Lewis Barnavelt na tropie tajemnic. Zegar czarnoksiężnika

Seria: Luis Barnavelt
Wydawnictwo: Mamania
The House with a Clock in Its Walls
Inegrette

Kultowa seria powieści grozy dla młodych czytelników. Aż dwanaście tomów wypełnionych akcją, magią i nieprawdopodobnymi zwrotami fabularnymi. Osierocony dziesięciolatek trafia do olśniewającej rezydencji wuja Jonathana. Ma nadzieję na bezpieczną życiową przystań, ale w nowym miejscu czekają go zdumiewające przygody. Wuj nie jest tylko dobrodusznym starszym panem, dom skrywa mroczne...

Osierocony dziesięciolatek trafia do olśniewającej rezydencji wuja Jonathana. Ma nadzieję na bezpieczną życiową przystań, ale w nowym miejscu czekają go zdumiewające przygody. Wuj nie jest tylko dobrodusznym starszym panem, dom skrywa mroczne tajemnice, a do tego jeszcze dziwna sąsiadka...

Przygoda, magia i odwieczna walka dobra ze złem zainspirowały filmowców, którzy na podstawie pierwszego tomu nakręcili film w gwiazdorskiej obsadzie, z udziałem Cate Blanchett i Kyle'a MacLachlana.

źródło opisu: wydawnictwo

źródło okładki: materiały wydawnictwa

PABLOPAN | 2012-10-17

Do Harrego Pottera to tej książce daleko... Ale czyta się przyjemnie.

Grumpy | 2017-10-26
Przeczytana: 21 stycznia 2017

Jako że trzydziestka powoli zaczyna się do mnie zbliżać, a więc wchodzę już w wiek, w którym pewnych rzeczy nie wypada, postanowiłam ostatni raz powrócić do korzeni mojego czytelniczego życia. Niestety tym razem ta podróż okazała się dość ciężkostrawna.
Co mogę powiedzieć - za stara już jestem na takie książki. I wbrew opisowi na okładkach (mało trafionych zresztą, bo wynika z nich, że zegar czarnoksiężnika ukryty jest gdzieś w wilczych dołach w lesie, a pogromca czarownic to diabeł we własnej osobie, jeżdżący na rowerze) Harry Potter to to nie jest. Seria książek o Luisie kierowana jest raczej wyłącznie do dzieci, mimo że kwestię straszenia autorzy dość mocno wzięli sobie do serca. Nie na tyle, żeby ucieszyć trochę starszą młodzież, ale na tyle, żeby zafundować dzieciakom koszmary. Przynajmniej kilkuletnia ja byłaby mocno przerażona, bo z jednej strony mamy sielankową historię dla dzieci o dzieciach (pomijając fakt, że rodzice Luisa nie żyją i czasem mu z tego powodu smutno), z...

Ta książka podobała się mi najbardziej z wszystkich przeczytanych książek tego autora, zwłaszcza o ręce wisielca:)

miś | 2017-02-25

Nic nadzwyczajnego, ale można przeczytać.
Taki czarodziejski miszmasz.
Zaś sam Luis do zniesienia.
6/10

DiaboliqAngel | 2018-07-05

Seria o Luisie była jedną z tych, które umilały mi czas oczekiwania na kolejne tomy Harrego Pottera. Bohater, który jest troszkę ciapowaty, jego wujek czarodziej, dziarska i lepiej radząca sobie z magią sąsiadka oraz przyjaciółka z przypadku ;). Czytałam jako dziecko.

| 2013-02-01

Po latach ponownie - z ciekawości - sięgnęłam po tę serię i szybko ją odłożyłam. Jednak ta dekada zrobiła swoje. Książki jak najbardziej przeciętne dla mnie Teraźniejszej.
Niemniej wszystkie oceniam na 7, bo to są książki mojego dzieciństwa - mniej więcej lata 8-10. Pamiętam, że wtedy bardzo mi się podobały. Każdą przeczytałam po kilka razy i wiele miłych wspomnień z tymi książkami się wiąże.
Wniosek: seria o Luisie Barnavelcie nie jest porywająca dla młodzieży czy dorosłych, ale dzieciom z pewnością się spodoba :)

Inez | 2012-08-24
Przeczytana: 15 sierpnia 2012

Przeczytałam, bo przeczytałam, ale nie ma szału.
Myślę, że to fajna opowiastaka dla dzieci do poczytania. :)
Mnie jako piętnastolatkę nie zachwyciła i przeczytałam książkę, bo już zaczęłam.
Akcja wolno się rozkręca, a jak się rozkręci to zaraz się kończy.

| 2012-10-30

większość serii

PetyrJ | 2018-09-23
Przeczytana: 25 września 2018
Paulina Parzych | 2018-09-19
Na półkach: Przeczytane, Dzieciństwo

Ekranizacje

„Zegar czarnoksiężnika“ od dzisiaj w kinach!

Adaptacja kultowej już serii powieści dla dzieci autorstwa Johna Bellairsa. Już dziś „Zegar czarnoksiężnika” trafi do polskich kin. A jeśli najpierw chcecie się zapoznać z książką, to w księgarniach czeka na Was wznowienie.

„Zegar czarnoksiężnika” - wygraj wejściówki

Wciąż nie macie pomysłu jak zagospodarować, zbliżające się nieuchronnie jesienne dni? Jesteście fanami magii, czarów i tajemnic? W takim razie ten film będzie dla Was idealny. „Zegar czarnoksiężnika” do polskich kin zawita już 21 września, a u nas macie szanse nie tylko na darmowe wejściówki, ale również na książkę.