Cisza. Najstarsza modlitwa świata.

Okładka książki Cisza. Najstarsza modlitwa świata. Jan Konior SJ
Okładka książki Cisza. Najstarsza modlitwa świata.
Jan Konior SJ Wydawnictwo: Wydawnictwo M religia
religia
Wydawnictwo M
2018-01-01
2018-01-01
cisza rekolekcje ćwiczenia duchowe życie wewnętrzne

Okładka książki Życie Maryi w wizjach wielkich mistyczek św. Brygida Szwedzka, św. Elżbieta z Hesji, Anna Katarzyna Emmerich (bł.), Maria od Jezusa z Agredy
Życie Maryi w ... św. Brygida Szwedzk...
Okładka książki Wolność, wiara, Bóg. Rozmowy o chrześcijaństwie Aneta Kuberska-Bębas, Grzegorz Strzelczyk
Wolność, wiara... Aneta Kuberska-Bęba...
Okładka książki Filokalia. Teksty o modlitwie serca Józef Naumowicz, praca zbiorowa
Filokalia. Tek... Józef Naumowicz, pr...

Mam mieszane uczucia co do tej książki. Wysłuchałam jej w formie audiobooka. Głos lektorki przypadł mi do gustu. Książka dotyka spraw ważnych bo duchowych, w tym więc dostrzegam jej wartość. Jednak pomimo swej wartości, nie motywuje mnie do pracy nad sobą. W moim życiu jest akurat dużo ciszy, ale nadal nie potrafię jej zinterpretować, nawet przez pryzmat tej książki. Myślę sobie też, że nie każdy przybliża się do Boga przez refleksję i modlitwę, nie wszyscy mamy taki duchowy dar odkrywania Boga w modlitwie.....

Cisza, to towar w dzisiejszych czasach deficytowy. Wiem to po sobie, w moim domu zawsze coś gra. Byłam dwa tygodnie u Córki, gdzie nie ma telewizora, a radio z rzadka jest włączone. Musiałam przywyknąć do ciszy.
„Cisza jest walką. Walka to zapieranie się z moim pragnieniom przebywania w hałasie.”
Piękna książka o znaczeniu ciszy w naszym życiu wewnętrznym i zewnętrznym. Tylko w ciszy i samotności możemy się spotkać z samym sobą i z Bogiem., uspokoić się, odpocząć, czerpać radość i odnajdywać nowe siły do działania. Modlitwa ciszy jest najstarszą i chyba najbardziej zapomnianą w naszych pełnych hałasu i pośpiechu czasach. Na końcu daje wskazówki jak osiągnąć wewnętrzną ciszę . Uzmysławia nam ile tracimy uciekając przed ciszą.
Wspaniała książka dla zmęczonych zgiełkiem życia i poszukujących odpoczynku od niego.
Gorąco polecam!!!

Piękna książka o znaczeniu ciszy w naszym życiu wewnętrznym i...

Największe i najwspanialsze rzeczy dokonują się w ciszy. (A najlepsze miejsce dla telewizora jest na śmietniku !). Dyktatura zgiełku niszczy duszę. Hałas nie czyni dobra.
W nawróceniu i spokoju jest wasze ocalenie, w ciszy i ufności leży wasza siła. - Iz 30,15
Bóg przemawia w ciszy i w samotności do serc. Potrzebujemy milczenia, aby uniknąć złudzenia, że wielomóstwo może przybliżyć do doświadczenia Boga. Cisza jest językiem Boga, a samotność przestrzenią Jego przebywania. Cisza jest matką dobrej modlitwy. Nie ma modlitwy bez ciszy. Cisza była ! - bo już chyba nie jest istotą klasztoru. Teraz tam też już wtargnął hałas. Człowiek, który nie kocha zaś ciszy, nigdy nie pokocha Boga. Milczenie uczy słuchania. A Boga trzeba słuchać ! Słuchaj Izraelu ! By usłyszeć głos Boga, trzeba zamilknąć. Święty Józef - "patronem" milczenia. Cisza pustyni, gdzie Jezus przygotowywał się do misji. Cichość - owocem Ducha Świętego. Błogosławieni cisi - Mt 5,5. Pan przemawia tylko w ciszy. Milczenie to exodus … Siostra Faustyna uważała, że milczenie jest mieczem w walce duchowej. Dusza gadatliwa nigdy zaś do świętości nie dojdzie. Ludzka nauka zna zaś pojęcie - semiotycznych funkcji milczenia. Warto o tym wspomnieć.

Kolejna książka o ciszy przeczytana.Przypadła mi do gustu bo to moje klimaty.Myślę,że wrażenia potęgował fakt,że lekturze oddawałem się w klasztorze benedyktynów w Lubiniu gdzie ciszę kochają tutejsi zakonnicy.Jest ona piękna i niezbędna żeby dobrze funkcjonować.Książkę polecam!

Dla tych, których zmęczył zgiełk i nieustanny hałas współczesności oraz dla tych, którzy czują, że czegoś im w życiu brakuje. Bo tylko w ciszy można prawdziwie odpocząć, nawiązać relację z człowiekiem, ale i przede wszystkim z Bogiem. Piękna książka o ważnych życiowych kwestiach.

• Religia
  • Bóg
  • ŻYCIE DUCHOWE
  • Medytacja
  • Modlitwa

Dodaj cytat z książki Cisza. Najstarsza modlitwa świata.