World After

Skyscape
2013-11-19
2013-11-19
147781728X

Drugi tom serii Angelfall. Ponownie kawał dobrej historii.

Nie wdrążam was w fabułę, bo być może ktoś jeszcze nie czytał pierwszego tomu (na co czekacie?!) Dzieje się tutaj cały czas! Jedyne co, to trochę brakowało mi Rafaela... Zdecydowanie za mało go w tej części. A ja tak czekałam! Jak ma być miłość anioła do córy człowieczej, jak anioła brak?! NO JAK?! Za to daje jeden malutki minusik. Poza tym wszystko pięknie :D

Drugi tom serii Angelfall. Ponownie kawał dobrej historii.

Chyba nie podoba mi się w którą stronę poszła 2 część Angelfall. W porównaniu do pierwszej wypada słabiej.
Mam wrażenie, że niewiele wniosła ta część nowości, jest poniekąd powtórzeniem pierwszej. To nowego co się pojawiło spokojnie zmieściłoby się w 1 lub 3 części.
Nie cieszyło mnie też tak samo czytanie...zamiast wczuć się w teraźniejszość ciągle czekałam na ponowne spotkanie głównych bohaterów (na które trzeba było długo czekać).

2078

No dobra, nie pokochałam jej tak bardzo jak jedynki, ale to wciąż bardzo dobry tom z dużą dawką akcji i humoru. Było też trochę momentów, w których uśmiechałam się jak głupi do sera i choć chciałabym tutaj akurat trochę więcej perspektywy Paige, to nie narzekam, biorę głęboki oddech i odpoczywam przez tomem trzecim. Troszeczkę miałam wrażenie, że jest to wszystko pospieszone, ale mogło mi się wydawać, bo nie jest specjalnie długa i choć rzadko to mówię - mogłaby być nawet odrobinę grubsza!

To się czyta naprawdę bardzo szybko.. Szczególnie dobra lektura na wakacje :)

To się czyta naprawdę bardzo szybko.. Szczególnie dobra lektura na wakacje :)

Fabuła z potencjałem, ale niestety niewykorzystanym. Bohaterka mogłaby mieć trochę więcej lat by jej relacje z wiekowym aniołem nie były takie niesmaczne.

Szkoda, że opinie na tym portalu nie odbiegają poziomem od gimbazowego filmwebu. Wydawałoby się, że ludzie czytający książki to wyższa półka...
Rozdawanie na prawo i lewo 10 i 9 dla tak grafomańskich potworków jak Angelfall to norma.

O dziwo książka okazała się być lepsza, niż z początku sądziłam.
Penryn nadal jest najmniej rozgarnięta ze wszystkich bohaterów, ale jest w tym bardzo wiarygodna. Nie trudno uwierzyć, że to zwykła siedemnastolatka, której świat się zawalił.
Sytuacja Paige staje się poważniejsza z każdą kolejną stroną. Również matka dziewczynek jest coraz bardziej wiarygodna w swoich obłąkańczych podrygach.
Nadal trochę do życzenia pozostawia Raffe, który mimo swojej pozycji i (ponoć) wielkiej siły, jest wiecznie poniewierany jak szmaciana lalka. Ale może i to wreszcie uda się jakoś uratować.

O dziwo książka okazała się być lepsza, niż z początku sądziłam.

oj nie nie nie :(
Pierwsza część wbiła w fotel, druga niestety 3/4 książki wynudzone... Zmęczyłam bo nie lubię zostawiać rozpoczętych serii,
Ale końcówka zachęciła do przeczytania 3 ostatniej części ;)

oj nie nie nie :(
Ale końcówka zachęciła do przeczytania 3 ostatniej części ;)

Tak jak 1 część tą również czyta się szybko. Dzieje się tu trochę mniej niż w poprzedniej, brakuje mi pewnych postaci momentami ale ciągle jest jakaś akcja i plot twisty. Ciekawa fabuła. Książka tak wciąga, że ledwo się ją zacznie a już zostają 3 rozdziały do końca. Polecam

Szczerze, książka nie jest zła. To, co mnie bardzo zirytowało to fakt, że niektóre motywy się powtarzają np poszukiwania siostry Penryn. Z przykrością stwierdzam, że robi się ciekawie, gdy pojawia się Raffe, czyli dopiero pod sam koniec. Na plus uznaję opisy świata apokaliptycznego - bardzo dobrze można wczuć się w ten klimat końca świata.