Bezlitosna fala

Cykl: Porachunki z przygodą (tom 7)
Wydawnictwo: Siedmioróg
kafka

Wielka powódź roku 1997. W maleńkiej wiosce w opolskiem, odcięci od środków łączności, źródeł wody i jedzenia, bohaterowie razem ze swoimi gospodarzami zmuszeni są walczyć o przetrwanie nie tylko z żywiołem. Do gospodarstwa przybywają przestępcy pragnący wydrzeć stamtąd wartościowe dokumenty...

Siódma książka z serii Porachunki z przygodą.

mixan11 leszczyński | 2017-10-07

Od tej książki zaczęła się moja przygoda z Petkiem.
Byłem w bibliotece i przeglądałem książki dla młodzieży. Nagle podeszła do mnie pani bibliotekarka i powiedziała, że ta książka powinna mi się spodobać. Nie było innych książek tego autora, więc wziąłem tylko tą na próbę. Książka tak mnie wciągnęła, że nie mogłem się oderwać ani na chwilę; doświadczyła mi tylu emocji, że tysiąc książek razem wziętych nie byłoby lepsze od tego. Krótko mówiąc, jeżeli lubisz książki przygodowe, MUSISZ TO MIEĆ!

Marta | 2011-07-01
Przeczytana: 30 czerwca 2011

Książka fajna i ciekawa, choć chyba najmniej podobała mi się z tych, co do tej pory przeczytałam z tej serii. Tylko nie rozumiem jednego, dlaczego ostatnie zdanie prawie każdego podrozdziału rymuje się z pierwszym zdaniem kolejnego podrozdziału. Moim zdaniem to jest żałosne, ale skoro autorowi się tak podobało... W ogóle to trochę mi go szkoda. No bo facet pisze nie głupio, ale w swoich książkach nie może do końca pokazać swojego talentu, ponieważ wszystkie są oparte na faktach. A talent w pisaniu nie polega tylko na potrafieniu zredagowania jakiegoś wydarzenia, ale też na pokazaniu w swoich książkach siebie, czyli swojej wyobraźni. I tego właśnie mi w tych książkach brakuje. Ale poza tym książki pisze fajne.

Izabela | 2011-01-04

Czyta się świetnie!

Terpentulla | 2010-08-07

Każda książka Peteka jest dopracowana na maksa - wszystko sprawdzone, rzeczywiste i bez wątków niemożliwych do zrobienia w prawdziwym życiu. Trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej chwili. Wszystko dzieje się w Polsce bez kreślenia beznadziejności lub, wręcz przeciwnie, podkreślania niesamowitości kraju. Dzieje się tak po prostu i kropka. Dzieje się tak, jakby to mogło się zdarzyć na co dzień nam, lub naszym znajomym. Za ten realizm i napięcie ogromny plus !

nauznyka | 2011-08-28

książka średnia na jeża. W sumie jak nie ma nic ciekawego do czytania można po nia sięgnąć.

czytałem jako dzieciak, ale pamiętam, że bardzo mi się podobało

justyna | 2018-02-01
Przeczytana: 2015 rok