Mężczyzna z Doliny Mgieł

Tłumaczenie: Iwona Zimnicka
Cykl: Saga o Królestwie Światła (tom 4)
Wydawnictwo: Pol-Nordica
Mannen fra Tåkedalen
zło pomoc przyjaźń
Ananasek

Miranda, życzliwa ludziom dusz, zawsze troszczy się o innych. Tym razem pragnie zanieść światło nieszczęsnym mieszkańcom Królestwa Ciemności, chociaż wie, że żyją tam złe, niebezpieczne istoty. Po przejściu przez terytorium potworów, rozciągające się w pobliżu muru, Miranda spotyka dwóch Waregów. Harama i Gondagila. Nie przypuszcza, że na zawsze rozdzieli przyjaciół...

Kotkad | 2014-01-14
Przeczytana: 2012 rok

Po sadze o czarnoksiężniku przyszedł czas na sagę o królestwie światła. Ta saga łączy część bohaterów sagi o ludziach lodu z bohaterami sagi o czarnoksiężniku jednak mam wrażenie że im więcej czytania tej autorki tym dla mnie nudniej a może przesyt. Nie mniej lektura lekka i dosyć przyjemna. Pojawia się też trochę nierealnych i magicznych istot, nie skupiamy się tu na zakonach i czarnoksiężnikach ale mamy elfy i inne magiczne istoty.
W tym tomie pojawia się barbarzyński lud mieszkający poza królestwem światła, spodobał mi się ten tom chyba mam słabość do silnych mężczyzn ;)

Mashe | 2014-05-27
Na półkach: Przeczytane, Margit Sandemo