic powodujące, że czołg był cichszy niż T-34 ale i mniej przyczepny na lodzie etc etc) ale generalnie chwali maszynę. Jego droga bojowa to południowa Ukraina, Rumunia, Praga i daleki wschód wraz z jego "walkami" z Japończykami. Godne polecenia dla zainteresowanych.