Pokochaj mnie

Melanż
2018-09-26
2018-09-26
romans literatura obyczajowa

Lekka, fajna, przyjemna.....niestety od pierwszych stron wiadomo w sumie, jak się skończy. I gdyby była o połowę krótsza to bym dała 7 😬

W książce poznajemy różnych ludzi, w różnym wieku, wykonujących różne zawody. Ale łączy je jedno miłość. Chodź każda jest inna. Jest dojrzała, taka po nieudanym związku, wyczekana i rodzicielska.

Powiem szczerze, że bardzo fajnie mi się słuchało takiej ciepłej i pełniej nadziei książki na samym początku roku.

„Pokochaj mnie” to książka, która daje nadzieję, na poznanie kogoś wyjątkowego, chociaż czasami trzeba na tego kogoś poczekać. Lub też przejść gorsze chwile, aby docenić te zwyczaje.

Może czasami miałam wrażenie, że trochę dużo tych szczęśliwych przypadków, w których wyniku pojawiała się ta wielka miłość.

Ale to nie zmienia faktu, że podobało mi się takie audiobookowe rozpoczęcie roku.

Może to nie jest jakoś wybitnie genialna książka, ale naprawdę fajnie się jej słuchało. Także polecam przeczytać lub przesłuchać.

„Pokochaj mnie” to książka, która daje nadzieję, na poznanie...

Cudowna! Pełna ciepła, miłości i nadziei na lepsze jutro. Polecam bardzo!

Cudowna! Pełna ciepła, miłości i nadziei na lepsze jutro. Polecam bardzo!

Miałam przyjemność słuchać audiobooka, który jest świetnie nagrany. Całość to zbiór ludzi i odmian miłości: namiętnej, czułej czy rodzicielskiej. Bardzo dużo w tej książce jest o uczuciach. Ta powieść obyczajowa była dość lekka, mocno niespieszna i bardzo spokojna. Bardzo przyjemna aby słuchać jej w tle obowiązków.

Świetna książka pełna radości!

Świetna książka pełna radości!

Książka "Pokochaj mnie" to powieść obyczajowa, która przepełniona jest czułością i emocjami. Autorka w swej debiutanckiej historii skupiła się na ukazaniu różnych odmian miłości. Mamy tu oblicza miłości romantycznej, rodzicielskiej, jak również tej, która istnieje pomiędzy prawdziwymi przyjaciółmi. Żeby nie było zbyt cukierkowo mamy tu również do czynienia, tak jak i w życiu, z miłością niedojrzałą, toksyczną.

Bohaterowie książki to zwykli ludzie z sąsiedztwa. Popełniają błędy, mają własne trudne historie, marzenia i plany. Wzbudzają sympatię, a ich losy nie są nam obojętne. Myślę, że każdy z nas znajdzie w ich historiach choćby cząstkę samego siebie. Wielki plus należy się pani Małgorzacie za umiejętność "spięcia fabuły". Autorka z niezwykłą gracją splata losy wszystkich postaci. A trzeba przyznać, że to nie lada wyzwanie, gdyż jest ich tu naprawdę sporo.

Fabuła książki jest przemyślana i dopracowana w każdym szczególe, choć mnie osobiście trochę przeszkadzała liczba "miłosnych zbiegów okoliczności". Było ich tyle, że odbierały historii realizmu. Myślę, że książka nie straciłaby gdyby była uboższa o jeden z wątków. Kolejna rzecz, która nie do końca przypadła mi do gustu to troszkę zbyt infantylne pojmowanie miłości i nadużywanie słowa kocham. Rozumiem stan zakochania i szalejące motyle w brzuchu, ale zabrakło mi tu przedstawienia miłości jako czegoś głębszego, opartego na poczuciu bezpieczeństwa i zaufaniu, które zyskuje się z czasem trwania relacji.

"Pokochaj mnie", pomimo kilku minusów, uważam za udany debiut Autorki. Dopracowana fabuła, realistyczni bohaterowie i ciepło bijące z każdej strony zdecydowanie warto docenić. Co więcej, pomimo pokaźnej objętości, książkę czyta się z lekkością. Przyjemnie spędziłam z nią czas, a to jest najważniejsze.

Bardzo ładnie napisana książka o miłości, o różnych jej aspektach, od małych po dużych, od młodszych po starszych. Również o przyjaźni i pomaganiu sobie nawzajem. Na kolejnych kartkach tej książki poznajemy perypetie Jagody, której już nie po drodze z mężem a temu wszystkiemu przygląda się Piotr. Co z tego wyniknie ? Mamy tu również historię Eli -pani psycholog i przyjaciółka Jagody, której życie również jest trochę zagmatwane, ale szczęśliwe. Mamy również tatę Eli - Marka, niezłego bajeranta o dobrym sercu, Karolinę - sąsiadkę Eli - panią doktor po rozwodzie oraz Jędrzeja - przyjaciela Piotra, który swoim ciepłem i dobrym serduchem powoduje uśmiech. Ich losy splatają się ze sobą i rozchodzą, jednak wszystkie te drogi prowadzą do jednego..... do szczęścia i miłości między dwojgiem ludzi. Czasami te drogi są proste a czasami bardzo wyboiste, ale warte swojej ceny 💜❤.
Moja pierwsza przygoda z piórem autorki i muszę przyznać, że nie ostatnie. Bardzo pasował mi styl pisania Pani Małgorzaty. Ot taka spójna i bardzo treściwa powieść obyczajowa, pełna ciepła, optymizmu i pełna zbiegów okoliczności czytana na kanapie pod kocykiem z kubkiem aromatycznej, cieplutkiej herbatki.
Dziękuję Pani Małgorzato za egzemplarz do recenzji 😘.

Macie tak czasem, że po przeczytaniu paru pierwszych stron książki, już wiecie, że będzie ona ciekawa i emocjonująca? A przede wszystkim, że skradnie Wasze serce?
Ja tak miałam nieraz, i właśnie z tą powieścią jest tak samo.

*******
"Zastanawiam się, czy ludzie są sobie przeznaczeni, czy też mają w tej sprawie coś do powiedzenia. I jaką rolę odgrywa tu przypadek? I jak się ma przypadek do przeznaczenia, bo może w efekcie jest tym samym? A może w wyniku przypadku spełnia się przeznaczenie?"

Jagoda - dowiaduje się w grudniu, przed samymi Świętami Bożego Narodzenia, że jej mąż ją zdradza. Na szczęście jest przy niej ich wspólny przyjaciel - Piotr (który od lat się w niej kocha).
Aby zagłuszyć myśli rozmawia z nim o jego rodzinie i Świętach. Opowiada jej, że jego rodzinny dom jest w Zakopanem, a on sam nie wybiera się do rodziców na Święta. Jagoda prosi Piotra, aby do nich jechał i ją zabrał ze sobą...
Ela - pani psycholog i przyjaciółka Jagody. Ma kochającego tatę i wspaniałych dziadków. Wychowywała się bez matki, która ją porzuciła po narodzinach.
Marek - tata Eli, nie spotkał na swojej drodze kobiety, z którą stworzyłby szczęśliwy związek i która zastąpiłaby Eli mamę.
Karolina - sąsiadka Eli, zapracowana pani doktor, rozwódka. Opiekuje się czasami swoim wnuczkiem Adasiem.
Jędrzej - przyjaciel Piotra, mieszka w Zakopanem i ma za sobą smutną przeszłość.
Kilkoro bohaterów, jedno pragnienie być kochanym......
******

Powiem Wam, że to są tak piękne i wartościowe historie, które warto poznać, a jak już je poznacie to przyznacie rację, że Pani Małgorzata jest mistrzynią malowania słowem.
Nie było w tej powieści zawrotnych akcji, za to była spokojna fabuła dlatego książkę czytało się niespiesznie i bardzo przyjemnie. Mogłam delektować się stronami i chciałam więcej, ale nie chciałam jej kończyć. Wygrała ciekawość, jaki będzie finał 😁

Ogromnie polubiłam bohaterów, byli bardzo sympatyczni i życzliwi. Zawsze starali się pomóc, nigdy nie zostawili przyjaciół ani rodziny w potrzebie 💙

Serdecznie polecam 💙

Ja tak miałam nieraz, i właśnie z tą powieścią jest tak samo.

*******

Książka "Pokochaj mnie" Małgorzaty Wachowicz to wspaniała i ciepła lektura o miłości oraz szczęśliwych zbiegach okoliczności. Jest tu pięknie opisana miłość rodzicielska, dziadków i ta najbardziej romantyczna - dwojga osób, którym jedno spojrzenie w swoje oczy wystarczy, aby poczuć, że to jest właśnie to ❤️
W powieści występuje wielu bohaterów, których losy splatają się ze sobą.
Jagoda jest architektem i żoną Łukasza, również architekta oraz przyjaźni się z Elżbietą - psychologiem. Od wielu lat zna również współpracownika męża, Piotra także architekta, który udziela jej pomocy w trudnej chwili.
Piotr ma przyjaciela Jędrzeja, który zajmuje się renowacją starych mebli. Jest po wypadku, z tego powodu kuleje i ma bliznę na twarzy. Nie liczy na miłość, poświęca się tylko swojej pracy.
Elżbieta została wychowana przez dziadków (ojca) i swojego tatę, Marka który jest nauczycielem akademickim. Jej matka zostawiła ją po porodzie i zrzekła się praw, swoim rodzicom nigdy nie powiedziała, że mają wnuczkę. W mieszkaniu obok niej mieszka, rówieśniczka jej ojca, Karolina która jest lekarką po rozwodzie. Mąż zostawił ją dla młodszej partnerki.
Wszyscy bohaterowie żyją, pracują i starają się być życzliwi dla innych. Każdy w głębi serca, ma nadzieję na poznanie tej właściwej, przeznaczonej dla siebie osoby.
Polecam przeczytać książkę, aby przekonać się kogo połączyły szczęśliwe zbiegi okoliczności.

W powieści występuje wielu bohaterów, których losy splatają się ze...

...od pierwszych stron książka wzbudziła zainteresowanie. Historia bohaterów, którzy są w różnym wieku, jest tak naturalna, że z łatwością można odnaleźć własne miejsce pośród ich życia.
W książce są przedstawione więzi i tradycje rodzinne, o których większość z nas marzy <3

Książka idealna na typowe długie (jesienne/zimowe) wieczory i nie tylko. Przyjemna i lekka do czytania.

Książkę polecam dojrzałym emocjonalnie czytelnikom.

• Polscy autorzy