Jestem nudziarą

Monika Szwaja Wydawnictwo: Świat Książki literatura piękna
Świat Książki
2006-01-31
2006-01-31

Bardzo mi się podobała, lekka i przyjemna fabuła. Jest to opowieść o przesympatycznej polonistce, inteligentnej młodzieży licealnej oraz o szukaniu miłości. Powieść pisana w formie pamiętnika przez nauczycielkę, która wcale nie jest nudziarą.

Lektura w ramach eksperymentu, dlatego nie oceniam, żeby nie skrzywdzić.
Czasu może nie zmarnowałam, było nawet z humorem. Bohaterowie też bardzo pozytywni, no, większość. Ale nie. Jeśli wrócę do tego gatunku to nieprędko, po prostu nie jestem jego fanką.
Myślę jednak, że spokojnie może znaleźć swoich wielbicieli.

Lektura w ramach eksperymentu, dlatego nie oceniam, żeby nie skrzywdzić.
Myślę jednak, że spokojnie może znaleźć swoich wielbicieli.

W książkach Pani Moniki Szawai zakochałam się wraz z przeczytaniem pierwszej - "Jestem nudziarą" bardzo dawno temu. Kupiłam cały komplet 20 książek i wracam do nich co jakiś czas.
Pełne humoru problemy dnia codziennego pozwalają na "wejście" w życie bohaterów książki i przeżywanie ich rozterek. Uwielbiam❤️
Ogromnie polecam 😊

Ogromnie polecam 😊

Sięgnęłam po jakakolwiek książkę tej autorki, bo ciągle słyszę jej nazwisko i co? i ogromne rozczarowanie. Nie da się tej książki doczytać do końca. Książka jest okropna.
Czy to aby na pewno książka o doroslej kobiecie dla dorosłych?
Główna bohaterka strasznie irytująca, infantylna, uwierzcie, że tak się nie zachowują dojrzałe 30 latki.. nie polecam..
Do tego już na pierwszych stronach jakiś brak realiów czasowych. Trzy babki spotykają się na kolacji, jest słowo po słowie napisane o czym rozmawiają, rozmowa na kilka minut, na początku której próbują słodkiego likieru. Po tej rozmowie, tzn w jej trakcie , nagle jedna mówi, że zdążyły już wypić dwie flaszki... nie było możliwości wcisnąć w tą rozmowę niczego, że niby została przerwana. Nie potrafię tego dokładnie wyjaśnić, ale zapewne sporo osób zwróciło na to uwagę... jestem zaskoczona sława tej pisarki, może inny tytuł będzie lepszy? O żartach o stworzeniu agencji towarzyskiej , gdzie będą pracować uczennice nie wspomnę...
Ps.wypozyczylwm te książkę z biblioteki, widać, że przeszła przez wiele rąk, ciekawe ile było tak rozczarowanych jak ja.. (nie rąk, tylko osob).

Czy to aby na pewno książka o doroslej kobiecie dla dorosłych?
Do tego już na...

Sympatyczna, wakacyjna (i nie tylko) lektura.

Sympatyczna, wakacyjna (i nie tylko) lektura.

Błyskotliwa, humorystyczna, lekka lektura idealna żeby się zrelaksować <3

Błyskotliwa, humorystyczna, lekka lektura idealna żeby się zrelaksować <3

Czyta się szybko, lekko i przyjemnie. Plus za poczucie humoru autorki i za dialogi między bohaterami.
Czytałam już chyba trzeci raz i za każdym razem bawi tak samo :)

Czytałam już chyba trzeci raz i za każdym razem bawi tak samo :)

Wg mnie świetna książka.
Zabawna, a zarazem często dotyka ważnych tematów.
Życiowa. Jedyne czego mi brakło to kolejnych stu stron.

Wg mnie świetna książka.
Zabawna, a zarazem często dotyka ważnych tematów.
Życiowa. Jedyne czego mi brakło to kolejnych stu stron.

Książka świetna. Czytając ją naprawdę dobrze się bawiłam. Z pewnością sięgnę po inne książki tej autorki.

Fajna, taka dla relaksu, żeby nie myśleć. 😉 słuchałam audiobook i lektorka taka sobie, ale można się przyzwyczaić.

• Monika Szwaja
  • 2011