Mode-de-vie

Wydawnictwo: Ridero IT Solutions
poezja, życie, moda na życie
poezja
SkarletAlbert

"Nostalgia, emocje, piękne chwile, wzruszenie. Agnieszka Krizel porusza poetycką nutkę w każdym czytelniku. Polecam!" Anita Scharmach, pisarka. Tomik ten powstawał przez ostatnie cztery lata, a moją myślą przewodnią było, by każdy kto weźmie go do rąk czuł pewien komfort psychiczny, aby czytało się go lekko, mile spędzając czas. Wiersze nie są pisane według sztywnych ram, czy określonych...

Tomik ten powstawał przez ostatnie cztery lata, a moją myślą przewodnią było, by każdy kto weźmie go do rąk czuł pewien komfort psychiczny, aby czytało się go lekko, mile spędzając czas. Wiersze nie są pisane według sztywnych ram, czy określonych szablonów. Pisałam je pod wpływem impulsów, chwili, emocji. Mam nadzieję, że każdy z Was znajdzie w nich cząstkę siebie, swoich tęsknot, melancholii, czy sentymentalnych powrotów w przeszłość. Mam nadzieję, że osiągnę główny cel – poruszę w Was emocje.
Wdzięczna będę za każdy Wasz głos, opinię, wrażenia, emocje, odczucia podczas czytania mojego tomiku, o których napiszecie mi, Drodzy Czytelnicy, na adres e-mailowy: stokrotka954@wp.pl Znajdziecie mnie także na profilu facebookowym – Recenzje Agi - wystarczy wpisać w przeglądarkę.
Tomik oddaję w Wasze ręce z obawą i nadzieją.
Do ponownego spotkania w świecie poezji!

źródło opisu: opis okładkowy

źródło okładki: autor

Karolina Wiaczewska | 2018-10-04

Trudno jest podsumować czyjeś wywody poetyckie-każdy wysnuwa własne wnioski.Trudno jest podsumować poezję, trudniej niż prozę, gdyż im krótsza forma tym bardziej esencjonalne ujęcie treści.Jeszcze z jednego, bardziej zawodowo-osobistego powodu nie zdecyduję się oceniać wierszy stworzonych, przez Agnieszkę Krizel.Agnieszka recenzuje moje książki i czyni to profesjonalnie.Powiem więc obecnie tylko jedno...Agnieszka spisała wiersze z głębi siebie, spisała je z głębi swych marzeń, pragnień, z wnętrza codzienności bardziej lub mniej zaskakującej.Właśnie dlatego polecam Jej twórczość.Styl, język, porównania każdy może odebrać i ocenić indywidualnie.Jedno jest wszak pewne-Autorka to kobieta wrażliwa, umiejaca patrzeć na świat z wielu perspektyw, a przede wszystkim to istota PRAWDZIWA tak jak POEZJA, którą zechciała się podzielić z czytelnikami.

Anna | 2019-01-29
Przeczytana: 30 września 2018

Według niektórych, każdy bloger piszący o książkach, jest niespełnionym literatem. To zapewne przesada, ale faktem jest, że prowadzenie swojego miejsca w sieci daje dużą motywację do rozwijania umiejętności pisarskich. Trudno więc dziwić się, że część z osób piszących o literaturze, prędzej czy później wydaje swoją książkę. Na taki właśnie krok zdecydowała się Agnieszka Krizel, czyli autorka bloga Recenzje Agi.

„jak na obrazie impresjonisty
brzęczą pszczoły w sadach
spod filiżanek kwitną jabłonie
lekko przysiada ważka
w wazonach niezapominajki”
(fragment wiersza „Maj”)

„Mode-de-vie” to niewielki, acz niezwykle urzekający tomik wierszy, który powstawał przez kilka lat. Mimo to zbiorek jest bardzo spójny i opiera się na kilku zasadniczych tematach. Pierwszym z nich jest tucholska przyroda, którą poetka opisuje z charakterystycznym dla siebie wdziękiem. Sporo tu miejsca na dostrzeganie drobnych szczegółów, których nie zauważamy, pędząc przez życie. Może to właśnie ta coraz rzadsza...

SkarletAlbert | 2018-09-14
Przeczytana: 26 sierpnia 2018

Zawsze lubiłam poezję i zawsze czytanie tomików zajmuje mi sporo czasu. Dla mnie najpiękniejsze wiersze to te, które zatrzymują, zmuszają do refleksji, nie pozwalają ot, tak, przejść do następnego. Właśnie takie są wiersze Agnieszki. Czuję też, że są mi bardzo bliskie.
Czytając wiersze nie próbuję odpowiedzieć sobie na szkolne pytanie „co poeta chciał przez to powiedzieć ?”, bo sądzę, że powinno ono być zadawane poecie. Czytelnik może tylko opowiadać o swoich odczuciach. Może sobie wyobrażać jakim człowiekiem jest autor. Ja zobaczyłam wrażliwą osobę, która w piękny sposób opowiada o sobie, o mnie, o Tobie i wielu ludziach, którzy nie zawsze potrafią ubrać w słowa swoje myśli i odczucia. To poruszająca poezja zrozumiała dla każdego.
Chwile nostalgii zdarzają się w naszym życiu nie raz. Czasem ogarnia nas smutek, bo:
kiedyś po prostu
pająk zawieszony na ścianie
za oknem zmierzch
ciche tykanie...

SabinaW | 2019-01-04

Autorka maluje obrazy ze słów. Przenosi czytelnika w bliski sobie czas i miejsca. To poezja subtelna.

BIETKA | 2018-09-28