Wojownicy. Nowa przepowiednia #3: Świt

Wydawnictwo: Nowa Baśń
Warriors: The New Prophercy #3: Dawn
Wojownicy, koty
Smok1125

Młode koty, które wyruszyły w podróż wiele księżyców temu, wróciły zchłodną wiadomością: Klany muszą odejść do nowego miejsca, albo zagrażać im będzie niebezpieczeństwo.

Ale zagrożenia czekające poza granicami są do nieprzewidzenia, a koty nie mają pojęcia dokąd pójść. To czego potrzebują, jest znakiem od Klanu Gwiazdy.

źródło opisu: nowabasn

źródło okładki: nowabasn

Meowth | 2018-11-21
Przeczytana: 21 listopada 2018

Znów nie potrafię napisać obiektywnej oceny tej książki, ponieważ jestem w tym cyklu wręcz zakochana. Nawet jeśli ma jakieś słabe strony, to i tak ich nie dostrzegam. Piękna opowieść, po prostu. Koty są zachwycające, budzą podziw i szacunek swymi sercami, szlachetnością i odwagą, chwilami szczerze wzruszają, a niekiedy i bawią. Erin Hunter nadała im tyle charakteru, tyle różnych osobowości, że czyta się to niemal jak całkiem realną opowieść o ludziach, podczas gdy prawdziwi Dwunożni przedstawieni są tu z jak najgorszej strony. Gdy jednak pomyśleć uczciwie, jak traktujemy otaczający nas świat, przyrodę, to trzeba sobie powiedzieć: nie zasłużyliśmy na żadne względy.

Do tych, którzy już zdążyli pokochać historię czterech klanów: czytajcie, ta książka znów porwie Was i zauroczy. I do tych, którzy jeszcze ich nie znają: lepiej nie czytajcie, bo zakochacie się tak, jak ja i będziecie stale niecierpliwie, z utęsknieniem czekać na kolejne tomy! ;D

Even_reads | 2019-05-11

"Wojownicy" to cykl, który kocham całym sercem. "Północ" mnie rozczarowała, "Wschód księżyca" okazał się już tak dobry, jak powinien być, ale "Świt" to jest po prostu petarda! Podczas lektury wzruszyłam się do łez, co nie zdarza mi się często i uważam, że sam ten fakt świadczy o jakości lektury i emocjach, jakie potrafi wywołać u czytelnika. Już nie mogę doczekać się lektury kolejnych tomów <3

Izzy | 2019-04-06
Przeczytana: 06 kwietnia 2019

To niesamowite wręcz, jak łatwo wciągam książki Erin Hunter. Nie wiem, czy to zależy od wielkości fonta, czy od fabuły, a może nawet od tłumaczenia, ale fakt pozostaje faktem, że wystarczą mi 2 dni, by wciągnąć całość. Niestety ta część była smutna i czytając ją kilka razy zaszkliły mi się oczy. Nie sądziłam, żeby kiedykolwiek to miało się stać z tą serią! Ale były też momenty uśmiechów jednak nie da się ukryć - to ten moment w historii, gdy z wieloma trzeba się pożegnać i otworzyć na nową historię. Zwłaszcza że pod kilkoma względami wątki sa otwarte i nie wiadomo tak do końca, jak dalej ta historia się potoczy. Warto, naprawdę warto!

Runini | 2019-05-03
Przeczytana: 03 maja 2019

Przeczytane w wersji angielskiej. Dramatyczna część, ale za to pojawiło się kilka postaci ze wcześniejszych części ;)

diamond | 2019-06-19
Przeczytana: 17 czerwca 2019

Zaufałeś północy. Widziałeś wschód ksieżyca. Ale czy dotrwasz do świtu. Znudził ci już las? Rutyna klanów? Wiec czym predzej siegaj po tą książke

Ania | 2019-06-16
Marysia | 2019-06-15