Czarna walizka

Cykl: Porachunki z przygodą (tom 3)
Wydawnictwo: Siedmioróg
8371620225
kafka

Jajco, Pchełka i Pucek wiozą pociągiem z Krakowa do Szczecina walizkę. Jej zawartość ma uratować życie piętnastoletniej dziewczyny. Po drodze walizka ginie — mają zaledwie kilka godzin, by podczas podróży odzyskać to, co padło łupem złodziei...

Trzecia książka z serii Porachunki z przygodą.

Biblioteka Szkolna | 2016-09-09

Moją uwagę zwrócił tytuł tej przygodowej książki. „Czarna walizka” wzbudziła ciekawość. Zastanawiałam się, co może się w niej znajdować. I to uczucie ciekawości zdecydowanie przewyższyło poczucie obowiązku wobec nowego roku szkolnego, więc zabrałam się za lekturę powieści Krzysztofa Petka.
Akcja rozgrywa się w 1995 roku, kiedy świat wyglądał inaczej niż dzisiaj, tak jak to podkreślił autor na pierwszej stronie książki. Trójka przyjaciół - Jajco, Pchełka i Pucek - ratują życie dziewczynie, która została zaatakowana na ulicy przez bandziorów, chcących skraść jej wartościowy portfel. Okazało się, że ofiarą groźnych przechodniów była córka krakowskiego biznesmena. W zamian za pomoc jego córce, biznesmen miał przekazać dużą sumę pieniędzy na operację Marleny Kowalskiej, która została, podobnie jak jego córka, zaatakowana przez chuliganów na ulicy. Kiedy mężczyzna zgodził się, na trójkę przyjaciół spadło zadanie zawiezienia czarnej walizki do Poznania. Podczas kilkugodzinnej podróży...

Rydzek | 2013-09-19
Przeczytana: sierpień 2013

Bardzo dobra książka. Nie jest przesadnie długa, czyta się szybko. Wciągająca i intrygująca, a spryt głównych bohaterów zadziwia.

Terpentulla | 2010-08-07

Każda książka Peteka jest dopracowana na maksa - wszystko sprawdzone, rzeczywiste i bez wątków niemożliwych do zrobienia w prawdziwym życiu. Trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej chwili. Wszystko dzieje się w Polsce bez kreślenia beznadziejności lub, wręcz przeciwnie, podkreślania niesamowitości kraju. Dzieje się tak po prostu i kropka. Dzieje się tak, jakby to mogło się zdarzyć na co dzień nam, lub naszym znajomym. Za ten realizm i napięcie ogromny plus !

czytałem jako dzieciak, ale pamiętam, że bardzo mi się podobało

anna | 2016-10-31
Ssylwia | 2016-07-18