Książka Roku 2018

W obiektywie wspomnień

Cykl: Stacja Jagodno (tom 8)
Wydawnictwo: Czwarta Strona
literatura polska
palalela

Subtelna opowieść o malowniczej miejscowości w Górach Świętokrzyskich, w której ponadczasowość łączy się z urokiem chwili. Karolina Wilczyńska, autorka najpiękniejszej literatury obyczajowej, zaprasza do świata wypełnionego kobiecymi emocjami. Hubert przyjeżdża do Jagodna, by uwiecznić jego wyjątkowy klimat w albumie okolicznościowym, zamówionym przez wójta. Fotograf wpada na pomysł włączenia...

Hubert przyjeżdża do Jagodna, by uwiecznić jego wyjątkowy klimat w albumie okolicznościowym, zamówionym przez wójta. Fotograf wpada na pomysł włączenia do niego starych portretów rodzinnych – zazwyczaj to one skrywają najciekawsze historie, związane z danym miejscem. W jaki sposób jedno zdjęcie sprzed lat może wpłynąć na mieszkańców Jagodna? Czy jedno zdjęcie sprzed lat zmieni czyjeś życie?

Jeśli ciekawi cię, co tym razem los przyniesie Twoim ulubionym bohaterom i jakie tajemnice nie zostały jeszcze wypowiedziane na głos, sięgnij po najnowszy tom bestsellerowej sagi!

źródło opisu: http://czwartastrona.pl/stacja-jagodno-w-obiektywie-wspomnien/

źródło okładki: http://czwartastrona.pl/stacja-jagodno-w-obiektywie-wspomnien/

Zmieniają się pory roku w i tym razem w Jagodnie panuje późna jesień a potem zima.
Jedno się nie zmienia. Życie toczy się własnym rytmem bez względu na porę roku. I co mnie niezmiernie cieszy, autorka nie wikła swoich bohaterów w jakieś tragedie, ale pokazuje normalne życie, co prawda niepozbawione kłopotów ale też pełne nieoczekiwanych wydarzeń.
Mimo, że to już ósmy tom wcale nie czuję się znudzona ani znużona czytając o kolejnych perypetiach bohaterów, bo autorka w każdej z kolejnej części wprowadza nowe postacie i nowe wątki.
Tym razem jest to fotograf Hubert, który ma za zadanie zrobić zdjęcia promujące miejscowość a przy okazji robi to co najbardziej lubi, portrety kobiet, które mają być wystawione w dworku hrabianek razem ze starymi zdjęciami innych mieszkańców.
Kaśka znajduje na strychu pudło pełne starych zdjęć a wśród nich jedno tajemnicze o którym Zosia nie chce nic powiedzieć. Ale dzięki niemu zostaje
zakończony wątek artystki Lei z poprzedniego tomu.
Równie ciekawy...

Gola | 2019-01-07
Przeczytana: 06 stycznia 2019

Uwielbiam wyprawy do Jagodna, ta podróż mi się nie nudzi i chyba nie znudzi. Obawiałam się, że 8 część to za dużo. Bardzo się pomyliłam. Mało tego mam nadzieję, że to nie koniec. Książka emanuje ciepłem, spokojem i dobrem. Zdecydowanie za szybko się czytało. Naprawdę warto wybrać się ponownie w podróż do Stacji Jagodno.

boziaczek | 2018-12-09
Na półkach: Przeczytane, E-booki

Nic dodać nic ująć! Karolina Wilczyńska trzyma poziom. To juz 8 częsć Stacji Jagodno i czyta się bardzo dobrze. Dobry relaks przy kawie zapewniony.

Katula | 2018-11-25
Przeczytana: 25 listopada 2018

Cóż można rzec, żeby się nie powtórzyć? :)

Może tak
Wielbiciele Stacji Jagodno, hrabianek Leszczyńskich, Tamary, Marysi i wszystkich pozostałych będą rozczarowani....
Jak i ja byłam....
Książkę czytałam w formie elektronicznej, choć zarzekałam się, że książka musi być papierowa
Zdania nie zmieniłam
Prawy górny róg w moim tablecie został wiele razy pomazany palcem jak chciałam przewrócić na następną stronę...

No ale prze to i zapewne przez moje niezgulstwo nie wiedziałam ile mam do końca....

No więc byłam strasznie zła, jak nagle okazało się, że to koniec
Tym samym żądam od Autorki jak najszybszego ciągu dalszego
Nawet nie musi być taki rewelacyjny
"W obiektywie wspomnień" Karolina Wilczyńska zaprezentowała się z najlepszej strony
Bardzo, bardzo dziękuję

Aellirenn | 2018-11-19
Na półkach: 2018, Posiadam, Przeczytane
Przeczytana: 18 listopada 2018

Ostatnie dwie książki, po które sięgnęłam, okazały się rozczarowujące, więc tym razem chciałam sięgnąć po pewniaka. Ósmy tom Stacji Jagodno to znów trochę powrót do domu. Jak dobrze było spotkać znow babcię Różę, hrabianki (szczególnie Zuzannę), Tamarę... Muszę przyznać, że jestem pod wielkim wrażeniem pióra pani Karoliny, bo napisać osiem tomów (a to jeszcze nie koniec!) powieści obyczajowej tak, żeby wciągała, nie była naiwna i na dodatek żeby śmieszyła, wzruszała, smuciła, złościła itd., to ja uważam za wyczyn. Brawo! I niecierpliwie czekam na kolejny tom, bo po takim zakończeniu, to trudno o cierpliwość. ;)

Seria Jagodno najpierw nas kusi swymi wspaniałymi opowieściami w każdym tomie o innych kobietach, oczywiście w tle mamy wszystkie bohaterki. Sięgamy po kolejny i kolejny tom i cóż my mamy w tym: rutynę serialową - niby coś się dzieje, u każdego ....życie się toczy i tak jak w nim bywa trzeba podejmować wiele decyzji. Pojawia się oczywiście i nowy wątek: fotografia i zagadka kto na niej jest i co łączy te osoby ze sobą ;) Jak polubimy bohaterów to takie serie nas kuszą co dalej ...

Kasia | 2019-01-02
Przeczytana: 28 grudnia 2018

Czym tak właściwie są dla nas wspomnienia? Uważam, że dla każdego człowieka są zupełnie czymś innym... To stare książki, przywołujące obrazy i zapachy pozwalające na nowo powrócić do przeszłości. To również pożółkłe stare fotografie, które zatrzymały w kadrze miniony czas i głęboko skrywane tajemnice...

"W obiektywie wspomnień" Karoliny Wilczyńskiej powracamy do klimatycznego Jagodna i jego gościnnych mieszkańców. U niektórych bohaterów dużo się zmieniło, a u niektórych te zmiany były tak przełomowe, że rozpoczęli nowy etap w życiu.

W najnowszej powieści z Serii Jagodno poznajemy fotografa Huberta, który ma za zadanie uwiecznić przepiękne okolice Jagodna i ich mieszkańców. Mężczyzna zamierza do swojego projektu dołączyć stare rodzinne fotografie mieszkańców. Uważał bowiem, że one najbardziej potrafią odzwierciedlić atmosferę przeszłości i w pełni pokazać świat, który już dawno przeminął.

"W obiektywie wspomnień" jest ósmą częścią z Serii Jagodno i za każdym razem, kiedy...

Katja | 2018-11-13
Przeczytana: 13 listopada 2018

Kilka chwil temu odłożyłam wyjątkową książkę napisaną przez Karolinę Wilczyńską pt. „W obiektywie wspomnień”,wydaną przez Wydawnictwo Czwarta strona, będącą już ósmą częścią serii Stacja Jagodno. Ci, którzy poznali już bohaterów tego epickiego cyklu, zapewne nie mogą doczekać się premiery, która ma miejsce już 14.11.2018 roku, czyli dokładnie już jutro.

„W obiektywie wspomnień” czaruje od samego początku. Już sama okładka, zresztą jak i w poprzednich częściach zaprasza do Jagodna, do odpoczynku, relaksu, oraz spotkania się z tymi, którzy tam mieszkają. Ja po lekturze czuję się tak, jakbym spotkała się z dawno niewidzianymi przyjaciółmi, znajomymi, sąsiadami, którzy mają swoje problemy, sprawy, sekrety oraz tajemnice ukryte na dnie serca. Podobnie jak ze wcześniejszych tomów tej bestselerowej serii, również i z tej wyniosłam wiele mądrości i przemyśleń, którymi chciałabym się z Wami podzielić.

„Na obrazku możesz kogoś zobaczyć. Widzisz, gdzie jest, w co się ubrał. Ale nie...

ejotek | 2018-12-13
Przeczytana: listopad 2018

Pamiętam kiedy na mojej półce pojawił się pierwszy tom serii Stacja Jagodno i wcale nie kusiło mnie, by po niego sięgnąć. Pamiętam również chwilę, gdy wydanych było kilka następnych a ja wreszcie poznałam ten pierwszy, zakurzony i... zaczęłam żałować! Ale nie tego, że 'zmarnowałam czas' na lekturę a tego, że przygodę z Jagodnem zaczęłam tak późno. Piękna choć o zwykłych ludziach seria przyciąga jak magnes, wygląda prześlicznie na półce i wciąż intryguje. Co słychać u bohaterów jesienno-zimową porą?

Tamara jest zmęczona tym, że wszyscy jej nadskakują i przesadnie się martwią a przecież siódmy miesiąc ciąży wcale nie sprawia, że nie będzie nic robiła. Wszak roboty w dworku i przy rozbudowie huk! Wraz z Łukaszem nadal mijają się, śpią w innych domach i jakoś nikt nie chce rozpocząć tematu, by coś zmienić w tej kwestii. Marysia dojeżdża do Kielc, co nieco ją męczy, ale dziewczyna pilnuje mamy i babci Róży. Relacje z Kamilem znacznie się ochłodziły. Ewa z Adamem mieszkają już w nowym...

Solea | 2019-02-01

Jestem pełna podziwu dla kreatywności autorki, wymyślić tyle rożnych sposobów na podanie nazwy pewnego sklepu, to nie lada wyczyn! W ostatnich kilku częściach cyklu pojawia się ona bardzo często, w nieoczekiwany sposób, np. w rozmowie o paznokciach kierowniczki tego sklepu. I chyba zabrakło pomysłów i siły na stworzenie ciekawej fabuły.