Dlaczego noszenie ma znaczenie?

Okładka książki Dlaczego noszenie ma znaczenie? Rosie Knowles
Okładka książki Dlaczego noszenie ma znaczenie?
Rosie Knowles Wydawnictwo: Moroszka poradniki
poradniki
Why babywearing matters
Moroszka
2018-01-01
2018-01-01
Maria Ryll, Marta Alabrudzińska

"Dlaczego noszenie ma znaczenie" to bardzo zwięźle i prosto napisana książka, wprowadzająca rodziców do świata chustonoszenia. Przedstawia jedną z moich ulubionych sentencji o noszeniu dzieci - "nie mogę przyzwyczaić go do noszenia, bo przyzwyczajał się do tego przez dziewięć miesięcy, kiedy był w brzuchu".

To pozycja zdecydowanie warta przeczytania, jeśli masz jakieś wątpliwości dotyczące noszenia. Nie zgadzam się ze wszystkimi opisanymi w niej rzeczami, (np. noszeniem dzieci w wisiadłach przodem do świata, przez krótki okres czasu),ale biorę poprawkę na to, że autorka jest Brytyjską doradczynią. W krajach anglojęzycznych panuje większy "luz" dotyczący sposobów noszenia, w Polsce nie wszystko uważamy za bezpieczne.

Mimo wszystko jest to dobre wprowadzenie do tematu noszenia dzieci. Warto zerknąć, wdrożyć się w doświadczenia innych rodziców i przemyśleć czy ten odłam Rodzicielstwa Bliskości jest nam bliski.

To pozycja zdecydowanie warta przeczytania, jeśli masz jakieś...

• Przeczytane w 2019 roku
  • Domowa biblioteczka