Kto zje zielone jajka sadzone

Tłumaczenie: Stanisław Barańczak
Wydawnictwo: Media Rodzina
Green Eggs and Ham
Abdita

Zielone jajka? Co to za bajka? Pełna absurdalnego humoru książeczka napisana i zilustrowana przez mistrza amerykańskiej literatury dziecięcej – Dr. Seussa, autora popularnego Kota Prota. Kapitalny przekład Stanisława Barańczaka zachwyca lekkością i na długo zostaje w pamięci. Książka zawiera również oryginalny tekst – dla młodych czytelników próbujących swoich sił w nauce języka angielskiego.

źródło opisu: https://mediarodzina.pl/prod/1579/Kto-zje-zielone-jajka-sadzone

źródło okładki: https://mediarodzina.pl/prod/1579/Kto-zje-zielone-jajka-sadzone

Wkp | 2018-04-06
Na półkach: Przeczytane, Współpraca
Przeczytana: 04 kwietnia 2018

NIE OCENIAJ PO POZORACH

Kolejna z książeczek Dr. Seussa na naszym rynku to dzieło stworzone w wyniku zakładu, jaki autor zawarł ze swoim wydawcą. Jedną ze swoich wcześniejszych prac, "Kota Prota", zbudował na 236 podstawowych słowach, w tym przypadku natomiast zdecydował się na karkołomny wyczyn, by zamknąć się w ramach ledwie 50 wyrazów. Nie obawiajcie się jednak, takim legendom literackim nie potrzeba więcej, by stworzyć coś niesamowitego i niniejsza książeczka jest tego doskonałym dowodem.

Poznajcie dwa koty - Tomka Przytomka i jego kolegę. Tomek, jak się można domyślić, nie lubi swojego przydomku, ale nie to jest sednem całej opowieści. Otóż pewnego dnia chce on poczęstować swojego towarzysza szynką i jajkami. Z tym, że nie są to produkty zwyczajne, a zielone. Kto to widział, by miały taki kolor? Kolega za wszelką cenę wzbrania się przed ich spróbowaniem, chociaż Tomek stara się przekonać go do tego z całych sił. Pytanie tylko czy zielona szynka i zielone jajka mogą mieć...

Zabawna książeczka dla dzieci w genialnym tłumaczeniu mistrza Barańczaka. Szkoda, że nie czytywałam Seussa w dzieciństwie.

Andy | 2018-09-03
Na półkach: Dla dzieci, Przeczytane

Niesamowite, tłumaczenie lepsze od oryginału! Książka świetna, tak napisana, że dziecko chcę ją ciągle czytać, a po paru razach zaczyna recytować z pamięci.

KatarzynaWiera | 2019-03-20
Przeczytana: 20 marca 2019

Uwielbiamy i rodzinnie czytamy często i z niezmiennym zachwytem.

olejanko | 2019-02-15
Abdita | 2018-09-03