Helena Wiktoria #1: Szlajfki

Cykl: Helena Wiktoria (tom 1)
Wydawnictwo: Studio JG
historyczna, obyczajowa
komiksy
Dejikos

Bytom, 1875 r. Po śmierci Stanisława Krolla ogromny majątek trafia w ręce jego ośmioletniej siostrzenicy, Heleny Wiktorii Kocik. Mimo sprzeciwów rodziny, w tym żony zmarłego, testamentu nie da się podważyć – huty, kopalnie i ziemie przechodzą w ręce dziewczynki. Wkrótce po pogrzebie Helena Wiktoria wyjeżdża z rodzicami w podróż po Europie. Po dziesięciu latach wraca do kraju jako dziedziczka fortuny, a zarazem idealna kandydatka na żonę dla każdego arystokraty pragnącego ratować upadający majątek. Jednak w sercu Heleny rodzą się ambicje daleko wykraczające poza korzystny mariaż – chce godnie zastąpić zmarłego wuja w zarządzaniu majątkiem. Mimo dezaprobaty krewnych odnawia też znajomość z Arturem – ubogim studentem nauk medycznych, a zarazem jej najdroższym przyjacielem z dzieciństwa. Czy w obliczu intryg i spisków wśród najbliższych dziewczyna zdoła wywalczyć dla siebie przyszłość, jakiej pragnie?

źródło opisu: Studio JG, 2018

źródło okładki: http://studiojg.pl

Artopolosis | 2018-09-25
Przeczytana: 25 września 2018

Rysunki autorki znam już od wielu lat i jak tylko dowiedziałam się, że jej komiks zostanie wydany, wiedziałam że na pewno go zakupię. W ogóle się nie zawiodłam na tym zakupie, a wręcz przeciwnie jestem zachwycona i z niecierpliością czekam na kolejny tom. Czytając ten komiks, ani przez chwilę się nie nudziłam, tylko coraz bardziej wchodziłam w świat intryg, romansów i sekretów. Ponadto kreska autorki świetnie oddaje klimat całej historii. Polecam, nie tylko fanom komiksów.

silwana | 2018-12-05
Przeczytana: 05 grudnia 2018

Historia zapowiada się całkiem nieźle. Specyficzna kreska, ale myślę, że niektórym powinna się spodobać.

dorota | 2019-01-09
Przeczytana: 09 stycznia 2019

Bardzo fajna kreska. Śląska gwara na łamach komiksu, już choćby dlatego warto sięgnąć po tę pozycję. Zdecydowanie bardziej dla kobiet.

Jade | 2018-11-13
Na półkach: Przeczytane, Na półce, Komiksy
Przeczytana: 13 listopada 2018

Fabuła mnie nie porwała, ale myślę, że warto dać szansę - w końcu to dopiero pierwsza część. Przepiękne rysunki autorki :)

NNN | 2019-01-27
Na półkach: Przeczytane, Komiksy