Miłość i inne rośliny mięsożerne

Wydawnictwo: Młody Book
Love & Other Carnivorous Plants
LubimyCzytać

Książka, która porusza trudne tematy, balansując umiejętnie pomiędzy humorem a patosem. Danny i Sara od zawsze snuły wspólnie plany na przyszłość. Jednego były pewne: jakkolwiek potoczą się ich losy, na zawsze pozostaną najlepszymi przyjaciółkami. Ale gdy Danny wyjeżdża na studia, przyjaciółki zaczynają się od siebie oddalać. Danny nie potrafi się przyznać Sarze, że zamiast błyszczeć na...

Danny i Sara od zawsze snuły wspólnie plany na przyszłość. Jednego były pewne: jakkolwiek potoczą się ich losy, na zawsze pozostaną najlepszymi przyjaciółkami. Ale gdy Danny wyjeżdża na studia, przyjaciółki zaczynają się od siebie oddalać. Danny nie potrafi się przyznać Sarze, że zamiast błyszczeć na uczelni jako najlepsza studentka, trafiła do ośrodka leczenia zaburzeń odżywiania, ani że poznała tam kogoś, kto być może jest miłością jej życia. Kiedy niewyobrażalna tragedia rozdziela przyjaciółki na zawsze, Danny pogrąża się coraz głębiej w autodestruktywnym marazmie. Czy uda jej się otrząsnąć i odnaleźć w sobie siłę, by być nade wszystko sobą?

źródło opisu: materiały wydawnictwa

źródło okładki: materiały wydawnictwa

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Sara i Danny przyjaźnią się od najmłodszych lat i razem planują wspólną przyszłość oraz zawierają z sobą porozumienie, że nigdy się nie rozdzielą i aż do przysłowiowego "Happy endu". Ale z momentem dostania się przez Danny do jednej z najlepszych uczelni, dziewczyny oddalają się od siebie. Życie pisze różne scenariusze i Danny zamiast bycia jedną z najlepszych studentek na Harvardzie, leczy się w ośrodku zaburzeń odżywiania. Poznaje tam osobę, z którą nawiązuje dziwną, a zarazem niezwykłą więź.
---
Z opisu, nie spodziewałam, że będzie to książka z motywem LGBT, zwłaszcza przedstawiona między płcią żeńską, co bardzo pozytywnie mnie zaskoczyło. W tej książce został poruszony nie tylko wątek z tożsamością seksualną, ale również związany z zaburzeniami odżywiania, utratą najbliższych czy przyjaźnią. Jest to bardzo dojrzała powieść, momentami potrafi ona rozśmieszyć, ale i być także wzruszająca. Sary jakoś od początku nie lubiłam, myślała głównie o sobie, ale ostatecznie zmieniłam...

jagoda12356 | 2018-12-06
Hetmanka | 2018-12-12
lubieduzoczyt | 2018-12-12
Przeczytana: 08 października 2018

Patronaty tygodnia

Koce uszykowane? Herbata zaparzona? Letnie ubrania przełożone w ciemny kąt szafy, a na wierzch wyciągnięte zostały ciepłe swetry? No i najważniejsze. Stosik książkowych nowości leżący tuż obok ulubionego fotela. Czyż nie jest to idealne powitanie jesieni, czyli ulubionej pory roku większości moli książkowych? A jeśli stosik wciąż nie jest dla Was wystarczająco interesujący, to proponujemy listę naszych ostatnich, wrześniowych patronatów.