Plac zabaw

Okładka książki Plac zabaw Ali Mitgutsch
Okładka książki Plac zabaw
Ali Mitgutsch Wydawnictwo: Tatarak Seria: 1001 drobiazgów interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
16 str. 16 min.
2018-04-16
16 min.
Monika Perzyna
kartonowe obrazkowe

Na rynku literatury dziecięcej jest dostępnych całe mnóstwo książek - wyszukiwanek. "Plac zabaw" od Wydawnictwa Tatarak, której autorem jest Ali Mitgutsch to kartonowa wyszukiwanka w większym formacie.

"Plac zabaw jest wszędzie" - tak brzmi fraza z książki, która najlepiej oddaje jej koncepcje. Przedstawia ona cały wachlarz miejsc i możliwości zabawy. Na każdej rozkładówce znajdziemy coś innego:
- Rodzaj ogrodu bajek, gdzie dzieci harcują pośród różnych postaci z bajek. Jest. Tutaj chatka Baby Jagi, koźlątka i wilk, olbrzym, księżniczka w wieży, Śnieżka i krasnoludki, dinozaury i wulkan, Czerwony Kapturek i wilk...
- Wielka piaskownica, w której dzieci robią niezwykłe babki z pasku, drążą sieć skomplikowanych tuneli i wypełniają je wodą, budują zamki, a nawet pojazdy.
- Duży trawnik, wyglądający trochę jak festyn z mnóstwem atrakcji dla dzieci
- Plac z różnego rodzaju pojazdami: stary samolot, parowóz, wokół którego bawią się dzieci przebrane za Indian i kowbojów, statek piracki, pojazd karetki malowany przez dzieci, jest tutaj nawet scena teatralna dla cyrkowych artystów
- Wielki zamek rycerski, wokół którego dzieci oddają się różnego rodzaju aktywnościom, część z nich jest przebrana oczywiście za rycerzy
- Rozległy plac zabaw wśród zieleni, z małym stawem, drewnianymi konstrukcjami, parkiem linowym i wioską indiańską
- Zimowe zabawy na śniegu i lodzie

Na czterech rozkładówkach wyróżniono elementy do wyszukiwania na dużej ilustracji.

Można zauważyć, że nie są to wykreowane scenki przedstawiające zawsze zgodne zabawy, bo na twarzach i z zachowania dzieci można odczytać różne emocje: radość, zadowolenie, ciekawość, ale także złość, smutek, zaskoczenie...

Jeśli Wasze dzieci lubią książeczki, w których dużo się dzieje i można opowiadać bez końca o tym, co przedstawiają ilustracje - ta książka nie zakurzy się w Waszym domu.

Przed Wami książka, która podbije serca Wasze i Waszych dzieci! Autor udowadnia nam, że plac zabaw jest wszędzie. Nie ważne czy to piaskownica, czy trawa. Książka dostarcza sporo emocji i zabawy nie tylko dziecku, ale również dorosłemu. Wspaniała zabawa w szukanie i spostrzegawczość. Można z dzieckiem zrobić zawody, np. kto szybciej odnajdzie wszystkie postacie i przedmioty. Książka może być również świetną podpowiedzią dla nowych form spędzania czasu przez dzieci, możemy czerpać z niej inspirację a dokładniej nasze dzieci. Dzięki temu, że książka jest typowo obrazkowa, nadaje się dla dzieci już od drugiego roku życia. Autor, a zarazem ilustrator realnie pokazuje nam scenki, w których to dzieci grają główne role. Bawią się, rozrabiają, zwiedzają, eksperymentują, poznają zwierzątka. Do głowy by nam nie przyszło, że dzieci potrafią być takie pomysłowe. I to właśnie w swojej książce pokazał nam Ali Mitgutsch. Dlatego z radością odkrywają nieznane miejsca.

• Wyszukiwanka
  • With Daughter …
  • F No 6
  • Biblioteka
  • Zuzanna
  • AnLu
  • Literatura dziecięca i młodzieżowa

Dodaj cytat z książki Plac zabaw