Książka Roku 2018

Biblia #SELF-PUBLISHINGu

Wydawnictwo: Złote Myśli
8 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
poradniki

Niezwykłe dzieło prekursora i weterana samodzielnego wydawania swoich książek w Polsce. Kompendium wiedzy dla każdego autora zamierzającego publikować swoje utwory bez wydawcy. Poradnik poruszający większość zagadnień niezbędnych do profesjonalnego wydania książki z sukcesem. Dotąd w Polsce nie ukazała się ani jedna książka podejmująca tematyki self-publishingu oraz pisarstwa niezależnego. Jeszcze nikt tak poważnie i tak obszernie nie potraktował zjawiska samodzielnego publikowania swoich książek. Dzięki tej książce czytelnik dowie się, jakie są rodzaje samopublikowania, co je różni, jakie są ich zalety i wady oraz dla kogo są one dobre. Oprócz tego pozna koszty poszczególnych ścieżek wydawniczych i metod samopublikacji, które autor omówił na przykładach. Po przeczytaniu tej książki czytelnik będzie ekspertem w zakresie pisarstwa niezależnego, a self-publishing nie będzie miał przed nim tajemnic. Książka powstała na podstawie kilkunastu lat doświadczeń zbieranych przez jej autora, który pierwsze amatorskie e-booki wydawał samodzielnie już w 2002 roku.

źródło opisu: http://www.wydawca.net/self-publishing.htm

źródło okładki: http://www.wydawca.net/foto/self-publishing.jpg

Mandragora Czyta | 2018-12-13

Książka, której moim zdaniem potrzebuje każdy pisarz amator.

Aleksander Sowa przystępnym językiem opowiada nam o kilkuletnim doświadczeniu w dziedzinie samodzielnego wydawania książek. Bardzo podoba mi się ton, sposób w jaki przekazuje nam te wiedzę, niczym surowy nauczyciel na akademii.
Na samym początku mamy nieco o samym autorze, o jego zmaganiach, o samym powstaniu książki, która swoją drogą powstawała przez lata, aż w końcu możemy się delektować tym pięciuset stronnicowym dziełem.

"Piszę. Tworzę. Publikuję. Czytelnicy nazywają mnie pisarzem, wydawcy self-publisherem, konkurencja grafomanem. Zajmuję się tym mniej lub bardziej od 2005 roku."

Wiadomo, że książki nie przeczyta każdy, przeciętny czytelnik, nie każdego ten temat interesuje, nie każdy chce poznać tajemnice powstawania książki, bo chce ją jedynie czytać. Ja jestem introwertykiem, więc zamiast wysyłania swojego manuskryptu wydawnictwom i oddawania się ocenie, wolę wydać książę sama i obserwować, czy podoba się ona...

yana | 2019-02-19
paradoja | 2019-01-06